مریضی های رایج در خانم ها + احتمالا آقایان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 4 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مریضی های رایج در خانم ها + احتمالا آقایان | مجله سلامت یاثار
 • مریضی های رایج در خانم ها + احتمالا آقایان | مجله سلامت یاثار


  خیلیی از مریضی‌ها و پیامد‌های رایج در باب تندرستی خانم ها، آقایان را نیز متتاثیر می‌سازد. از نشانه ها سرطان سینه تا رماتیسم مفاصل، تمام و تمام از موارد خیلی باارزشی هستند که هم آقایان و هم دکتران بایست آن‌ها را از نشانه ها هشداردهنده قلمداد ‌کنند.

  1. سرطان سینه

  طبق اعلان انجمن سرطان امریکا، اگرچه این سرطان در بین آقایان خیلی نادر است اما بایست بدانید که آقایان نیز به آن مبتلا می‌شوند، به عنوان مثال هر ساله ۲۳۵۰ امریکایی به سرطان سینه مبتلا و از این رقم محدودها ۴۴۰ نفر می‌میرد.

  نشانه ها سرطان سینه در آقایان مشابهه نشانه ها آن در خانم ها است؛ برآمدگی در گلو یا تورم آن، وارونگی نوک سینه، ترشح خون از نوک سینه و بزرگ شدن سینه. پزشک استفن مالامد، پروفسور در زمینه‌ی سرطان و تومورشناسی در دانشکده‌ی دکتری نیویورک معتقد است که آقایان اکثر این نشانه ها را نادیده می‌گیرند، زیرا حتی تصور هم نمی‌کنند که به سرطان سینه مبتلا شوند.

  چنانچه هر نوع تغییری در سینه‌های خود مشاهده نمودید با دکتر خود در میان بگذارید. سرطان سینه درمرحله های اولیه قابل معالجه است، پس مناسبتر این است هر چه سریعتر از نشانه ها آن آگاه شده و اقدامات ضروری برای معالجه آن را انجام دهید. مرحله به مرحله پیش بروید، روند معالجه در آقایان و خانم ها کاملا یکسان یکدیگر است و البته به مقدار پیشرفت مریضی، سن مریض و تندرستی عمومی او ارتباط دارد.

  پزشک مالامد معتقد است که آقایان نیز نظیر خانم ها می‌توانند ریسک دچار به سرطان سینه را با پیروی از یک برنامه خوراکی سالم، کم چرب و تمرینات ورزشی منظم کم شدن دهند.

  1. پوکی استخوان

  دانشگاه دکتری هاروارد بیان کرد که بیش از ۲ میلیون امریکایی از مریضی پوکی استخوان که در آن استخوان‌ها ضعیف و آماده عدم موفقیتن می‌شود، رنج می‌برند. پزشک کریستین آرتور فوق‌تخصص طب داخلی اذعان می‌دارد که در بیشتر زمان ها پوکی استخوان هیچ‌گونه نشانه های ندارد.

  در این تقویت فقط تست تراکم استخوان قادراست مقدار زوال استخوان را مشخص سازد. پزشک آرتور می‌گوید، معالجه‌های تجویزی برای آقایان همان معالجه‌هایی است که برای خانم ها در دید گرفته می‌شود این داروها شامل bisphosphonates, denosumab و teriparatid می‌شود.

  موسسه‌ی ملی پوکی استخوان پیشنهاد می‌کند که برای جلوگیری از پوکی استخوان به مقدار به اندازه کلسیم و ویتامین D استفاده نمایید: ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم در روز برای آقایان زیر ۷۰ سال و ۱۲۰۰ میلی‌گرم در روز برای آقایان بالای ۷۰ سال؛ و ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد ویتامین D در روز برای آقایان زیر ۵۰ سال و ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد در روز برای آقایان بالای ۵۰ سال. دارا بودن هیکل هماهنگ و تمرینات ورزشی منظم و قدرتی مانع از پوکی استخوان می‌گردد.

  مقاله مرتبط: مقاله در مورد پوکی استخوان
  1. لوپوس

  موسسه‌ی تحقیقاتی دکتری در زمینه‌ی لوپوس اعلان نمود که بیش از ۹۰٪ مردم مبتلا به لوپوس خانم ها هستند. با این وجود آقایان نیز امکان پذیر است در هر سنی به این مریضی مزمن و اکثر مختل کننده‌ی سیستم ایمنی مبتلا گردند.

  پزشک تئودور فیلدز کارشناس و روماتولوژیست معتقد است که آقایان و خانم ها نشانه ها مشابهی را متحمل می‌شوند و البته معالجه‌های مشابهی را نیز گرفتن می‌کنند. نشانه ها این مریضی شامل خستگی مفرط، دردهای مفصلی، آشفتگیات حافظه و دانه‌های قرمز روی پوست است.

  پزشک فیلدز اذعان می‌دارد از آنجایی که عمدتا خانم ها به لوپوس مبتلا می‌شوند، چنانچه مردی با این نشانه ها به دکتر رجوع کند، دکتر در وهله‌ی اول لوپوس را در زمره‌ی احتمالات قرار نمی‌دهد و البته آزمایش شناسایی آن چندان ساده نیست. اما فقط به صرف مرد بودن این نشانه ها را نادیده نگیرید.

  آشفتگی میل کردن

  1. آشفتگیات خورد و خوراک

  طبق دید انجمن ملی خورد و خوراک ، خانم ها دو برابر آقایان از آشفتگیات خورد و خوراک رنج می‌برند، اما از هر ۱۰ میلیون مرد امریکایی فقط ۱ مرد به این آشفتگی گرفتار می‌گردد. پزشک آرتور معتقد است خانم ها بیش از آقایان به هیکل خود توجه می‌کنند اما بعضی از آقایان نیز اینچنین هستند.

  دقیقا هنظیر خانم ها، بعضی از آقایان نیز زمان افسردگی یا تنهایی به خوراکی پناه می‌برند. همینطور بعضی از آقایان که به ورزش‌های بدنسازی سنگین ممارست می‌کنند، از آشفتگی سندرم بدفرمی جسم نیز رنج می‌برند.

  این انجمن خاطر نشان می‌کند که شاید به علت تعصبات جنسیتی آقایان کمتر به معالجه تمایل نشان می‌دهند. آرتور می‌گوید، اما آقایان نیز هنظیر خانم ها می‌توانند از امکانات معالجه ای موجود در این زمینه بهره‌مند شوند.

  1. زگیل تناسلی

  رایج‌ترین مریضی که از راه‌های مقاربتی منتقل می‌گردد، مقدار دچاری آقایان و خانم ها به این غده‌ی ویروسی انسانی یکسان است. ازآنجایی که خانم ها برای جلوگیری و گاها شناسایی سرطان رحم، تست پاپ اسمیر انجام می‌دهند می‌توانند از وجود زگیل تناسلی مطلع شوند. اما شیوه ویژهی برای آقایان در این زمینه وجود ندارد.

  اغلب مردمی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، نشانه ها ویژهی ندارند، درنتیجه احتمال سرایت ناخواسته‌ی آن به شریک زناشویی خیلی ساده است.

  برخلاف خانم ها، ریسک دچار به زگیل تناسلی در آقایان با بالا رفتن سن زیاد شدن می‌یابد. در اکثر زمان ها، زگیل تناسلی خود به خود رفع می‌شود و مسئلهی ایجاد نمی‌کند اما گاهی خود شما فاکتورپرورش زگیل تناسلی می‌شوید.

  در موارد نادر، زگیل تناسلی قادراست منجر به سرطان سر و گردن و یا سرطان آلت تناسلی گردد. چنانچه تورم غیرمتعارف یا جدید، برآمدگی یا برجستگی ویژهی در هیکل تناسلی، دهان یا گلوی خود احساس کردید با دکتر خود ملاقات کرده و وی را در شرح سرگذشت قرار دهید.

  با در دید گرفتن رفتارهای زناشویی و سن خود، شاید شما نیز در زمره‌ی مردمی باشید که به واکسن زگیل تناسلی احتیاج دارند!

  1. میگرن

  طبق اعلان موسسه‌ی ملی تندرستی، احتمال دچاری خانم ها به میگرن سه برابر آقایان است. با این وجود بعضی آقایان نیز از میگرن رنج می‌برند و نشانه ها آن شامل سردردهای وحشتناک، تهوع و حساسیت شدید به نور است.

  آرتور معتقد است که اکثر آقایانی که از سردردهای خوشه‌ای رنج می‌برند تصور می‌کنند که به میگرن مبتلا هستند. اما سردردهای خوشه‌ای آقایان را ۶ برابر خانم ها در بر می‌گیرد و اکثر در آقایان سیگاری بروز می‌کند. این گونه سردرد دوره‌ایست و حداقل بین چند دقیقه تا چند ساعت به طول می‌انجامد.

  برای پرهیز از میگرن، دریابید که دلیل آن چیست. تمرینات ورزشی طاقت‌فرسا و استفاده الکل فاکتور بیشتر شدن میگرن در بعضی آقایان است. آب به اندازه بنوشید و به مقدار ضروری بخوابید که قطعا کارساز خواهد بود.

  مقاله مرتبط: فاکتور های ایجاد سردرد میگرنی
  1. رماتیسم مفاصل

  موسسه‌ی ملی تندرستی بیان کرد که خانم ها دو تا سه برابر زیادتر از آقایان به رماتیسم مفاصل مبتلا می‌شوند، اما به اعتقاد فیلدز همین مقدار نیز به اندازه‌ی به اندازه بی قرار کننده است. وی می‌افزاید که رماتیسم مفاصل از آن دست مریضی‌هاییست که در خانم ها و آقایان خیلی یکسان است و بالطبع معالجه آن نیز یکسان است.

  طبق مطالعات انجام شده در زمینه‌ی رماتیسم در سال ۲۰۱۳، آقایانی که بدنشان مقدار تستسترون کم‌تری ترشح می‌کند زیادتر در ریسک دچار به این مریضی قرار دارند. استفاده دخانیات نیز از جمله عوامفهرست که ریسک دچار به رماتیسم مفاصل را زیاد شدن می‌دهد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مریضی های رایج در خانم ها + احتمالا آقایان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 16
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه