آیا قرص های لاغری اثربخش هستند؟ اثر داروهای لاغری بر بدن | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • آیا قرص های لاغری اثربخش هستند؟ اثر داروهای لاغری بر بدن | مجله سلامت یاثار
 • آیا قرص های لاغری اثربخش هستند؟ اثر داروهای لاغری بر بدن | مجله سلامت یاثار  برخلاف تمام تبلیغاتی که به شما می گویند، هیچ قرص جادویی برای کم شدن وزن وجود ندارد.

  اگر انتظار دارید که قرصهای کم شدن وزن برای شما کار کنند، زمانی که روی ترازو قرار می‌گیرید که خودتان را وزن نمایید کاملا نا دلگرمی می‌شوید.

  اگر چشمانتان را باز نمایید و نگاهی به مطالب جسته و گریخته‌ای که در تمام جا وجود دارند بیندازید می‌بینید که تبلیغات بیشتری در جاهای متفاوت در مورد قرصهای جادویی و تضمین شده کم شدن وزن بدون احتیاج به ورزش و رژیمهای خوراکی وجود دارند.

  اینکه آن دارو را از عمق جنگلهای آمازون گرفته‌اند و یا اینکه ترکیبی است که پزشک شما نمی‌خواهد در مورد مواد آن به شما بگوید، این کاستی شرکتهایی نیست که می‌خواهند پولی را که به زحمت بدست آورده‌اید از شما بگیرند و دارویی را به شما بدهند که در نهایت روغن مار از آب در می‌آید.

  کریستوفر اوچنر، پژوهشگر مرض چاقی و استادیار دانشکده دکتری در نیویورک می‌گوید “این صنعت، اعتقاد به اینکه مناسبترین فرم جسم از طریق استفاده دارو شکل می‌گیرد را جاودانی می‌کند.” این شرکتها می‌دانند که داروهایشان کار نمی‌کنند اما به هر حال آنان را تبلیغ می‌کنند. “اگر بجای ورزش و رژیم خوراکی فقط یک قرص میل کنید مسلما راحتر است و تمام آن را انجام خواهند داد.”

  از میان مکملهای خیلی مشهور عصاره لوبیا ، دانه قهوه سبز و کتون تمشک زیادتر به چشم می‌خورند که تولید کننده‌گان این داروها ادعا می‌کنند که مواد آنان چربی سوز است و متابولیسم جسم را زیاد شدن می‌دهد و همینطور از لحاظ دکتری اثبات شده هستند و هیچگونه تاثیرات جانبی ندارند.

  هر چند این داروها از پشتوانه Doctor.Oz برخوردارند اما کیلن گوئرا صاحب کلینیک Cleveland بیان می‌کند که تمام این ادعاها راجع به این داروها جعلی می‌باشند.

  پزشک کلین همینطور می‌گوید که هیچکدام از این ادعاهایی که در مورد این داروها شده توسط هیچ پژوهشگر مستقلی تایید نمی‌شوند اما چون هیچکدام از این مکملها توسط ساوقت خوراکی و دارو کنترل نمی‌شوند تولید کننده‌گان آنان بدون هیچگونه بی قراری به کار خود دنباله می‌دهند.

  همینطور بخوانید: پیامد قرص های لاغری

  از تمام مصیبت بارتر این است که تولید کننده‌گان آنان ناچار نیستند مواد مصرف شده در آنان را فاش کنند. گوئرا می‌گوید” همواره موادی در این داروها وجود دارند که در فهرست برچسب مواد دارو اسمی از آنان برده نشده است.

  امکان پذیر است بر روی محصولی کلمه” فاقد کافئین” درج شده باشد ولی در عین حال شامل کافئین باشد. حتی اگر مواد فعال آن دارو دارای هیچگونه تاثیرات جانبی نباشند امکان پذیر است محتوای آن دارای تاثیرات جانبی باشد.

  بر چسب نزدن بر روی محصولات امکان پذیر است خیلی پرمخاطره باشد. مطالعه‌ای که سال گذشته در ژورنال دکتری BMC به چاپ رسید نشان داد که یک سوم از ۴۴ گونه داروی مکملی که عنوان کرده بودند دارای مواد فعال می‌باشند در حقیقت شامل هیچ ترکیب فعالی نبودند. برخی از گونه های آنان هم شامل تنقلات بودند که این قادراست برای کسانی که نسبت به آنان حساسیت دارند خیلی کشنده باشد.

  کریستوفر اوچنر می‌گوید” خیلیی از این محصولات در تبلیغاتشان از واژه “طبیعی” مصرف می‌شود تا کسانی را که از داروهای شیمیایی می‌ترسند را وادار به مصرف آنان کنند.

  مردم می‌خواهند باور کنند که در اعماق طبیعت دارویی وجود دارد که چربیهای آنان را می‌سوزاند. اما اگر واقعا چنین دارویی وجود دارد شرکتهایی که سالانه میلیونها دلار صرف مطالعه در این مورد می‌کنند بایست اول موفق به شناسایی آنان شوند. حتی داروهایی شیمیایی که تا به امروز ساخته شده اند هیچ کدام کار نمی‌کنند.

  کریستوفر اوچنر می‌گوید” تنها دارویی که در حال حاضر در بازار موجود است و مورد تایید ساوقت خوراکی و دارو می باشد Alli است که دارای تاثیرات جانبی بیشتری است و استفاده آن به تاثیرات جانبی آن نمی‌ارزد. استفاده Alli بدین معناست که شما جلوی ورود چربی به بدنتان را بگیرید و تاثیرات جانبی آن شامل مدفوع چرب و بیحال شدن به اضافه تاثیرات جانبی خیلی دیگری می‌باشد.

  همینطور بخوانید: مناسبترین رژیم برای لاغری سریع

  درنتیجه اگر این قرصها دارای تاثیرات اثبات شده اندکی هستند و اینکه استفاده آنان پرمخاطره است چرا مردم باز هم به سمت آنان می‌روند؟ اوچنر می‌گوید” مردم به دنبال راهی کوتاه هستند. واقعیت این است که کم شدن وزن احتیاج به وقت و انرژی دارد.

  چه کسی حاضر است وقت و انرژی خود را صرف کند؟ پس ساده‌ترین راه این است که به جای ورزش و مواظبت از رژیم خوراکی هر روزه با قرص کارمان را راه بیندازیم.”

  چه چیزی این مسئاه را سختتر می‌کند؟ اوچنر می‌گوید” پاسخ خیلی ساده است«تکامل»

  . جسم ما در مقابل کم کردن وزن از خود مقاومت نشان می‌دهد زیرا برای سالهای متمادی قحطی یکی از بزرگترین مسائل بشر بود اما برای اولین بار می‌بینیم که بشر با مسئله پرخوری مواجه است و خیلی سخت است وزنی را که بدست اورده‌ایم به راحتی از دست بدهیم”

  تنها با انجام کارهای سخت می‌توانیم وزنمان را کم کنیم و هر چقدر زودتر به این مطلب پی ببرید زودتر می‌توانید به آن هیکلی که می‌خواهید برسید.

  عادتهای خوراکیتان را تغییر بدهید شکر و کربو هیدرات کمتری استفاده نمایید، بطور منظم ورزش نمایید و این مطلب را مد دید داشته باشید که در کوتاهترین وقت به نتیجه نخواهید رسید. هیچ قرص جادویی وجود ندارد تنها با تلاش می‌توانید به ان چیزی که می‌خواهید برسید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آیا قرص های لاغری اثربخش هستند؟ اثر داروهای لاغری بر بدن | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 53
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه