با خصوصیات آلبالو آشنا شوید | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • با خصوصیات آلبالو آشنا شوید | مجله سلامت یاثار
 • با خصوصیات آلبالو آشنا شوید | مجله سلامت یاثار


  آلبالو لبریز از مواد غذایی همانند مواد شیمیایی گیاهی(مواد گیاهی جنگیدن کننده با مریضی‌ها)، آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین C است. این میوه خوشمزه و کوچک برای جلوگیری از سرطان، کم شدن التهاب بدن، خوب شدن تندرستی قلب و تامین تندرستی جسم خیلی سودمند است. آلبالو میوه قرمز رنگ و خوشمزه ای است. میوه‌ها و سبزیجات قرمز رنگ لبریز از آنتی اکسیدان‌های شناخته شده ای هستند که با نام آنتوسیانین‌ها معروف اند. مواد شیمیایی گیاهی رنگ این میوه‌ها و سبزیجات را ایجاد می‌کند. آنتوسیانین‌ها سبب خوب شدن گردش خون می‌شود و شما را مطمئن می‌سازد که عملکرد عصبی مناسبی دارید و می‌توانید با سرطان‌ها جنگیدن نمایید. طبق مطالعه منتشر شده در مجله Nutrition در سال ۲۰۰۲، پژوهشگران گرفتنند گیاهانی که شامل آنتی اکسیدان‌های بی‌شمار هستند در خانواده رزاسه قرار دارند( میوه‌های این خانواده شامل آلبالو، توت سیاه، توت فرنگی و تمشک است). همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم آلبالو شامل ویتامین C بالایی است. ویتامین C برای دارا بودن سیستم ایمنی قوی خیلی الزامی است و اثر باارزشی در سنتز کلاژن بازی می‌کند. وجود کلاژن برای خوب شدن زخم ضروری است

  جلوگیری از سرطان:

  افزون بر ویتامین C و آنتوسیانینی که در آلبالو وجود دارد، این میوه لبریز از مواد شیمیایی جنگیدن کننده با مریضی‌هاست. این مواد شیمیایی قدرتمند در برگیرنده الکل پریلیل، لیمونن و الاژیک اسید است. تنها گیلاس و آلبالو هر سه ماده شیمیایی ذکر شده را دارند. این مواد شیمیایی از جسم در برابر سرطان سینه، ریه، کبد، پوست و روده بزرگمراقبت می‌کند. در حقیقت یافته‌های موجود نشان می‌دهد که آنتوسیانین موجود در گیلاس و آلبالو قادراست ازپرورش و پیشرفت تومورها پیشگیری نماید. پژوهشگران گرفتنه اند موش‌هایی که از رژیم خوراکی شامل آلبالو و گیلاس مصرف می‌کنند به طور قابل توجهی آدنوم کمتر و کوچک تری نسبت به موش‌های دیگر دارند. آنتو سیانین موجود در آلبالو همینطور قادراستپرورش سلول‌های سرطانی ویژه در روده بزرگ را کم شدن دهد. این نتایج توصیه می کند که آنتوسیانین موجود در این میوه قادر است ریسک دچار به سرطان روده بزرگ را کم شدن دهد.

  مزایای آلبالو برای سیستم قلبی- عروقی و فایده ضد التهابی آن:

  آلبالو شامل کوئرستین(یکی از قدرتمندترین آنتی اکسیدان‌ها) است. کوئرسین عملکردهای متفاوتی در جسم دارد اما در میان این عملکردها، کوئرسین قادراست از اسیب اکسیداتیو پیشگیری کند و جلوی ضرر کلسترول بد خون را بگیرد.وقتی که کلسترول بد خون اکسید می‌شود، احتمال چسبیدن آن به دیواره شریان‌ها زیادتر می‌شود، پلاک زیادتری تشکیل می‌گردد و همین امر حملات و سکته‌های قلبی را زیادتر می‌کند. در مطالعه ای که در مجله Journal of Physiology منتشر شده است عصاره هسته البالو به خوب شدن عملکرد قلبی موش‌ها یاری بی‌شماری کرده بود. از آنجایی که آلبالو شامل دو ترکیب ضد التهابی آنتوسیانین و کوئرسین است قادراست در تسکین علامت‌های آسم و دیگر مریضی‌های وابسته با دستگاه تنفسی سودمند باشد.بر اساس مطالعات انجام شده، آنتوسیانین و دیگر موادی که در آلبالو یافت می‌شود قادراست آنزیم التهابی به نام سیکلواکسیژناز-۱ و -۲ را هنظیر ایبوپروفن و دیگر داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی مسدود کند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب با خصوصیات آلبالو آشنا شوید | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 61
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه