برای جوان ماندن چه بخوریم؟ مواد غذایی ضدپیری پوست و بدن | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 6 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • برای جوان ماندن چه بخوریم؟ مواد غذایی ضدپیری پوست و بدن | مجله سلامت یاثار
 • برای جوان ماندن چه بخوریم؟ مواد غذایی ضدپیری پوست و بدن | مجله سلامت یاثار


  همانطور که سالها می‌گذرند، سلیقه و احتیاجهای شما تغییر می‌کنند، همینطور احتیاجهای خوراکی‌تان! زمانی وقتی می‌رسد که شما دیگر نمی‌خواهید به کیک تولدتان با آن تمام شمع نگاه نمایید، بایست میزان برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را در رژیم خوراکی هر روزه‌تان زیاد شدن دهید.


  ویتامین B

  مریضی آلزایمر قادراست حتی فعال‌ترین ذهن‌ها را نیز نابود کند. پژوهشگران به تازگی کشف کرده‌اند که کوچک شدن مغز، یک شاخص باارزش برای زیاد شدن ریسک است.

  نشان داده شده که ویتامین B، جلوی کوچک شدن اندازه‌ی مغز را می‌گیرد. تحقیقاتی که سال گذشته در نشریه‌ی مجموعه‌ی مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، نشان داده است مردمی که مکمل‌های ویتامین Bاستفاده کرده‌اند، نسبت به کسانی که دارونما خورده‌اند، ۹۰ درصد کمتر مغزشان کوچک شده است!

  ویتامین B در تخم مرغ، غلات پربار شده، لبنیات، ماهی و گوشت وجود دارد. ویتامین B در ترکیب با فولات، میزان هموسیستئین جسم را کم شدن می‌دهد. هموسیستئین، آمینو اسیدی است که به گفته‌ی مرکز آلزایمر استرالیا، با زیاد شدن ریسک دچار به مریضی آلزایمر و مریضی‌های روانی دیگر در رابطه است.

  همینطور بخوانید: مواد خوراکی ضد پیری

  منیزیم

  پزشک مشهور آمریکایی «باارزشت آز»، از منیزیم بعنوان باارزشترین ماده‌ی معدنی یاد می‌کند، زیرا در محدوده ۳۰۰ فعالیت جسم اثر دارد. نه تنها به قلب، سیستم ایمنی و تندرستی استخوان ما یاری می‌کند، بلکه در حفظ عضله و عملکرد عصب نیز اثری حیاتی دارد.

  با این حال، نظیر کلسیم با بالا رفتن سن، جسم میزان کمتری از آن را جذب می‌کند. افزون بر آن، برخی از داروهایی که با زیاد شدن سن به آنان احتیاج داریم (نظیر دیورتیک‌ها) می‌توانند مقدار جذب منیزیم را کم شدن دهند.

  خانم‌ها بایستتلاش کنند که هر روزه ۳۲۰ میلی‌گرم منیزیم استفاده کنند و آقایان ۴۰۰ میلی‌گرم. شما می‌توانید این میزان را با میل کردن هر روزه ۵ نوبت از هریک از مواد زیر بدست بیاورید:

  نصف فنجان کوینولا، نصف فنجان اسفناج پخته، یک فنجان برنج قهوه‌ای، یک فنجان لوبیا، یک فنجان عدس و یا دو عدد موز.

  همینطور بخوانید: مناسبترین منابع منیزیم

  امگا ۳

  بدید می‌رسد که دانشمندان، هر هفته یکی دیگر از مزایای این اسید چرب الزامی را کشف می‌کنند! این اسید برای یاری به مریضی های قلبی عروقی، کنترل دیابت و کم شدن نشانه ها افسردگی سودمند است. امگا ۳ همینطور قادراست به شما یاری کند که از سال‌های بازنشستگی‌تان لذت ببرید.

  مطالعات نشان می‌دهند که این اسید قادراست میزان کلسیم جسم شما را زیاد شدن دهد و نشانه ها التهاب مفاصل را کم شدن دهد.

  یک برتری دیگر امگا ۳ که کمتر شناخته شده است، این است که در مقابل «دژنراسیون ماکولا» که منجر به نابینایی می‌شود، از ما حفاظت می‌کند. از هر ۷ نفر ۱ نفر این مریضی را تجربه می‌کند.

  بر طبق تحقیقی که در آمریکا روی بیش از ۳۰۰۰ شخص بالای ۴۹ سال انجام شد، آنانیی که ماهی زیادتری خورده بودند، به احتمال کمتری به این مریضی گرفتار شدند.

  ماهی، یکی از مناسبترین منابع امگا ۳ است، مخصوصا گونه های ماهی‌های چرب نظیر سالمون، ماهی خال مخالی، ساردین، ماهی تن و شاه ماهی.


  ایزوتیوسیانات

  این مواد که بطور طبیعی ضد سرطان هستند، در طی هضم کلم‌هایی نظیر گل کلم، کلم پیچ، کلم بروکلی و کلم شاهی، آزاد می‌شوند.

  گفته می‌شود که آنان از فعالیت مواد سرطان‌زا پیشگیری می‌کنند، جلوی ضرر DNA سلول را می‌گیرند و ضد باکتری و ضد التهاب هم هستند. ثابت شده که این مواد در برابر سرطان مثانه، سرطان پروستات و ریه از بدنمراقبت می‌کنند.

  برای اینکه از این مزایای حفاظتی مصرف نمایید، ناچار نیستید که رژیم خوراکی‌تان را کلا تغییر دهید. ثابت شده که فقط یک سهم اضافی (نظیر دو عدد کلم بروکلی)در هفته، ریسک سرطان پروستات را کم شدن می‌دهد.


  کلسیم

  از آنجا که با بالا رفتن سن، استخوان‌ها شکننده می‌شوند، استفاده به اندازه کلسیم خیلی باارزش است. با این حال، جسم شما با کم کاری در جذب این ماده، به آسیب شما کار می‌کند.

  با زیاد شدن سن، کلسیم، کمتر توسط روده جذب می‌شود و زیادتر آن از طریق کلیه‌ها دفع می‌گردد. درنتیجه برای اینکه کلسیم به اندازه جذب نمایید، بایست استفاده کلسیم را زیاد شدن دهید. خانم‌های بالای ۵۰ سال و آقایان بالای ۷۰ سال، هر روزه ۱۵۰۰ میلی‌گرم کلسیم احتیاج دارند.

  انجمن پوکی استخوان استرالیا، پیشنهاد می‌کند که ۳ تا ۵ بار در روز خوراکی های لبریز از کلسیم استفاده نمایید. مناسبترین منابع کلسیم، شیر، پنیر، ماهی ساردین، ماهی آزاد و سبزیجات هستند.

  ماست نیز منشا کلسیم است، اما خاصیت‌ی دیگری هم دارد، به شما یاری می‌کند تا دندان‌هایتان را بمدت زیاد‌تری حفظ نمایید. یک مطالعه‌ی ژاپنی که در سال ۲۰۰۹ در مجله‌ی پریودنتولوژی منتشر شد، نشان داد احتمال مبتلا شدن مردمی که در روز حداقل یک چهارم فنجان ماست استفاده می‌کنند به مریضی‌های لثه، ۶۰ درصد کمتر است و ۵۰ درصد هم کمتر احتمال دارد که دندان‌هایشان را از دست بدهند!

  همینطور بخوانید: رژیم خوراکی ضدپیری

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب برای جوان ماندن چه بخوریم؟ مواد غذایی ضدپیری پوست و بدن | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 57
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه