علامت بارداری دو قلو چیست؟ چگونه بفهمیم دوقلو بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 3 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • علامت بارداری دو قلو چیست؟ چگونه بفهمیم دوقلو بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار
 • علامت بارداری دو قلو چیست؟ چگونه بفهمیم دوقلو بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار


  هنظیر زیادتر زنان وقتی متوجه بارداری خود شدم که نتایج حاصل از نوار تست بارداری در منزل مثبت بود. برای اینکه بتوانم از نتیجه به دست آمده مطمئن شوم، پیش دکتر رفتم و از او خواستم آزمایش خون را برای شناسایی این تقویت تجویز کند. بعد از چند روز پاسخ ازمایش را گرفتم و نتیجه آن هم مثبت بود. در حقیقت میزان هورمونی من خیلی بالا بود و دکتر نمی دانست چند جنین در رحم وجود دارد. همین صحبت ها سبب شد به بارداری دوقلو شک کنم. بعد از چند هفته، وجود دو جنین در رحم تایید شد. با اینکه خانم های که منتظر به دنیا آمدن دوقلو یا چند قلو هستند امکان پذیر است علامت های متفاوتی را تجربه کنند اما بعضی از علامت های اولیه در زیادتر مردم یکسان است. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ما باشید.

  نتایج آزمایش خون:

  میزان زیاد شدن یافته هورمون hCG در خون قادراست علامت وجود دو جنین در رحم باشد. اگر این اعداد در تست اولیه بالاتر بود، می توان به وجود دو جنین پی برد البته به دلیل داشته باشید که این موضوع قطعی نیست. بارداری دوقلو اکثر سبب زیاد شدن میزان هورمون hCG می شود اما بعضی از مردمی که تنها یک جنین در رحم دارند نیز چنین تقویتی را تجربه می کنند. علت ها متفاوت بیشتری برای زیاد شدن میزان این هورمون وجود دارد. به همین خاطر با اعتماد نمی توان که زیاد شدن اولیه هورمون hCG به معنای وجود دو جنین در رحم است.

  مقاله مرتبط: نشانه ها بارداری در روزهای اول

  علامت های اغراق آمیز بارداری:

  همانطور که می دانید زیادتر علامت هایی که در خانم ها باردار دیده می شود وابسته با تغییرات هورمونی در جسم آن هاست و این موضوع بدین معنی است که خانم های با دو جنین در رحم، امکان پذیر است علامت های شدیدتر و حادتری را نسبت به دیگر مردم تجربه کنند.وقتی که شخصی دو جنین در رحم خود دارد، ریسک رخ دادن خیلیی از موارد وجود دارد. به عنوان مثال به دلیل زیاد شدن میزان هورمون بارداری bhCG ، این شخص امکان پذیر است علامت های وضعیت تهوع و استفراغ را زیادتر از دیگرین تجربه کند. در حقیقت، خانم های که دو جنین در رحم خود دارند به احتمال بیشتر از وضعیت شدیدتر مریضی صبحگاهی رنج خواهند بود که در آن وضعیت تهوع و استفراغ خیلی شدیدتر است.

  شکم بزرگ تر در اوایل بارداری:

  اگرچه به گفته کارشناسان زیاد شدن وزن و اندازه را نمی توان به عنوان علامت قطعی از بارداری دوقلو در دید گرفت اما زیادتر مردمی که دو جنین در رحم خود دارند شکم بزرگ تری را در اوایل بارداری خواهند داشت. همین امر سبب می شود شخص به وجود جنین دیگر در رحم شک کند. البته با اینکه چنین علامت هایی قادراست در شناسایی تقویت به مادران یاری کند اما دکتران بر این باورند که به جز سونوگرافی، شیوه تایید شده و واقعی برای تعیین بارداری دوقلو وجود ندارد. شما می توانید حدس های بیشتری بزنید اما تا وقتی که سونوگرافی انجام نشده است نمی توانید از درست بودن حدس های خود مطمئن شوید. این روزها بارداری دوقلو در هفته ششم یا هفته هفتم بارداری به مناسبی شناسایی داده می شوند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب علامت بارداری دو قلو چیست؟ چگونه بفهمیم دوقلو بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 51
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه