چگونه قد خود را زیاد شدن دهیم؟ 10 پیشنهاد برای زیاد شدن قد | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 14 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چگونه قد خود را زیاد شدن دهیم؟ 10 پیشنهاد برای زیاد شدن قد | مجله سلامت یاثار
 • چگونه قد خود را زیاد شدن دهیم؟ 10 پیشنهاد برای زیاد شدن قد | مجله سلامت یاثار


  مردمی که قد متوسط یا کوتاهی دارند همواره آرزو می‌کنند که کاش اندکی بلندتر بودند. بلند قد بودن قادراست بر روی احساسی که شخص از خودش دارد اثر بگذارد. مردمی که قد نسبتا کوتاهی دارد امکان پذیر است اطمینان به نفس به اندازه نداشته باشند. قد یک شخص توسط ژنتیک نمایان می‌شود اما نمی‌توان گفت که این تنها فاکتور برای کوتاهی یا بلندی قد است. هورمونی در جسم به نام هورمونپرورش انسانی(HGH) وجود دارد کهپرورش قد انسان را مرتب کردن می‌کند. این هورمون توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود و برایپرورش استخوان‌ها و غضروف خیلی الزامی است.عاملهای متفاوت و متعددی اثر کلیدی در تعیین قد بازی می‌کنند. مواردی همانند سیگار کشیدن در طول دوره بارداری، مواظبت‌های پس از زایمان ضعیف، وزن کم در زمان تولد و تقویت تندرستی ضعیف در طول دوران کودکی قادراست بر روی بلندی یا کوتاهی شخص اثر داشته باشد. اکثر مردم فکر می‌کنند که بعد از ورود به دوره بزرگسالیپرورششان متوقف می‌شود اما یک شخص قادراست حتی بعد از سنپرورش نیز چند اینچ بلندتر شود. اینکار از طریق دارا بودن یک روش زندگی سالم حاصل می‌شود.

  در دنباله ۱۰ مورد از روش‌های زیاد شدن قد را با هم مرور می‌کنیم.

  1. جنسینگ هندی استفاده نمایید:

  بر اساس مطالعات انجام شده، جنسنیگ هندی به زیاد شدن قد یاری می‌کند. این ماده شامل مواد معدنی متعددی است که قادراست اسکلت استخوانی و نیز چگالی آن را پیشرفت دهد. همین امر سبب زیاد شدن قد خواهد شد. شما می‌توانید این گیاه را در عطاری‌ها نمایان نمایید.

  • دو قاشق خوراکی خوری از جنسینگ هندی را در یک لیوان شیر گاو گرم ترکیب نمایید.
  • کمی شکر به آن بیفزایید.
  • آن را هر شب قبل از خواب بنوشید. حداقل ۴۵ روز بایست اینکار را انجام دهید تا قدتانپرورش کند.

  مطلب: برای اینکه بتوانید از مزایای این گیاه بهره‌مند شوید بایست از میل کردن فست فودها پیشگیری نمایید.

  1. شیر بنوشید:

  شیر منشا پربار از کلسیم است که برایپرورش استخوان‌ها الزامی است. کلسیم اثر اثربخشی در زیاد شدن قد بازی می‌کند. افزون بر کلسیم، شیر شامل ویتامین A و پروتئین است که برای تندرستی کلی جسم الزامی می‌باشد. برای اینکه بتوانید قد خود را بلندتر نمایید مناسبتر است حداقل دو الی سه لیوان شیر به صورت هر روزه بنوشید. افزون بر این، استفاده لبنیات همانند پنیر، پنیر کلبه، ماست و خامه قادراست بر روی زیاد شدن قد اثربخش باشد.

  1. در تمرینات یوگا شرکت نمایید:

  شما می‌توانید با انجام تمرینات یوگا اندکی قد خود را زیاد شدن دهید. بعضی از این تمرینات قادراست انتشار هورمون‌های برانگیختن کنندهپرورش را زیادتر کند. یوگا همینطور به کم شدن استرسی که سبب تنش در ماهیچه‌ها می‌شود یاری می‌کند. مناسبترین موقعیت برای زیاد شدن قد، موقعیتی به نام Surya Namaskar در یوگاست.

  1. حرکات کششی انجام دهید:

  کشش یک شیوه اثربخش دیگر برای زیاد شدن قد در هر سنی است.تلاش نمایید با ایستادن روی انگشتان خود بدنتان را بکشید. با انجام تمرینات کششی هر روزه می‌توانید یک الی دو اینچ زیاد شدن قد داشته باشید.

  1. در تمرینات ورزشی شرکت نمایید:

  ورزش قادراست انتشار هورمون‌های برانگیختن کنندهپرورش را زیادتر کند. برای اینکه قد بلندتری داشته باشید بایست به طور منظم ورزش نمایید و در فعالیت‌های ورزشی شرکت نمایید. یکی از مناسبترین تمرینات برای زیاد شدن قد طناب بازی است. حداقل سی دقیقه در روز طناب بزنید. بارفیکس با مصرف میله افقی نیز قادراست برایپرورش استخوان‌ها و زیاد شدن قد اثربخش باشد.میله را بگیرید و بالا بروید. به مدت ۱۰ ثانیه در همین وضعیت بمانید و سپس آن را تکرار نمایید. همینطور بازی‌هایی همانند تنیس و بسکتبال قادراست اثربخش باشد. اینکار بهپرورش قد یاری می‌کند. مناسبتر است در فعالیت‌های بیرون از منزل همانند دوسیکل سواری و شنا نیز شرکت نمایید.

  1. خواب به اندازه و خوب داشته باشید:

  وقتی که استآسان می‌نمایید، جسمپرورش می‌کند و بافت‌های تازه تولید خواهد کرد. در حقیقت، هورمونپرورش انسانی، مسئول زیاد شدن قد در جسم است که به طور طبیعی به زمان خواب عمیق تولید می‌شود. در طول خواب، مغز استآسان می‌کند و هورمون‌هایپرورش زیادتری ترشح خواهد کرد. در طول سنپرورش، یک شخص بایست حداقل ۸ الی ۱۱ ساعت خواب به اندازه و خوب داشته باشد.

  1. رژیم خوراکیمناسب داشته باشید:

  مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که فقدان مواد غذایی یکی از فاکتور های اصلی در کوتاهی قد است. برای اینکه مواد غذایی زیادتری وارد جسم نمایید بایست از یک رژیم خوراکیمناسب پیروی نمایید. موادی همانند روی، منگنز، ویتامین C ، پروتئین، پتاسیم، کلسیم و فسفر قادراست سبب برانگیختنپرورش استخوان‌ها شود. یک رژیم خوراکی خوب بایست شامل سبزیجاتی با برگ سبز و میوه‌های تازه، آجیل، غلات سبوس‌دار و لبنیات کم چرب باشد.

  1. از نور خورشید لذت ببرید:

  نور خورشید مناسبترین منشا برای گرفتن ویتامین D است. این ویتامین اثر کلیدی در تندرستی کلی جسم همانند زیاد شدن قد دارد. وقتی که جسم شما ویتامین D به اندازه ندارد، امکان پذیر است استخوان‌های ضعیف تری داشته باشید. برای اینکه مطمئن شوید نور خورشید به اندازه به اندازه به جسم شما می‌رسد، ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در روز از نور خورشید مصرف نمایید. افزون بر نور خورشید شما می‌توانید ویتامین D را از شیر، پنیر، تخم مرغ، ماهی چرب و خوراکی های پربار شده به دست بیاورید.

  1. موقعیت بدنی خوبی داشته باشید:

  نشستن یا ایستادن درست قادراست اثر خیلی باارزشی در پیشرفت و زیاد شدن قد داشته باشد. یک موقعیت بدنی خوب بایست به نوع‌ای باشد که در آن سر و گردن شما بدون خم شدن در یک ردیف قرار گرفته باشند. این گونه نشستن به ستون فقرات شما یاری می‌کند و ماهیچه‌ها را شل خواهد کرد. از سوی دیگر، موقعیت بد بدنی قادراست به ستون فقرات ضرر وارد کند و ازپرورش قدی شخص بکاهد.درنتیجه مطمئن شوید که به زمان نشستن یا کار کردن به صورت مستقیم و راست می‌نشینید.

  1. آب بیشتری بنوشید:

  سعی نمایید تا جایی که می‌توانید آب بیشتری در روز بنوشید. آب قادراست سموم اضافی را از جسم دفع کند و هضم را خوب شدن بقسمتد. همینطور استفاده آب به متابولیسم جسم یاری می‌کند. برای اینکه تندرستی مناسبتری داشته باشید، حداقل ۸ لیوان آب در روز بنوشید. در کنار استفاده آب، میل کردن میوه‌ها و سبزیجات شامل آب همانند خیار و هندوانه را فراموش ننمایید.

  نکات اضافی:

  • سعی نمایید وزن ایده آل و خوبی داشته باشید زیرا چاقی قادراست اثر منفی بر روی قد شما داشته باشد.
  • سیگار کشیدن را متوقف نمایید زیرا مانعپرورش قد می‌شود.
  • از میل کردن خوراکی های فست فودی پیشگیری نمایید.

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چگونه قد خود را زیاد شدن دهیم؟ 10 پیشنهاد برای زیاد شدن قد | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 90
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه