دلیل خارش پاها در شب چیست؟ 8 علت خارش پا | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلیل خارش پاها در شب چیست؟ 8 علت خارش پا | مجله سلامت یاثار
 • دلیل خارش پاها در شب چیست؟ 8 علت خارش پا | مجله سلامت یاثار


  افزون بر اینکه خارش پا قادراست یک مسئله آزاردهنده باشد، امکان پذیر است به عنوان علامت ای از یک مسئله تندرستی جدی نمودار شود.

  چه چیزی سبب خارش پاها می شود؟

  شما در رختخواب و در حال تلاش برای خوابیدن هستید، اما خارش پاهایتان متوقف نمی شود و رفتن به خوابی شیرین را از شما سلب می کند. این بدترین چیزی است که امکان پذیر است اتفاق بیفتد. در این زمان که به علت این خارش آزاردهنده فکر می نمایید، به شدت به یک معالجه معجزه آسا برای تسکین این خارش احتیاجمند هستید.

  درست است که مشکل خارش پاها خیلی آزاردهنده است اما خیلی هم موضوع بی قرار کننده ای نیست، البته در مواردی امکان پذیر است این خارش ها به مسائل تندرستی جدی وابسته باشد. در کنار این خارش ها امکان پذیر است مواردی دیگر همانند قرمزی پوست، تاول، خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست، دانه ها خارش دار و یا حتی متورم شدن پاها را مشاهده نمایید.

  علت ها اصلی خارش پا

  ما در این مطلب به تحقیق ۸ علت خارش پا و چگونگی التیام و توقف آن می پردازیم.

  1. پای ورزشکار:

  پای ورزشکار مریضی ای است که به عنوان یک عفونت قارچی و علت اصلی خارش پاها از آن یاد می شود.

  یولندا رگلاند، دکتر بنیانگذار معالجه مریضی های پا می گوید: “محل های تاریک و مرطوب محلپرورش قارچ هاست، به همین علت است که قارچ ها در پای انسان به راحتی و شتاب زیادترپرورش می کنند.”

  Adrian Cotton رئیس عملیات دکتری در دانشگاه لوما لیندا می گوید: “این موضوع رایجی است که این قارچ ها با راه رفتن پابرهنه در محیط هایی نظیر رختنکن های سالن های ورزشی شدت می گیرند. این قارچ ها اکثر خود را به صورت راش قرمز مشخص شده و همواره از بین انگشتان پا آغاز شده و سبب خارش میشوند، خارشی که زمان درآوردن جوراب ها خیلی بیشتر شدن می شود.”

  پزشک رگلاند می‌ گوید که پای ورزشکار می ‌تواند به تاول های خارش دار روی پا و پوست ترک خورده و لایه لایه منجر شود.

  به واسطه خاراندن و ایجاد خراش عفونت های باکتریایی ثانویه نیز می توانند در آن منطقه شکل بگیرند. اگر به طور ویژه آماده دچار به مریضی پای ورزشکار هستید، کرم ها و اسپری های ضد قارچ اکثر می توانند تقویت را خوب شدن قسمتیده و عفونت را در وضعیت خفیف نگه دارند. اگر معالجهمحلی به خوب شدن شما یاری نکرد، به کارشناس پوست رجوع نمایید.

  خارش پا به علت اگزما

  1. اگزما:

  اگزما یک اصطلاح کلیدی برای گروهی از تقویت دکتری است که قادراست منجر به خارش و التهاب پوست شود، این مریضی اکثر در سال های اولیه زندگی شخص اتفاق می افتد. درماتیت آتوپیک، رایج ترین گونه اگزما است که همواره به صورت یک راش قرمز و خارش دار روی نوع ها، دست ها و پاهای شما خودش را نشان می دهد.

  دانا کانوزو، معتقد است: “خاراندن محل زخم اگزما سبب می شود که این ناحیه حساس تر شده و مولکول های التهابی که منجر به پیشرفت اگزما و خشکی پوست می شوند را منتشر می کند.” او اضافه می کند: ” مناسبترین راه برای معالجه خارش اگزما، پیشگیری از مرطوب شدن و یا عرق کردن آن ناحیه و مصرف کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده است.”

  همینطور امکان پذیر است دکتر شما به منظور تسکین این خارش، داروهای استروئیدیمحلی یا غذا را برایتان تجویز کند.

  1. پسوریازیس

  این مریضی خود ایمنی سبب می‌شود که سلول‌های پوست فوق‌العاده سریعپرورش کنند و روی پوست جمع شوند. پزشک راگلند می گوید:”آن ها هنظیر سلولهای پوست متداولی روی پوست جمع نمی شوند و جمع شدن سلول ها روی پوست همواره به شکل پوسته پوسته های سفید و یا نقره ای خودش را نشان می دهد”

  این نواحی خشک و فلس دار می ‌توانند خارش پوست را در مناطقی از جمله پاها ایجاد کنند. او می گوید: “این جمع شدنپوست فلس نظیر اکثر روی مفاصل انگشتان پا ظاهر شده و امکان پذیر است با تورم و درد این مفاصل همراه شود”

  کرم ها و پمادمحلی و نور معالجه ای اکثر می توانند به کم شدن نشانه ها پسوریازیس یاری کنند. راگلند می‌گوید بعضی مردم مبتلا به پسوریازیس احتیاج به داروهای غذا یا گونه جدیدتری از معالجه‌ های تزریقی به نام biologics دارند.

  نیش حشرات و خارش شدید پاها

  1. نیش حشرات

  بسته به فصل، امکان پذیر است خارش پا دراثر پشه های مزاحم و یا حشرات دیگر باشد. پزشک راگلند می گوید: “نیش حشرات سبب ایجاد بازتاب التهابی از جمله انتشار هیستامین شیمیایی در جسم می شود، درنتیجه منطقه نیش گرفتار خارش می شود.”

  همینطور نیش حشرات قادراست به تورم، قرمزی و برانگیختن پوست منجر شود. چند داروی خانگی برای خارش پاهای دراثر نیش حشرات نیز وجود دارد.

  پزشک راگلند می گوید: “آنتی هیستامینمحلی نظیر بنادریل قادراست به مناسبترین نحو به از بین بردن خارش دراثر نیش حشرات یاری کند، زیرا هیستامین خود فاکتور ایجاد این مسئله است.” هم چنین می‌ توانید از یخ یا کمپرس سرد برای یاری به تسکین بعضی از آن التهاب ها مصرف نمایید.

  1. پوست خشک

  پزشک راگلند معتقد است: “در جامعه ما، مردم بیش از اندازه و به مدت زیاد با آب داغ حمام می کنند و پس از آن از مرطوب کننده پوست مصرف نمی کنند و همین علتی بر خشکی پوست آن ها می شود.” پوست خشک پاهای شما نیز قادراست چیزی باشد که شما از پدر و مادر خود به ارث برده اید و یا می ‌تواند دراثر تقویت دکتری و داروهای ویژه نیز باشد.

  افزون بر این موارد، پزشک Cotton می افزاید: “فاکتور هایی نظیر استفاده آب به میزان کم، استفاده ادرارآورها، و یا قرار گرفتن دربرابر گرما و یا نور در صورتی که شدت آن بیشتر بوده و شما پوستی حساس داشته باشید می توانند خشکی پوست را به دنبال داشته باشند.”

  پزشک راگلند معتقد است: “اگر خشکی پوست خارش پاها را به دنبال داشته باشد، بخش هایی پوسته پوسته و فلس نظیر و یا ترک خورده را خواهید دید.” برای مردمی با پوست تیره، همواره پوست خشک قادراست سفید و یا خاکستری باشد.

  آیا اقدامات پیشگیرانه ای برای معالجه پاهای خشک و خارش دار وجود دارد؟ بله ، می توان برای این منظور از مرطوب کننده های خوب به طور هر روزه مصرف کرد. اگر پوستی خیلی خشک دارید، در تقویتی از مرطوب کننده مصرف نمایید که پوست هنوز مرطوب است، را که با این کار رطوبت زیادتری حفظ می شود.

  1. گال

  این مریضی پوستی دراثر انگل ریزی است که در لایه بالای پوست قرار دارند. طبق دید آکادمی پوست و زیبایی آمریکا، به طور متداول گال ها سبب خارش روی دست ها و همینطور پوستی که همواره با طلا و جواهر در تماسند، می شود. اما در بچه ها، گال قادراست گسترده تر باشد و کف دست و پا را تحت اثر قرار می دهد.

  بعضی از مردمی که به مریضی پوستی گال مبتلا هستند، با راش، زخم و یا ضخیم تر شدن پوست روبرو هستند. خارش پای دراثر این مریضی همواره خیلی شدید بوده و اکثر در شب زمان بیشتر شدن می شود.

  پزشک راگلند می ‌گوید : “از آنجایی که گال از طریق ارتباط پوست به پوست منتقل می‌ شود، این مریضی بدون توجه به سن، وضعیت اقتصادی و نژاد می ‌تواند توسط هر کسی منتقل شود.” او معتقد است که اکثر مردم مبتلا به گال را می توان با کرم‌ ها و لوسیون های تجویزی معالجه کرد؛ البته امکان پذیر است بعضی مردم به داروی غذا نیز احتیاج داشته باشند. افزون بر این موارد، آنتی هیستامین ها و کرم های استروئیدی نیز می‌ توانند به تسکین خارش و التهاب دراثر خارش آن یاری کنند.

  پزشک کاتن می گوید: “اگر شما به گال مبتلا هستید، بایست همیشه بدنتان را تمیز نگه دارید چرا که این مریضی مسری بوده و به راحتی منتقل می شود. تا وقتی که به طور کامل از این مریضی خلاص شوید هرروز لباس ها، ملافه و روبالشتی هایتان را بشویید.”

  1. درماتیت تماسی آلرژیک

  راش خارش دار روی پای شما امکان پذیر است دراثر درماتیت تماسی آلرژیک باشد. درماتیت تماسی آلرژیک بازتاب آلرژیک به چیزی است که پای شما با آن در ارتباط بوده است. پزشک Canuso می گوید: “قرار گرفتن دربرابر مواد حساس و برانگیختن کننده نظیر مواد شیمیایی و یا حتی آلرژن ها در صابون، لوازم آرایشی و گیاهان قادراست سبب درماتیت تماسی آلرژیک شود.” او معتقد است رنگی که در جوراب های تیره وجود دارد یکی از فاکتور هایی است که همواره روی پاها اثر می گذارد. درماتیت تماسی دراثر رنگ جوراب های تیره، قادراست در هر جایی که جوراب با پاها در ارتباط بوده، خارش پاها را به دنبال داشته باشد. برای رهایی از این تقویت می توانید این جوراب ها را کنار گذاشته و از کرم های ضد خارش بدون نسخه مصرف نمایید.

  1. مریضی کلیوی یا کبدی

  برخی از تقویت دکتری نظیر مریضی کبد یا کلیه می توانند سبب خارش دست ها و پاها شود. پزشک Canuso توضیح می‌دهد: ” زمانی که کلیه ‌ها نمی ‌تواند به درستی عمل کند، مایع و مواد مضر کلیه‌ ها در خون ما باقی می نظیر، که این امر می‌ تواند سبب خارش شدید در تمام هیکل ها شود، که همواره ابتدا در پاها ظاهر می‌ شود.”

  معالجه مریضی‌ زمینه ای و پیامد آن – چه با داروهای تجویزی یا دیالیز – اکثر می‌ تواند به تسکین این خارش یاری کند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلیل خارش پاها در شب چیست؟ 8 علت خارش پا | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 103
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه