6 علامت خاموش سرطان روده بزرگ - نشانه ها سرطان رکتوم | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 3 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • 6 علامت خاموش سرطان روده بزرگ - نشانه ها سرطان رکتوم | مجله سلامت یاثار
 • 6 علامت خاموش سرطان روده بزرگ - نشانه ها سرطان رکتوم | مجله سلامت یاثار


  تقریبا ۱۴۰۰۰۰ نفر در آمریکا به سرطان روده بزرگ مبتلا هستند. خونریزی از رکتوم واضح‌ترین علامت سرطان روده بزرگ است، اما علامت‌های دیگری نیز امکان پذیر است وجود داشته باشد. اگر شما متوجه هر کدام از علامت‌های زیر شدید حتما با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

  امکان پذیر است کم خونی داشته باشید:

  تشخیص کم خونی امکان پذیر است اولین علامت‌ای باشد که شما خونریزی داخلی دارید حتی اگر علامت‌های آن را مشاهده نکرده باشید. اگر شخصی در دوران قاعدگی خود باشد، کم خونی کمتر از بقیه موارد نشان دهنده سرطان خواهد بود. اما اگر مردی به کم خونی مبتلا باشد بایست وجود خونریزی در بخشی از جسم را در دید بگیرید.

  در بعضی از موارد امحل خونریزی داخلی شش ماه قبل از مشاهده آن در آزمایش‌ها وجود دارد. در اینگونه موارد شخص متوجه هیچ چیزی نمی‌شود. اگر علامت‌های کم خونی همانند خستگی یا سرگیجه را داشتید حتما با یک دکتر مشورت نمایید.

  امحل تنگی نفس وجود دارد:

  پیامد دیگر خونریزی داخلی تنگی نفس است. اگر خونریزی تهاجمی یا استفراغ همراه با خون نداشته باشید، جسم پلاسمای زیادتری را در خون قرار می‌دهد بدون اینکه آهن یا گلبول‌های قرمز زیادتری ایجاد شود.

  همین امر سبب می‌شود جسم میزان بیشتری خون از دست ندهد اما توانایی خون برای حمل اکسیژن کم شدن نمایان می‌کند. به همین خاطر نیز توجه به تنگی نفس خیلی باارزش است.

  احساس نفخ شدیدی دارید:

  اگر مواد خوراکی در مسیر روده مسدود شود، امکان پذیر است احساس نفخ شدیدی داشته باشید. به یاد داشته باشید که نفخ اندک قادراست علت ها دیگری داشته باشد. اما اگر نشانه ها معده باقی ماند مناسبتراست به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید.

  اگر درد ثابتی در سمت راست شکم خود داشتید، به این معنی است که مریضی در مرحله های نهایی خود قرار دارد و به سمت کبد نیز گسترش یافته است.

  همینطور بخوانید: ۶ دلیل ایجاد نفخ

  امکان پذیر است یبوست شدیدی داشته باشید:

  اگر یبوست شما بیشتر حاد نیست جای بی قراری وجود ندارد اما اگر این مسئله حادتر شد و دنباله داشت امکان پذیر است علامت سرطان روده بزرگ باشد. در بعضی از موارد یبوست نشان دهنده یک مانع است و بایست تحقیق دقیقی شود.

  امکان پذیر است مدفوع باریک و نازکی داشته باشید:

  همیشه مدفوع خود را تحقیق نمایید حتی اگر خونی در آن وجود نداشته باشد. اگر مدفوع شما به طور دائم به شکل باریک و تنگ است امکان پذیر است علامت سرطان در روده بزرگ باشد. وضعیت تهوع همیشگی نیز قادراست نشان‌دهنده مسئله باشد. پس با یک دکتر مشورت نمایید.

  امکان پذیر است رنگ مدفوع عجیب و غیر عادی باشد:

  خونریزی از مقعد امکان پذیر است همیشه به رنگ قرمز روشن نباشد. مدفوع تیره و قیری شکل نشان‌دهنده خونریزی است. البته اینگونه موارد امکان پذیر است توسط مواردی همانند زخم معده نیز ایجاد شود اما مناسبتر است در صورت مشاهده این مورد با یک دکتر مشورت نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب 6 علامت خاموش سرطان روده بزرگ - نشانه ها سرطان رکتوم | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 47
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه