رنگ کردن مو در بچه ها کار درستی است؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • رنگ کردن مو در بچه ها کار درستی است؟ | مجله سلامت یاثار
 • رنگ کردن مو در بچه ها کار درستی است؟ | مجله سلامت یاثار


  اگر بچه یا نوجوان شما برای رنگ کردن موهایش اصرار دارد؛ امکان پذیر است شما نیز برای انجام اینکار خشنود شوید. با خود می‌گویید که اندکی رنگ نقادراست آسیبی برای بچه من داشته باشد. اگر چنین است بایست در تصمیم خود تازه دید نمایید. در این مقاله با یکی از کارشناسان در مورد بی ریسک بودن یا نبودن رنگ‌های مو برای بچه ها صحبت خواهیم کرد.

  پزشک سجال شاه، کارشناس پوست و مو در این باره می‌گوید: من فکر نمی‌کنم رنگ یا دکلره کردن موهای بچه ها تصمیم عاقلانه و بی ریسکی برای آن‌ها باشد. این کار بایست تا سن بلوغ یا حداقل ۱۶ سالگی به تاخیر بیفتد.

  همانطور که می‌دانید بچه ها موهای نازک‌تری نسبت به بزرگسالان دارند. از آنجایی که رنگ کردن یا دکلره کردن مو قادراست به موهای آن‌ها ضرر بزند مناسبتر است از انجام اینکار صرف دید شود. موهای بچه ها از آغاز تولد تا بلوغ گرفتار تغییرات بیشتری می‌شود. پزشک شاه اخطار می‌دهد که موهای آن‌ها نسبت به مواد شیمیایی حساس‌تر است و مصرف رنگ قادراست واکنش‌های آلرژی‌زای بیشتری ایجاد کند. واکنش‌های آلرژی‌زا همواره به دلیل محتوای این محصولات است. پزشک مارگاریتا لولیس در این باره می‌گوید: مواد شیمیایی موجود در این رنگ‌ها قادراست به موی بچه اسیب بزند. آمونیاک، هیدروژن پراکسید و ماده شیمیایی به نام پارا فنیلن دی آمین که در رنگ‌های شیمیایی مورد مصرف قرار می‌گیرد قادراست سبب ایجاد واکنش‌های آلرژیک خیلی شدید و جدی شود. همینطور این مواد شیمیایی قادراست بافت موی بچه ها را به کلی تغییر دهد. درنتیجه اگر به دنبال انجام اینکار هستید بایست بدانید که ضرر بیشتری به موی بچه وارد می‌شود. مواد شیمیایی موجود در این رنگ‌ها قادراست بازتاب منفی بر روی مو و پوست سر داشته باشد. اگر بچه شما مبتلا به آسم باشد تقویت بدتر خواهد شد. اگر تصمیم دارید موهای کودکتان را در منزل رنگ نمایید، پزشک شاه توصیه می‌کند از رنگ‌های مزمان مصرف نمایید. این رنگ‌های مزمان تنها شفت مو را پوشش می‌دهند و به پوست سر نفوذ نخواهند کرد. همینطور جانشین‌های دیگری همانند گیاهان و چای‌ها برای رنگ‌های شیمیایی وجود دارد که قادراست بر روی رنگ مو اثرگذار باشد. اگر برای رنگ کردن موهای بچه خود مصمم هستید، کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از روش‌هایی همانند رنگ کردن مو از روی کلاه مصرف نمایید تا نفوذ رنگ به ریشه مو کمتر باشد. قبل از اینکه رنگ کردن مو را آغاز نمایید حتما آن را بر روی پوست امتحان نمایید تا از نبود بازتاب آلرژی زا مطمئن شوید. اگر می‌خواهید رنگ کردن مو را به یک آرایشگر بسپارید از او بخواهید از روش بالیاژ مصرف کند. بالیاژ یک رویکرد آرام برای هایلایت کردن موست. اگر این شیوه به درستی انجام شود، ماده دکلره کننده رابطه مستقیمی با پوست سر نخواهد داشت. همین امر سبب می‌شود حساسیت و بازتاب ایجاد شده کمتر شود. دیگر روش‌های مزمانی نیز قادراست برای بچه ها عالی باشد. مصرف رنگ‌های مزمانی همانند گچ مو قادراست سودمند باشد. اگر در منزل خود بچه کم سن و سال دارید و در مورد رنگ کردن موهای او شک دارید، مناسبتر است با یک کارشناس در مورد ریسکات موجود صحبت نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب رنگ کردن مو در بچه ها کار درستی است؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 56
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه