فرق بین لکه بینی و پریود | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • فرق بین لکه بینی و پریود | مجله سلامت یاثار
 • فرق بین لکه بینی و پریود | مجله سلامت یاثار


  فرق اصلی بین لکه بینی و قاعدگی در حجم خونی است که از طریق واژن تخلیه می‌شود. خونریزی از طریق واژن در لکه بینی خیلی اندک است و می‌توان از آن چشم پوشی کرد در حالیکه خونریزی در دوران قاعدگی امکان پذیر است سه الی پنج روز طول بکشد.

  فرق بین لکه بینی و قاعدگی در چیست؟ میزان خونی که در این دو مورد از جسم خارج می‌شود فرق اصلی بین این دوست. در دوران قاعدگی، جریان سنگینی از خون از جسم خارج می‌شود و همانطور که گفتیم امکان پذیر است به طور متوسط بین سه الی پنج روز طول بکشد. لکه بینی امکان پذیر است به عنوان قسمتی از سیکل قاعدگی رخ دهد و تخلیه خون در آن به صورت نامنظم و اندک است. با اینحال لکه بینی امکان پذیر است نشان دهنده بارداری یا یک تقویت زمینه‌ای باشد.

  دوران قاعدگی:

  قاعدگی قسمتی از سیکل قاعدگی است. به طور متوسط، طول سیکل قاعدگی، ۲۸ روز است. برای بعضی از مردم، این دوران امکان پذیر است کوتاه‌تر باشد و برای بعضی از مردم نیز این دوران ۳۵ روز است. بعد از قاعدگی، دیواره رحم آغاز به ضخیم شدن می‌کند و خود را برای بارداری احتمالی مهیا می‌سازد. بعد از پایان سیکل قاعدگی و وقتی که بارداری رخ نداد، رحم دیواره خود را با خونریزی می‌ریزد. طول دوره قاعدگی به طور متوسط سه الی پنج روز است. تقویت زیر قبل، در طول و بعد از قاعدگی دیده می‌شود:

  درد در ناحیه شکم، نفخ یا گاز شکم، سردرد یا میگرن، تورم در ناحیه سینه، زیاد شدن اشتها برای خوراکی میل کردن، آشفتگیات عاطفی نظیر برانگیختن پذیری و خستگی.

  لکه بینی:

  لکه بینی یا لکه بینی واژینال، امکان پذیر است بین دو دوره قاعدگی رخ دهد. خون یا مایعی که از طریق واژن تخلیه می‌شود بیشتر نیست و به صورت چند قطره خواهد بود. رنگ خون نیز امکان پذیر است به صورت قهوه‌ای تیره یا صورتی روشن باشد. اگرچه لکه بینی به طور کلی بی ریسک است اما مناسبتر است با یک دکتر کارشناس در این مورد مشورت گردد تا تقویت به طور کلی تحقیق شود. موارد زیر امکان پذیر است علت ایجاد لکه بینی باشد.

  بارداری:

  لکه بینی امکان پذیر است نشان دهنده بارداری باشد. اگر شخصی باردار باشد وجود لکه بینی امکان پذیر است به معنای وجود مسئله در بارداری باشد. اگرچه لکه بینی (اگر کم باشد) برای خانم ها باردار طبیعی است اما مناسبتر است با یک دکتر مشورت نمایید. تقویت زیر در دوران بارداری امکان پذیر است نشان دهنده مسئله جدی باشد و بایست مورد توجه قرار گیرد:

  • خونریزی شدید از طریق واژن در ماه اول تا دوم بارداری امکان پذیر است نشان دهنده حاملگی خارج از رحم باشد.
  • اگر خونریزی بعد از ماه دوم بارداری رخ داد، امکان پذیر است نشان دهنده وجود مسئله با جفت باشد.

  داروها:

  لکه بینی امکان پذیر است با استفاده بعضی از داروها وابسته باشد. به عنوان مثال استفاده داروهای ضد بارداری در بعضی از مردم سبب ایجاد لکه بینی می‌شود. برای مردمی که استفاده این گونه داروها را به تازگی آغاز کرده‌اند، خونریزی بین دوره‌های قاعدگی امکان پذیر است در دو یا سه ماه اول دیده شود. با اینحال، برای مردمی که هم اکنون از این داروها به طور منظم مصرف می‌کنند، استفاده نکردن و قطع استفاده امکان پذیر است سبب خونریزی شود.

  تخمک گذاری:

  تخمک گذاری فرآیندی است که در آن تخمک از تخمدان آزاد می‌شود. تخمک گذاری همواره از روز ۷ تا ۲۲ سیکل قاعدگی رخ می‌دهد. بعضی از خانم ها امکان پذیر است در اواسط سیکل قاعدگی، لکه بینی را تجربه کنند.

  تقویت وابسته با تندرستی:

  • عفونت‌ها: عفونت‌هایی که ار طریق روابط زناشویی منتقل می‌شود همواره علت اصلی ایجاد عفونت در هیکل‌های تولید مثلی همانند واژن، رحم ،گردن رحم، لوله های فالوپ و تخمدان است.درنتیجه مردمی که به این گونه عفونت‌ها مبتلا هستند امکان پذیر است گرفتار لکه بینی شوند.
  • مریضی التهابی لگن: لکه بینی یا خونریزی غیر طبیعی امکان پذیر است در مردمی که مبتلا به مریضی التهابی لگن هستند دیده شود. این مریضی، عفونت یا التهاب هیکل‌های تولید مثل همانند تخمدان‌ها، رحم یا لوله‌های فالوپ است.
  • فیبروئیدهای رحمی: فیبروئیدهای رحمی تومورهایی هستند که در رحمپرورش می‌کنند. اگرچه این تورموها خوش خیم هستند و سرطانی محسوب نمی‌شوند اما هنوز هم می‌توانند سبب ایجاد لکه بینی یا خونریزی بین دو قاعدگی شوند.
  • سندروم تخمدان پلی کیستیک(PCOS): این گزینه همینطور به عنوان عدم تعادل هورمونی نیز شناخته شده است. مردمی که مبتلا به این مریضی هستند امکان پذیر است لکه بینی را تجربه نمایند.
  • دستگاه درون رحمی(IUD): مردمی که دارای دستگاه‌های درون رحمی هستند، نسبت به دیگر مردم خونریزی سنگین و غیر طبیعی را تجربه خواهند کرد.
  • سرطان: خونریزی از طریق واژن بین دو دوره قاعدگی امکان پذیر است علامت سرطان تخمدان یا دهانه رحم باشد. همینطور این گزینه امکان پذیر است نشان دهنده وجود تومور در واژن نیز باشد.

  استرس و نگرانی:

  مردمی که تحت استرس‌های عاطفی یا نگرانی شدید هستند امکان پذیر است خونریزی غیر عادی و لکه بینی را تجربه کنند.

  دیگر موارد:

  دیگر علت های که امکان پذیر است به خونریزی غیر طبیعی از واژن منجر شود شامل موارد زیر است:

  • سوءمصرف زناشویی یا ضرب و شتم
  • اشیای خارجی در واژن
  • پولیپ (پرورش در دهانه رحم)

  فرق بین لکه بینی و خونریزی در دوران قاعدگی:

  بر اساس مواردی که در این مقاله ذکر کردیم، لکه بینی و قاعدگی دو تقویت مختلف هستند. فرق اصلی بین این دو مورد، میزان خونی است که از طریق واژن تخلیه می‌شود. لکه بینی امکان پذیر است در هر وقتی از سیکل قاعدگی رخ دهد و به همین خاطر نیز خونریزی غیر طبیعی یا نامنظم در دید گرفته می‌شود.خونریزی در این تقویت کم است و می‌توان از آن چشم پوشی کرد. اما در دوران قاعدگی، خونریزی شدید است. لکه‌های کمرنگ ( که همواره به رنگ قهوه ای تیره یا صورتی کمرنگ است) امکان پذیر است در وقت لکه بینی مشاهده شود. در بعضی از موارد نیز تنها با پاک کردن واژن با دستمال کاغذی می‌توان متوجه لکه‌ها شد. بر خلاف دوران قاعدگی مصرف نوار بهداشتی یا تامپون در لکه بینی الزامی نیست. یک دستمال کوچک و تمیز قادراست لکه‌ها را به خود جذب کند. اگر لکه بینی بیش از اندازه بود بایست با یک دکتر مشورت شود.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب فرق بین لکه بینی و پریود | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 90
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه