مناسبترین شیوه های زیاد شدنپرورش مو - چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 13 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مناسبترین شیوه های زیاد شدنپرورش مو - چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم؟ | مجله سلامت یاثار
 • مناسبترین شیوه های زیاد شدنپرورش مو - چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم؟ | مجله سلامت یاثار


  خصوصیات روغن رزماری برای زیاد شدنپرورش موی سر

  معالجه های خانگی برای تثبیتپرورش موی سر مناسبترین گزینه است، گزینه ای که با کمترین هزینه و بدون پیامد ویژهی در دسترس تمام ما قرار دارد.

  روغن رزماری به طورمحلی قادراست مورد مصرف قرار گیرد و ضخامت موها را زیاد شدن دهد. آلوئه ورا نیز همین تاثیر را دارد. مصرف این مواد قادراست موها را سریع ترپرورش دهد و به ضخامت آن ها بیفزاید.

  با مجله تندرستی همراه شوید تا مناسبترین مواد طبیعی تثبیت موها را معرفی کنیم:

  روغن رزماری برای کم شدن ریزش مو:

  اعتقاد بر این است که روغن رزماری زمانی که روی پوست سر قرار می گیرد، سبب زیاد شدن متابولیسم سلولی می شود کهپرورش مو را برانگیختن می کند. تحقیقات سال ۲۰۱۳ در دانشگاه کینکی در ژاپن نشان داد که عصاره برگ رزماری سبب بهبودیپرورش مو در موش ها شده است.

  یک مطالعه انسانی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، تاثیرقسمتی بالینی روغن رزماری را در معالجه آلوپسی آندروژنتیک مورد تحقیق قرار داد. بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک به مدت ۶ ماه با روغن رزماری یا مینوکسیدیل (۲ درصد) تحت معالجه قرار گرفتند. مینوکسیدیل دارویی است که برای برانگیختنپرورش مو مصرف می شود. پس از شش ماه معالجه، هر دو گروه زیاد شدن قابل توجهی در تعداد مو داشتند. با این وجود، خارش پوستی در گروه مینوکسیدیل زیادتر بود.

  مطالعه نشان می دهد که روغن رزماری هنظیر داروهایپرورش مو با پیامد جانبی کمتری نظیر خارش پوستی عمل می کند.

  خصوصیات آلوئه ورا برای تثبیت مو

  ژل آلوئه ورا برای تثبیت مو:

  آلوئه ورا دارای خصوصیات غذا ای و ویتامین ها و مواد معدنی متعددی است که به حفظ موهای شما یاری می کند. مزایای آلوئه ورا برای قرن ها شناخته شده است زیرا آلوئه ورا شامل خصوصیات بهداشتی، زیبایی، دارویی و مواظبت از پوست است. این گزینه پوست را نرم و لطیف می کند و محیط ایده آلی برایپرورش مو فراهم می کند.

  شما می توانید ژل آلوئه ورا را مستقیما به پوست سر بمالید یا آن را به یک شامپوی ملایم و طبیعی اضافه نمایید. همینطور می توانید نیمی از یک فنجان آب آلوئه ورا را دو بار در روز میل کنید. خصوصیات معالجه ای سبب خوب شدن تندرستی پوست شما می شود.

  یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان می دهد ژل آلوئه ورا سبب کم شدن التهاب و تاثیرات زخم پس از جراحی بر روی موش ها می شود. نه تنها آلوئه ورا سبب بسته شدن سریع زخم می شود، بلکهپرورش موها را نیز در مردم سرعت قسمتیدن به می کند.

  گزارش شده است که آلوئه ورا تاثیرمراقبت ی در برابر ضرر تابشی به پوست دارد. تابش شدید این اشعه بر روی پوست سر قادراست منجر به ریزش مو شود. پس از تجویز ژل آلوئه ورا، یک پروتئین آنتی اکسیدان به نام فلوتونیایین تولید می شود که سبب از دست دادن رادیکال های آزاد و پیشگیری از سرکوب دراثر UV می شود.

  از آنجا که آلوئه ورا فایده ضد باکتری و ضد قارچی دارد قادراست به از دست دادن شوره سر یاری کند. این گزینه خوب مردمی است که دوست دارند موهای مناسبی داشته باشند و از شر شوره سر خلاص شوند. آنزیم های موجود در این ژل قادراست به از دست دادن سلول های مرده پوست سر یاری کند و به تولید بافت های مجدد پوستی در این ناحیه منجر گردد.

  همینطور بخوانید: خاصیت ها آلوئه ورا برای پوست
  زیاد شدن ضخامت و حجم مو

  چند سال پیش، آدم ها موهای ضخیم و انبوهی داشتند که کل سرشان را می‌پوشاند. این مربوط به وقتی بود که مواد آرایشی و شیمیایی کمتری برای موها مصرف می‌شد. حتی آلودگی در جاده‌ها کمتر بود. امروزه، چیزها شکل مناسبتری دارند اما مردم همواره از ریزش و نازک شدن موهایش شکایت دارند و به دنبال راه هایی هستند تاپرورش موهایشان را زیاد شدن دهند.

  علت پشت این مساله، مصرف مواد شیمیایی است که به قدرت و حجم موها ضرر می‌رساند. همینطور با مصرف سشوار و اتوی مو، موها ضرر می‌بینند و به آسانی موقع شانه زدن کنده می‌شوند. دیدن کم شدن حجم موها و مشاهده‌ی آنان روی برس واقعا غم‌انگیز است. حتی امروز هم، با چند شیوه طبیعی می‌توانید حجم موهایتان را زیاد شدن دهید.

  حجم موها سمبل زیبایی خانم ها و آقایان است. موهای ضخیم زیبا همیشه احساس اطمینان به نفس و ویژه بودن به شما می‌دهند. حجم کم موها سبب می‌شود اطمینان به نفس کمتری داشته باشید و گاهی سبب افسردگی می‌شود. مردمی که مسئله ریزش مو دارند، نبایست بی قرار باشند چون محصولات خیلیی در بازار وجود دارند که مسئله ریزش موی شما را حل می‌کنند وپرورش آنان را زیاد شدن می‌دهند و خیلیی از آنان، اگر دستورالعمل آنان را دقیق انجام دهید، نتایج مناسبی خواهند داشت.

  موهای ضخیم‌تر و حجیم‌تر همیشه، به ویژه در خانم ها فریبنده هستند. در وقت های قدیم، در ازدواج‌های قدیمی، خانواده‌ی پسر موقع انتخاب دختر به موهای او توجه می‌کردند که آیا نازک یا ضخیم یا بلند است یا نه. این موردی بود که سبب می‌شد دختر مورد پسند خانواده‌ی پسر قرار گیرد. اما بعد از چند سال، تمایل به موی بلند کمتر شد. بعدها مردم موهای با اندازه‌ی متوسط را ترجیح دادند. حالا، دارا بودن موهای حجیم و ضخیم مساله‌ی باارزشی است. شما بایست با چند مطلب‌ی ساده حجم موهایتان را زیاد شدن دهید.


  ماساژ با روغن برای دارا بودن موهای ضخیم‌تر!

  پوست سر خود را به طور مرتب ماساژ دهید. ماساژ پوست سر خیلی باارزش است چون جریان خون را زیاد شدن داده و ریشه‌ی موها را تثبیت کرده و اول از هر چیز ریزش مو را قطع می‌کند. پوست سر را با روغن گرم ماساژ دهید. برای حذف شوره از روغن رزماری مصرف نمایید. زمانی ماساژ انجام شد، به مدت چند دقیقه موهای درخشان خود را در حوله بپیچید، این کار موهای شما را نرم‌تر می‌کند. این باارزشترین مطلب برای تمیز حفظ کردن پوست سر است، چهار بار در هفته موهایتان را بشویید و ریزش مو را کنترل نمایید.

  همینطور بخوانید: دلیل نازک شدن موی سر
  خوراکی هایی که با رژیممناسب حجم مو را زیاد شدن می دهند!

  مناسبترین راه برای کنترل مسئله ریزش مو دارا بودن رژیممناسب است. رژیممناسب به زیاد شدن حجم مو یاری می‌کند، اگر در رژیم سالم خود مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری مثل آهن، ویتامین C ،B، مس و روی را بگنجانید. این مواد پربار به زیاد شدن حجم مو به طور طبیعی یاری می‌کنند. مطلب‌ی باارزش آشامیدن بیشتر آب برای حفظ رطوبت جسم است. آشامیدن آب بیشتر به شما یاری می‌کند مسئله ریزش مو را کنترل نمایید.


  نرم کردن مو

  یک نرم‌کننده‌ی مناسب مو، موها را نرم و درخشان کرده و آنان مرطوب نگه می‌دارد. بعد از شامپو از نرم ‌کننده مصرف نمایید. با نرم‌کننده مناسبتر می‌توانید موهایتان را کنترل نمایید و همینطور به راحتی گره‌هایشان را باز نمایید. یک مطلب‌ی مناسب این است که نرم کننده را به پوست سر نزنید بلکه از یک یا دو اینچ پایین‌تر از آن آغاز نمایید.


  چند شیوه خانگی برای زیاد شدن حجم مو با آلوئه‌ورا!

  آلوئه ورا یکی از مناسبترین شیوه های طبیعی برای زیاد شدن حجم مو است. اگر آن را به طور درست به کار گیرید، موهای ضخیم و درخشان را به شما بازمی‌گرداند. آلوئه‌ورا مواد غذایی ضروری را برای موها فراهم کرده و پوست سر را مرطوب می‌کند. به پوست سرتان آلوئه‌ورا بزنید و بگذارید به مدت یک ساعت روی آن خشک شود، سپس آن را با شامپو بشویید و ببینید چطور موهایتان درخشان و زیبا شده‌اند. مصرف‌ی مرتب از آلوئه‌وا ریزش مو را کنترل کرده و به زیاد شدنپرورش مو به طور طبیعی یاری می‌کند.


  حذف مواد شیمیایی راه آسانی برای دارا بودن موهای ضخیم است!

  از مواد شیمیایی زیان آور دوری نمایید: به طور خودکار می‌توانید متوجه شوید که موهای کمتری روی برس تان می‌بینید. محصولات موی غیر الزامی مثل صاف کننده، رنگ و فر کردن مو سبب ضرر زیادتر مو می‌شود، پس از این کارها پرهیز نمایید، مصرف آنان بیهوده است و همینطور موها را خشک، کدر و کم‌حجم می‌کند. ضمنا مصرف محصولات شیمیایی ریشه‌ی موها را ضعیف و شکننده می‌کند. پس کاملا از آنان پرهیز کرده و موهایتان را از ضرر دیدن حفظ نمایید.

  همینطور بخوانید: گونه های ریزش موی سر و معالجه آن
  معالجه با تخم‌مرغ برایپرورش مجدد مو!

  اگر می‌خواهید حجم و قد موهایتان را زیاد شدن دهید، بایست این راه را دنبال نمایید. از ماسک تخم مرغ برای موهایتان مصرف نمایید. هرچند موهایتان بوی عجیبی می‌گیرند اما پروتئین تخم‌مرغ موها را تثبیت می‌کند. به اندازه است سفیده و زرده‌ی تخم مرغ را به هم بزنید، این آمیخته را روی موی مرطوب بزنید. ده دقیقه بگذارید روی مو بماند و با آب گرم و شامپوی ملایم بشویید. با انجام این کار دو بار در هفته می‌توانید نتایج را مشاهده نمایید.


  تخم شنبلیله، یک معالجه خانگی قوی برایپرورش مو است!

  تخم شنبلیله، مناسبترین ماده‌ای است که در آشپزخانه نمایان می‌شود. پس چرا از آن مصرف ننمایید؟ تخم شنبلیله حجم مو را زیاد شدن می‌دهد. زمانی می‌خواهید از تخم شنبلیله مصرف نمایید، بایست شب قبل آن را در آب خیس نمایید. روز بعد آن را آسیاب نمایید تا به خمیر نرمی تبدیل شود و آن را به موهایتان بزنید. آن را تنها یک ساعت روی موها نگه دارید و بعد با آب بشویید. می‌توانید بدون بارها مصرف هم فرق را احساس نمایید. موها درخشان و نرم به دید می‌رسند. برایپرورش مناسبتر موها این ماسک را یک بار در هفته مصرف نمایید.


  آب سیب زمینی برای زیاد شدن ضخامت مو!

  آب سیب زمینی دارای ویتامین A ،B و C است که باارزش ترین ویتامین‌ها برای موی سالم هستند. آب سیب زمینی را بگیرید و به پوست سر بزنید. بعد از ۱۵ دقیقه، آن را با شامپوی ملایم بشویید. برای زیاد شدن حجم موها این کار را دو بار در هفته انجام دهید.


  انگور فرنگی هندی برای دارا بودن موهای ضخیم!

  انگور فرنگی هندی قطعا مناسبترین محصول طبیعی است که به زیاد شدن موها یاری کرده و ریزش مو را کنترل می‌کند. انگور فرنگی هندی در خیلیی محصولات مو به کار می‌رود. این ماده‌ی طبیعی ریزش مو را معالجه کرده و موهای درخشان را در مدت کوتاهی به شما بازمی‌گرداند. این ماده از خشک و کدر شدن مو پیشگیری کرده و رنگ موها را تثبیت می‌کند.

  محصولات دارای انگور فرنگی هندی را به طور مرتب مصرف نمایید تا به زیاد شدن حجم موهایتان یاری کند اما به یاد داشته باشید که محصولاتی که دارای انگور فرنگی و مواد شیمیایی هستند را نخرید. قبل از خرید مواد تشکیل‌دهنده را چک نمایید.


  معالجه طبیعی خانگی برایپرورش مو با گل ختمی!

  گل ختمی یکی از مناسبترین معالجه های خانگی مورد مصرف برایپرورش مو است. این تنها گلی است که برای مواظبت از موها به کار می‌رود. مصرف گل ختمی از پیری زودرس پیشگیری کرده و ضخامت مو را زیاد شدن می‌دهد. روغن نارگیل یا روغن کنجد را با گل ختمی آمیخته و آسیاب کرده و به موها بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه موها را با شامپوی ملایم بشویید.


  حنا چطور سببپرورش مو می شود؟

  برای پرهیز از مواد شیمیایی مناسبتر است از حنای در خانه مهیا شده مصرف نمایید. حنا یک حجم‌دهنده‌ی طبیعی است. به اندازه است اندکی چای دم شده، سفیده‌ی تخم مرغ، لیمو و کشک به پودر حنا اضافه نمایید و یک شب آن را در ظرف آهنی خیس نمایید. این محلول را روز بعد نظیر ماسک به موهایتان بزنید. بگذارید به مدت یک ساعت روی سرتان بماند و آن را با آب بشویید. با این کار موها قوی‌تر شده و در وقت کوتاهی می‌توانیدپرورش موها را مشاهده نمایید.


  روغن زیتون برای زیاد شدنپرورش مو

  مصرف زیتون برای میل کردن و نیز پوست و مو خیلی مناسب است. شما می‌توانید گونه های متفاوت روغن زیتون در بازار نمایان نمایید که کاربردهای متفاوتی دارند. بایست روغن زیتون ویژه مو را انتخاب نمایید و آن را به موهایتان بمالید. این کار نه تنها موهای شما را از ریشه قوی بلکه آنان را نرم می‌کند.

  اگر می‌خواهید نتایج مناسبتری بگیرید، اندکی روغن زیتون را در ظرفی کوچک گرم نمایید و آن را روی موهای خود مالیده و به تمام ریشه‌ها برسانید. بعد از ماساژ دادن، بگذارید ۳ دقیقه بماند. سپس آن را با شامپوی ملایم بشویید. این کار سبب زیاد شدن حجم موها می‌شود.


  روغن کرچک برای زیاد شدن حجم مو

  روغن کرچک گونهی روغن چسبنده است که امکان پذیر است بوی خوشی نداشته باشد، اما زیادتر مردم می‌پذیرند که ساده‌ترین راه برای دارا بودن موهای ضخیم است. در مقایسه با دیگر روغن‌ها، روغن کرچک زیادترین چسبناکی را دارد که به مناسبی موها را پوشش داده و از ریزش موی بی‌وقفه پیشگیری می‌کند.

  این روغن شامل اسیدهای چرب و ویتامین E است که برای زیاد شدن طبیعیپرورش مو سودمندند. اگر احساس می‌نمایید روغن کرچک به تنهایی خیلی غلیظ است و موهایتان را چسبنده می‌کند، می‌توانید آن را با روغن نارگیل آمیخته کرده و گرم نمایید. سپس آن را از ریشه به موها بزنید. ضمنا بایست به صورت دورانی روی موها و پوست سر ماساژ دهید تا موهای ضخیمی داشته باشید.


  مناسبترین ماسک برای ریزش مو با آووهدیه

  آووهدیه امکان پذیر است میوه‌ی دوست داشتنی خیلیی از مردم باشد، اما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید این میوه برای تندرستی و ضخامت مو اثربخش است. این میوه شامل میزانی قابل توجهی ویتامین E است که برای تندرستی موها سودمند است. برای این معالجه بایست یک آووهدیهی رسیده بردارید و آن را با دست یا وسیله‌ی دیگر له نمایید. حالا بایست یک قاشق چایخوری روغن زیتون و میزان اندکی موز له شده به آن اضافه، با دست آمیخته کرده و به موهای خود بمالید. این آمیخته را به مدت ۳۰ دقیقه روی سر نگه دارید. به این ترتیب مواد غذایی توسط موهای شما جذب می‌شوند. سپس می‌توانید آن را طبق متداول بشویید و بعد از خشک شدن فرق را احساس نمایید.


  توجه به شامپو برایپرورش مو

  زمانی برای موهایتان شامپو انتخاب می‌نمایید، باارزش است که به ریشه‌های آن توجه نمایید. بایست ببینید آیا آن شامپو برای موهای شما خوب است یا نه. بایست پیش از انتخاب شامپوی درست تحقیقات مناسبی انجام دهید. مشورت با یک متخصص در زمینه‌ی مو هم راه دیگری برای انتخاب شامپوی خوب است. اگر از یک شامپو به طور هر روزه مصرف می‌نمایید، بایست جزو آن مردمی باشید که ریشه‌ی موهایشان بیش از اندازه چربی تولید می‌کند. اگر پوست متداولی یا خشک دارید، مصرف‌ی بیش از اندازه از شامپو هم قادراست به موهایتان ضرر بزند.

  همینطور بخوانید: گیاهان دارویی برایپرورش موی سر
  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مناسبترین شیوه های زیاد شدنپرورش مو - چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 82
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه