خصوصیات مس برای جسم - نشانه ها فقدان،منابع اصلی و خاصیت ها مس | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات مس برای جسم - نشانه ها فقدان،منابع اصلی و خاصیت ها مس | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات مس برای جسم - نشانه ها فقدان،منابع اصلی و خاصیت ها مس | مجله سلامت یاثار


  خاصیت ها مس برای تندرستی شاملپرورش خوب بدن، مصرف کارآمد و اثربخش از آهن، واکنش‌های خوب آنزیمی و نیز خوب شدن تندرستی بافت‌های همبند، مو و چشم است. این ماده همینطور برای پیشگیری از پیری زودرس و تولید انرژی خیلی باارزش است. افزون بر این موارد، ریتم قلبی منظم، غده تیروئید مرتب کردن شده، کم شدن علامت‌های وابسته با التهاب مفاصل، معالجه سریع زخم، زیاد شدن تشکیل گلبول‌های قرمز خون و کم شدن کلسترول دیگر مزایای مس برای تندرستی است. مس برای تندرستی کلی جسم خیلی الزامی است و فرآیند متابولیک طبیعی در رابطه با اسیدهای آمینه و ویتامین‌ها را قادر می‌سازد. این ماده داخل جسم تولید نمی‌شود ، درنتیجه بایست از طریق منابع خارجی وارد جسم گردد. مس سومین ماده معدنی در جسم است و تقریبا توسط پروتئین پلاسمای خون با نام سرولوپلاسمین حمل می‌شود. برای اینکه از مزایای این ماده زیادترین مصرف را ببرید بایست آن را در رژیم خوراکی هر روزه خود بگنجانید.

  نشانه ها فقدان مس در بدن:

  فقدان مس در جسم قادراست علامت‌های زیر را به وجود اورد:

  • کم خونی
  • دمای پایین بدن
  • استخوان‌های شکننده
  • پوکی استخوان
  • گشاد شدن رگ
  • تعداد گلبول سفید پایین
  • ضربان قلب نامنظم
  • زیاد شدن میزان کلسترول
  • مقاومت خیلی پایین جسم در برابر عفونت‌ها
  • کاستی به زمان تولد
  • رنگ کم پوست
  • آشفتگیات تیروئیدی

  دیگر علامت‌ها شامل بی حالی، رنگ پریدگی ، زخم ، ادم(edema)، توقفپرورش ، ریزش مو ، بی اشتهایی، اسهال، خونریزی در زیر پوست و درماتیت است. در پسران نوزاد، فقدان مس به ارث رسیده قادراست اتفاق بیفتد. این فقدان وقتی اتفاق می‌افتد که جذب طبیعی مس غیر امکان پذیر است. مداخله زودزمان دکتری در چنین مواردی الزامی است.

  منابع باارزش مس:

  این ماده در منابع خوراکی متعددی همانند جگر، گوشت، خوراکی های دریایی، حبوبات، غلات کامل، آرد سویا،سبوس گندم، بادام، آووهدیه، جو، سیر، آجیل‌ها، جوی دو سر، چغندر و عدس موجود است. مس همینطور از طریق آشامیدن آب از لوله‌های مسی وارد جسم می‌شود. صدف پربار ترین منشا مس در طبیعت است. محتوای مس در خوراکی هایی که محتوای اسیدی بالایی دارند یا در زیاد مدت در قوطی حلبیمراقبت می‌شوند از دست می‌رود.

  خصوصیات مس برای تندرستی:

  مس اثر خیلی باارزشی در حفظ ومراقبت تندرستی جسم بازی می‌کند. این ماده مزایای زیر را به همراه خواهد داشت.

  آرتروز:

  مزایای مس وابسته با فایده ضد التهابی آن است که قادراست در کم شدن علامت‌های آرتروز سودمند باشد. بازار استفاده کنندگان نیز با دستبندهای مسی و نیز دیگر لوازم تزیینی پر شده است که قادراست این تقویت را معالجه نماید. مس قادراست به عنوان یک معالجه خانگی برای آرتروز به کار رود. ذخیره کردن آب در یک ظرف مسی قادراست آب را پربار از مس سازد. این آب قادراست سیستم عضلانی جسم را تثبیت کند. درنتیجه صبح زود به زمان بیدار شدن از خواب این آب را بنوشید. بعد از آشامیدن آب، در کل روز پر انرژی خواهید بود زیرا متابولیسم جسم شما منشا مناسبی از مس برای فرآیندهای هر روزه خود خواهد داشت.

  رنگ مو و چشم:

  مس یک ماده الزامی برای رنگدانه تیره طبیعی ( ملانین) است که به پوست، مو و چشم رنگ می‌دهد. ملانین، توسط ملانوسیت و تنها در حضور آنزیمی به نام تیروزیناز تولید می‌شود. استفاده مکمل‌های شامل مس نیز قادراست بهمراقبت در برابر خاکستری شدن مو یاری کند درنتیجه اگرچه زیادتر مردم این موضوع را نادیده می‌گیرند اما مس یک ماده معدنی باارزش برای جوان دیده شدن شماست. مس همینطور درمراقبت رنگ چشم‌های شما نیز خیلی اثربخش است. مس به همراه روی درمراقبت رنگ زیبای چشم‌های شما خیلی باارزش است.

  بافت‌های همبند:

  مس یک ماده غذایی باارزش است که اثر خیلی باارزشی در سنتر هموگلوبین، میلین، ملانین و کلاژن دارد. این ماده بهمراقبت از غلاف میلین اطراف اعصاب یاری می‌کند و به طور فعال در تولید الاستین اثر دارد. الاستین مادهی است که در بافت‌های همبند به انعطاف پذیری پوست یاری می‌کند. همینطور وجود این ماده برای پیشگیری از بروز چین و چروک خیلی الزامی است.

   

  واکنش‌های آنزیمی:

  مس یک ماده یا یک کوعامل در انزیم‌های متفاوت است که در زیادتر واکنش‌های بیولوژیکی در داخل جسم شرکت دارد. این آنزیم‌ها تنها در حضور مس عملکرد مناسب و خوبی خواهند داشت. بدون واکنش‌های آنزیمی در زیادتر هیکل‌های متفاوت، متابولیسم کلی جسم کندتر می‌شود. این موضوع زیادتر در مسیرهای مغزی ویژهی باارزش است.

  مصرف آهن و قند:

  مس به جذب آهن از دستگاه گوارش و انتشار آن از محل ذخیره سازی اولیه همانند کبد یاری می‌کند. این ماده همینطور قادراست به استفاده قند در جسم سودمند باشد. با یاری به جذب آهن از خوراکی ها و دیگر منابع؛ مس قادراست به تعداد گلبول‌های قرمز سالم نیز یاری کند. بدون منشا آهن خوب در بدن، مردم از کم خونی رنج خواهند برد که به کم خونی دراثر فقر آهن شناخته شده است. این تقویت قادراست خیلی پرمخاطره باشد و سبب ایجاد نشانه های همانند خستگی، درد عضلانی، مسائل گوارشی و ضعف عمومی می‌شود.

  انرژی زیادتر:

  مس برای سنتر آدنوزین تری فسفات که منشا انرژی برای جسم است خیلی الزامی است. این ماده بر روی تولید انرژی جسم تاثیر می‌گذارد. مس به عنوان کاتالیزور در احیای اکسیژن مولکولی به آب عمل می‌کند. وقتی که مس به اندازه در جسم خود داریم، انرژی به اندازه برای انجام فعالیت‌های خود را خواهیم داشت.

  خصوصیات آنتی باکتریایی:

  مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مس قادراستپرورش باکتری‌ها را متوقف کرده یا نابود کند. این ماده همینطور قادراست سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند و از تلف شدن انرژی مازاد برای جنگیدن با عفونت‌ها پیشگیری نماید.

  غده تیروئید:

  مس اثر خیلی باارزشی در عملکرد خوب غده تیروئید بازی می‌کند. با اینحال، مس اضافی نیز قادراست مانع از عملکرد درست این غده شود. درنتیجه بایست میزانمناسب ی از مس در خون حفظ شود در غیر اینصورت فعالیت‌های هورمونیمناسب نخواهد بود و امکان پذیر است سبب ایجاد علامت‌های کم کاری یا سختکوشی تیروئید در جسم شود.

  تشکیل سلول‌های قرمز خون:

  مس در تولید گلبول‌های قرمز خون خیلی الزامی است. مس مسئول جذب کارآمد آهن از منابع خوراکی است.

  سیستم ایمنی بدن:

  مس قسمت خیلی باارزشی از فرایند معالجه زخم‌هاست. این ماده به عنوان یک سازنده ایمنی مناسب عمل می‌کند و به عنوان معالجه ای برای کم خونی فعالیت خواهد کرد. همین امر سبب می‌شود جسم سریع‌تر و مناسبتر با مریضی‌ها جنگیدن کند. مس یک کو عامل در زیادتر فرایندهای آنزیمی است که منجر به سرعت قسمتیدن به فرایند معالجه می‌شود.

  کم شدن کلسترول:

  مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مس قادراست میزان کلسترول بد خون را کم شدن دهد و به زیاد شدن کلسترول مناسب خون یاری نماید. همین امر ریسک دچار به مریضی‌های قلبی-عروقی، سکته و حملات قلبی را کم شدن می‌دهد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات مس برای جسم - نشانه ها فقدان،منابع اصلی و خاصیت ها مس | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 99
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه