برای معالجه سردرد شدید چه بخوریم؟ 5 راه برطرف کردن سردرد بدون دارو | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • برای معالجه سردرد شدید چه بخوریم؟ 5 راه برطرف کردن سردرد بدون دارو | مجله سلامت یاثار
 • برای معالجه سردرد شدید چه بخوریم؟ 5 راه برطرف کردن سردرد بدون دارو | مجله سلامت یاثار


  با این برنامه خوراکی سالم بدون قرص و دارو سردردهای خود را تسکین دهید.

  در طی ۲۵ سال گذشته با به‌کارگیری پیشنهاد‌های من سندرم سردردهای مزمن هزاران نفر خوب شدن یافته است. اکثر مردمی که از سردرد رنج می‌برند برای معالجه، از این پزشک به آن پزشک رفته و به کرات داروهای گوناگونی که دکتران برای سردرد تجویز می‌نمودند را استفاده می‌کنند.

  عموما آنان گزارش می‌کردند که داروها بعد از مدتی دیگر اثربخش نبوده یا پیامد جانبی غیر قابل تحملی برایشان به ارمغان آورده بود. بعضی از آنان به کارشناسان طب سوزنی، گیاهی نیز رجوع کرده بودند و گونه های و اقسام راه‌ها را امتحان نموده بودند؛ حتی تلاش کردند تا رژیم خوراکی خود را تغییر دهند اما به بهبودی نهایی دست نیافته بودند.

  برخی از بیمارانی که از سردردهای شدید رنج می‌برند، سابقا به پیشنهاد کارشناسان نورولوژیست در بیمارستان بستری شدند تا جدیدترین داروهای معروف، داروهای وریدی و داروهای تجربی برای خوب شدن بر رویشان آزمایش شود. اما در این میان موفقیت‌ من در معالجه بیمارترین مردم و آن بیمارانی که از سردردهای خیلی شدید رنج می‌برند، حقیقتا چشمگیر بود.

  بر طبق ارزیابی‌های انجام شده بیش از ۹۰٪ بیمارانم کاملا خوب شدن یافته‌اند یا بهبودی آنان در حدی است که اکنون به ندرت گرفتار سردرد می‌شوند. به هر حال یکی از فاکتور های اثربخش در دردهای آنان عدم تعادل سیستم عضلانی و عملکرد ساختاری آن که منجر به اسپاسم عضلانی و تراکم رشته‌های عصبی می‌شد، می‌باشد.

  افزون بر بیمارانی که در طی سالهایی که در حرفه دکتری بودم و شخصا به من رجوع کردند، با مردمی برخورد داشتم که سردردهای خود را با تغییر برنامه خوراکی خود بر اساس آنچه در کتاب‌هایم Eat for Health و Super Immunity آورده‌ام، معالجه کردند.

  در این مقاله به راهکارهای من برای معالجه سردرد، توصیههای دلگرمیوارانه و راه‌حل‌هایی سودمند برای مردمی که از سردرد رنج می‌برند، نگاهی اجمالی خواهیم انداخت. تمایز این دیدگاه‌ها از جنبه ارائه راه‌کارهایی بر اساس مواد غذایی و طبیعی می‌باشد که این امحل را به شخص می‌دهد تا شخصا به معالجه خویش بپردازد؛ اینها مواردی نیستند که بتوان به آسانی از آن‌ها پرهیز کرد.

  این برنامه خوراکی برای چه گونه سردردهایی اثربخش است؟

  برای گونه های سردرد.

  فرق بین سردردهای عصبی و میگرن فقط در شدت نشانه ها آنانست. فرقی بین منبع آنان وجود ندارد، فقط شدت میگرن از سردردهای عصبی زیادتر است. سردردها هم نظیر خیلیی از نشانه ها دیگر در جواب به فشارهای بیوشیمیایی پدیدار می‌شوند؛ سردرد در واقع تلاش جسم برای دفع و خروج محرک از مغز است.

  مقاله مرتبط: رژیم خوراکی معالجه میگرن

  این برنامه خوراکی برای چه مردمی خوب است؟

  برنامه خوراکی که لبریز از مواد غذاییست برای تمام مردمی که دلبسته به جلوگیری، دفع مریضی‌های جدی و خواهان طول زندگی هستند سودمند است. این برنامه خوراکی به صورتی مرتب کردن شده تا تامین کننده حدبیشتر مواد غذایی برای حفظ تندرستی جسم باشد، ترمیم‌کننده سلول‌ها بوده و روند پیری را کندتر ‌می‌کند. در وهله اول به منظور جلوگیری از سرطان ارائه شد اما تاثیرات جانبی آن برای تندرستی سودمندتر است، این تاثیرات جانبی شامل معالجه مریضی‌ها و کم شدن وزن می‌باشد. این برنامه خوراکی لبریز از مواد غذاییست.

  پیامد قهوه برای سردرد

  قدم اول: حذف هرگونه کافئین

  در اولین گام بایست تمام بافت‌های محرک را از جسم دفع نمود ولی با استفاده کافئین امحل دفع وجود نخواهد داشت. اگرچه استفاده کافئین به طور مزمان احساس مناسبتری در وجود شما پدید می‌آورد اما سبب استمرار و بیشتر شدن مریضی‌ها می‌شود. در کوتاه‌مدت حذف کافئین از برنامه خوراکی به علت آزاد شدن مواد سمی سبب سردرد می‌شود، اما به مرور مقدمه تحمل شما زیاد شدن یافته و از مقدار سردردها کاسته خواهد شد.

  هر چه کافئین زیادتری استفاده نمایید، مقدمه تحمل سردرد شما کمتر می‌شود و به جمله دیگر جزئی‌ترین فشارها برایتان سردرد را به ارمغان خواهد آورد. بدین منظور بایست از گونه های نوشابه‌ها، چای‌های کافئین‌دار و قهوه پرهیز نمایید تا در طول یک ماه حتی یک‌بار هم گرفتار سردرد نشوید. سپس اگر برنامه خوراکیتان به اندازه به اندازه سالم بود می‌توانید هر روزه یک لیوان چای یا قهوه بنوشید.

  اثر گوشت قرمز بر میگرن و سردرد

  قدم دوم: حذف گوشت، لبنیات، بادام‌زمینی، شکلات، شیرینی‌ها برای مدت دو هفته

  این مواد خوراکی همانند جرقه‌ای برای ایجاد سردرد در مردمی که همواره از سردرد رنج می‌برند هستند، اما در عین حال خوراکی های فرآوری شده و محصولات گوشتی جسم ما را دربرابر سموم قرار می‌دهند و شامل هیچ‌گونه ماده فتوشیمیایی و آنتی‌اکسیدانی که تامین‌کننده سوخت مغز برای دفع سموم باشد، نیستند.

  هضم پروتئین حیوانی، جسم را غرق اسیدها کرده و منجر به هدر رفتن مواد غذایی می شود. تقلیل استفاده گوشت و فرآورده‌های حیوانی مانع از هدر رفتن بیش از اندازه نیتروژن جسم شده و سبب کم شدن سردرد می‌شود. بعد از دو هفته شما می‌توانید از فرآورده‌های حیوانی به مقدار اندکی استفاده نمایید.

  البته این فقط به معنای کم شدن استفاده گوشت نیست، بلکه شامل سفیده تخم مرغ، ماهی و مرغ نیز می‌شود. الزامیست که به طور قابل توجهی استفاده پروتئین حیوانی را ممحدوده نمایید تا مانع از هدر رفتن نیتروژن شوید زیرا هدر رفتن نیتروژن سبب برانگیختن سلول‌های مغز می‌شود.

  لبنیات، بادام‌زمینی و شکلات شامل مقادیر بیشتری تیروزین می‌باشند که فاکتور ایجاد سردرد در بعضی از مردم است. تعداد مردمی که نسبت به تانین‌ موجود در شراب و لوبیای سیاه حساسیت دارند، چندان بیشتر نیست اما در بعضی موارد این مواد نیز بایست از برنامه خوراکیشان حذف شود.

  کربوهیدرات‌های شامل قند بی‌شمار، به ویژه محصولات پختهِ تجاری که از شیرین‌کننده‌ها و آرد سفید تشکیل شده‌اند، فاکتور التهاب در مغز شده و بایست از یک برنامه خوراکی سالم حذف گردند.

  حداقل به مدت دو هفته در انتخاب خوراکی هایتان کاملا دقت نمائید زیرا هدف ما در این بازه وقتی، ذخیره مواد غذایی در جسم است. ما می‌خواهیم که جسم شما مجال التیام و بازسازی خویش را بازیابد، پیش از آنکه مملو از مواد اسیدی و سموم گردد. ذخیره مواد کاملا غذایی سبب می‌شود که جسم تحمل مقاومت در برابر این سموم و اسیدها را بدون اینکه گرفتار سردرد شود، بیابد.

  در طی این دو هفته جسم شما بیش از آنکه احساس مناسبتری داشته باشد، حس ناخوشایندی را تجربه می‌کند. اما این حس ناخوشایند بیش از دو تا چهار روز طول نمی‌کشد، اما بایست از پیمانه آن بربیائید زیرا جسم شما در حال بازسازی خویش می‌باشد که خیلی سودمند و البته الزامیست. تمام این فرایند احساس مناسبتری را در دراز مدت برایتان به ارمغان خواهد آورد.

  برای آن دسته از مردمی که از معالجه‌های دارویی برای سردرد بهره می‌جویند، این فرایند زیاد‌تر خواهد شد تا داروی خود را قطع نمایند. مطلب باارزش آن است که پیش از آنکه احساس مناسب را در بدنتان تجربه نمایید، حس ناخوشایندی خواهید داشت زیرا صرف‌دید کردن از کافئین، سموم دیگر و دارو که جرقه سردرد هستند چندان آسان نیست.

  اما این حس ناخوشایند در مسیر درستی قرار دارد؛ بدین معنا که برای فرایند پاکسازی الزامیست و سبب می‌شود تا سردرد خود را برای همیشه معالجه نمایید.

  قدم سوم: میل کردن حداقل یک فنجان پروتئین گیاهی در روز

  نخودفرنگی و عدس منابع فوق‌العاده‌ای برای پروتئین گیاهی هستند. از دیگر موارد می‌توان به آجیل‌ها و مغزها نظیر تخمه آفتابگردان و تخم شاهدانه یا غلات کامل نظیر ارزن، کینوا یا جو ‌دو‌سر ذکر نمود. به دلیل داشته باشید که تمام خوراکی های گیاهی طبیعی (غیر از میوه‌ها) شامل پروتئین به اندازه هستند.

  این غذا‌ها جسم شما را لبریز از مواد غذایی خواهند کرد بدون آنکه بدنتان را مملو از نیتروژن مضر یا بافت‌های اسیدی که در پروتئین حیوانی وجود دارد کنند. یکی از رازهای ضدپیری و خلاصی از شر سردردها، استفاده زیادتر پروتئین گیاهی و ممحدوده کردن پروتئین حیوانیست. اگر مصرف این غذا‌ها منشا اصلی تامین پروتئین بدنتان باشد، احتمالا دیگر سردرد را تجربه نخواهید کرد.

  خصوصیات کلم برای معالجه سردرد شدید

  قدم چهارم: میل کردن یک فنجان از گونه های کلم در روز

  سبزیجاتی نظیر کلم پیچ، کلم بروکلی، آرگولا و کلم بروکسل فرایند سم‌زدایی از جسم را سرعت قسمتیدن به کرده، به سلول‌ها اجازه می‌دهند تا خود را بازسازیو سم‌زدایی کنند و مانع از بروز سردرد می‌شوند.

  در هر سلول‌ یک موتور مرمت و جمع‌آوری فضولات وجود دارد و مواد شفاقسمت در این گیاهان، سوخت ضروری برای جمع‌آوری، دفع و نابودی این فضولات را فراهم می‌کند.

  آنزیم‌هایی در دهان ما وجود دارند که به ما یاری می‌کنند تا این سبزیجات را بجویم. حتی اگر ضروری است این سبزیجات را بپزید، بایست میزانی از آنان را به صورت خام استفاده نمایید. درنتیجه حتی اگر می‌خواهید آنان را بپزید (به عنوان مثال برای سوپ) بایست پیش از پختن آنان را خرد یا ساطوری نمائید. اگر پس از پختن آنان را خرد نمائید مواد آنان برای سم‌زدایی از جسم از دست می‌رود.

  قدم پنجم: میل کردن ۲ ماده شامل کاروتنوئید در روز

  من به عینه مشاهده کرده‌ام که در سیستم بدنی تقریبا تمام بیماران مبتلا به سردرد به طرز شگفت‌انگیزی مقدار خیلی اندکی کاروتنوئید وجود دارد و راز خوب شدن آنان در بالابردن میزان مواد شیمیایی محافظ بافت‌های آنان است. به وضعیت موازنه درآوردن این نورون‌های عصبی در مغز سبب دفع سموم و بنابراین برطرف کردن فاکتور های ایجاد سردرد خواهد شد.

  استفاده کاروتنوئید به موازات استفاده کلم‌ها یکی از اثربخشترین راه‌های جلوگیری از مواد التهابیست. کارتنوئید را در طیف وسیعی از رنگ‌ها می‌توانید بیابید، از بنفش در چغندر و قرمز در گوجه فرنگی تا نارنجی هویج و زرد کدو تنبل.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب برای معالجه سردرد شدید چه بخوریم؟ 5 راه برطرف کردن سردرد بدون دارو | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 51
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه