معالجه ترکیدگی پوست شکم، ران و باسن | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 14 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • معالجه ترکیدگی پوست شکم، ران و باسن | مجله سلامت یاثار
 • معالجه ترکیدگی پوست شکم، ران و باسن | مجله سلامت یاثار


  ترکیدگی روی پوست میتواند ظاهر هر کسی را تغییر دهد و برای معالجه آن هم امکان پذیر است هزینه های خیلیی انجام دهید. در این مقاله قصد داریم شیوه های طبیعی معالجه ترکیدگی روی پوست را مورد تحقیق قرار دهیم.

  این ترکیدگی ها خطوطی هستند که زیادتر روی پوست شکم ایجاد می شوند. البته روی ران ها، باسن، بازو و سینه نیز دیده می شود. این مسئله علت ها متفاوتی قادراست داشته باشد. زیاد شدن یا کم شدن وزن، جهشپرورش، فاکتور های ارثی، استرس و زیادتر از تمام حاملگی. سوالی که تقریبا ذهن تمام ما را درگیر کرده این است که چگونه از ترکیدگی های پوست خلاص شویم.

  چند شیوه معالجه طبیعی وجود دارد که قادراست تا محدودهی این علامت ها را کم رنگ کند. به عنوان مثال آلوئه ورا، نارگیل و روغن تخم مرغ شامل ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی هستند که نه تنها این خطوط را کم رنگ می کند بلکه قابلیت ارتجاعی پوست را بالا می برد، با رادیکال های آزاد جنگیدن می کند و بافت پوست را بازسازیمی کند.

  شکر و قهوه به عنوان لایه بردار سلول ها مرده را از بین می برند، جریان و گردش خون را تثبیت می کنند و پوست را نرم و لطیف می کنند. اگر می خواهید از این خطوط روی پوست خلاص شوید بایست از این لایه بردارهای طبیعی مصرف نمایید.

  اما این ها به اندازه نیستند. برای حل این مسئله فهرست ۱۰ داروی طبیعی آورده ام که تقریبا تمام آن ها را در خانه دارید.

  آب لیمو

  مصرف آب لیمو به علت اسیدیته بودن آن برای از بین بردن ترکیدگی های پوست خیلی شایع است. لیمو هم جای ترکیدگی های پوست را از بین می برد و هم پوست را لایه برداری کرده و سلول های مرده پوست را از بین می برد. لیمو لبریز از مواد غذایی و آنتی اکسیدان هایی است کهپرورش سلول های پوست را تثبیت می کند. آب لیمو با حرکت دایره ای روی ترکیدگی های پوست بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی پوست بماند سپس بشوئید.

  شکر

  از آنجائی که شکر سفید یک لایه بردار طبیعی است برای از بین بردن ترکیدگی های پوست نیز سودمند و اثربخش است. لایه برداری برای از بین بردن سلول های مرده ای که پوست را زبر و خشن نشان می دهد ضروری است. برای مصرف شکر آن را با میزانی روغن نارگیل یا روغن بادام ترکیب نمایید و روی ترکیدگی های پوست بمالید. هر روز به مدت چند دقیقه این کار را انجام دهید تا نتیجه را بعد از یک ماه ببینید.

  آلوئه ورا

  آلوئه ورا به علت دارا بودن میزان بیشتری کلاژن گیاهی برای پوست تسکین قسمت است. اگر بعد از آفتاب سوختگی از این گیاه مصرف نمایید اثرش را می بینید. مواد غذایی آلوئه ورا به قدری بیشتر است که قادر است بافت پوست سالمی را برای شما ایجاد کند. این گیاه هم ترکیدگی ها را از بین می برد و هم از ایجاد آن ها پیشگیری می کند. اگر می خواهید به نتیایج مناسبتری برسید از ژل طبیعی آلوئه ورا مصرف نمایید. اندکی روی پوست بمالید و بگذارید یک ساعت بماند. بعد از مدتی اثر معجزه آسای آن را خواهید دید.

  دنباله مقاله در سایت بدونیم: چگونه از ترکیدگی های پوست خلاص شویم


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب معالجه ترکیدگی پوست شکم، ران و باسن | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 90
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه