10 مورد از نشانه ها گونه های سرطان که نبایست نادیده گرفت | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 22 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • 10 مورد از نشانه ها گونه های سرطان که نبایست نادیده گرفت | مجله سلامت یاثار
 • 10 مورد از نشانه ها گونه های سرطان که نبایست نادیده گرفت | مجله سلامت یاثار


  زمانی‌ که درد یا مریضی در جسم پدید می‌آید، فقط به‌ این علت که از دید شما جزئی به دید می‌رسد، بدین معنا نیست که نبایست آن را جدی گرفت. درحقیقت، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، که حتی مریضی‌های رایج هم امکان پذیر است نخستین نشانه ها هشدار‌دهنده‌ی سرطان باشند. در یک دیدسنجی، از ۱۷۲۹ بزرگسال بالای۵٠ سال انگلیسی، که در مجله پلاس وان منتشر شد، فهرستی از ۱۷ مریضی که حقیقتا ۱٠ مورد از نشانه ها سرطان بودند، مشاهده شد. آن‌ها هم‌چنین خاطر نشان کردند اگر شخصی هر یک از این نشانه ها را به تازگی تجربه کرده‌ بایست چگونه با آن برخورد کند.

  نمایان شده که خیلیی از مردم توجه به اندازه به نشانه ها هشدار‌دهنده ندارند، کاترینا ویتاکر پژوهشگر ارشد از دانشگاه لندن و پژوهشگر این دیدسنجی می‌گوید: “بعضی تصور می‌کنند که این علامت‌ها چندان جدی نیستند، و فکر سرطان حتی به ذهنشان هم خطور نمی‌کند.”

  ویتاکر می‌گوید: گرچه برای بیشتریت قریب به اتفاق مردم این نشانه ها اخطار دهنده، در واقع سرطان نیست، اما برای اندکی امکان پذیر است علامت‌ی سرطان باشد، و به این علت مراجعه‌ی هرچه سریع‌تر به دکتر قادراست زندگی شما را نجات دهد. حتی اگر حداقل یکی از این نشانه ها را داشتید، به دکتر رجوع نمایید. اینجا ۱٠ مورد از نشانه ها جدی سرطان ذکر می‌کنیم.

  1. برآمدگی یا برجستگی

  مناسبتر است که هرگونه توده عجیب و غریب توسط یک دکتر معاینه شود. در این دیدسنجی، ۷.۵٪ از موارد توده‌ها غیر قابل توجیح، گزارش شده است. در این بین ۶۷٪ از مردم با دکتر خود ارتباط گرفتند و ۷۷٪ تصور می‌کردند علامت‌‌ی چندان باارزشی نیست.

  1. سرفه یا خشونت صدا

  اگر فصل سرما و آنفولانزا نیست، سرفه قادراست زنگ ریسک باشد. چنانچه سرفه شما همچنان دنباله دار شد، قادراست حاکی از سرطان حنجره، ریه و یا تیروئید، یا سرطان لنفاوی باشد. رایج‌ترین نشانه در میان شرکت کنندگان در دیدسنجی همین بود. ویتاکر گفت: ” می‌دانیم سرفه و سرماخوردگی در حال حاضر تمام جا وجود دارد و توصیه نمی‌کنیم که هر کسی با سرفه به دکتر خود رجوع کند، اما اگر نشانه های دارید که رفع نمی‌شود، و یا غیر متداول است، از رجوع و مشورت با دکترتان نهراسید.”

  1. تغییر در اجابت مزاج

  در مطالعه‌ی ویتاکر، ۱۸٪ از مردم تغییراتی در وقت، اندازه، و یا مقدار دفع را تجربه کرده‌اند. گرچه این آشفتگیات همواره با استفاده خوراکی های ویژه و یا دارو نیز ایجاد می‌شود، اما اگر متوجه شدید، این روند به ‌طور متمادی در دراز مدت رفع نشد، امکان پذیر است دال بر سرطان روده بزرگ باشد.

  1. تغییر در فعالیت مثانه

  از آن‌جایی که عفونت‌های دستگاه ادراری در خانم ها رایج است، این نشانه اکثر نادیده گرفته می‌شود. اما چه مرد باشید و چه زن، اگر نشانه های از قبیل خون در ادرار، تجربه ادرار ناگهانی یا احساس درد در وقت راه رفتن داشتید، قطعا برای رد احتمال سرطان مثانه، کلیه و یا پروستات به دکتر خود رجوع نمائید.

  مقاله مرتبط: نشانه ها سرطان مثانه
  1. درد غیر قابل توجیح

  درد مداوم در جسم حاکی از یک مسئله است، و قادراست علامت هر گونه مریضی باشد، سرطان استخوان یا سرطان تخمدان. انجمن سرطان آمریکا می‌گوید که، درد دراثر سرطان عموما بدان معناست که مریضی گسترش یافته و وقتیست که بایست احساس ریسک کرده و از دکتر خود زمان ملاقات بگیرید. یکی از یافته‌های قابل توجه در تحقیق‌های ویتاکر این بود که تنها محدوده ۴٠٪ از مردم در این تحقیق، بابت دردی که متحمل می‌شدند بی قرار بودند و آن را مسئلهی جدی تلقی می‌نمودند.

  1. یک گلودرد زیاد

  گلودرد امکان پذیر است فقط دراثر سرمای زمستانی باشد، اما مداومت آن قادراست مسئله جدی‌تری نظیر سرطان حنجره و سرطان گلو باشد. تقریبا ۷۸٪ از مردم تصور نمی‌کردند مسائل گلویشان چندان جدی باشد.

  1. کم شدن وزن غیرعادی

  به گزارش انجمن سرطان آمریکا، کم شدن وزن بین ۵ کیلو یا زیادتر بدون هیچ علتی، قادراست اولین علامت‌ی سرطان باشد. این از رایج‌ترین نشانه ها اخطار دهنده‌ی سرطان پانکراس، معده، ریه، و یا سرطان مری می‌باشد.

  مقاله مرتبط: نشانه ها سرطان ریه
  1. مسائل در بلع

  گرفتگی حلق، گرچه در این تحقیق چندان رایج نبود اما، قادراست دال بر مسئلهی در سیستم عصبی و یا سیستم ایمنی، شامل سرطان مری، معده یا گلو باشد.

  1. خونریزی

  سرفه خونی قادراست از نشانه ها سرطان باشد. خون در مدفوع نیز قادراست از نشانه ها سرطان روده‌ی بزرگ یا راست روده باشد. خانم های که خونریزی واژینال غیر قابل توضیح را تجربه کرده‌اند، بایست برای سرطان دهانه‌ی رحم یا غشای داخلی رحم مورد معاینه قرار گیرند. ترشح خونی از نوک سینه احتمال سرطان سینه را بوجود می‌آورد، همینطور خون در ادرار قادراست به این معنی باشد که شما به سرطان مثانه یا کلیه مبتلا شده‌اید. خونریزی غیر متداول قادراست در طی تمام مرحله های سرطان رخ دهد، و مستلزم رجوع به دکتر است.

  مقاله مرتبط: نشانه ها سرطان سینه
  1. تغییر در خال‌های پوستی

  در این تحقیق آمده که از بین مردمی که تغییراتی در خال‌ها یا ظاهر زگیل‌های خود مشاهده نموده بودند، تنها ٪۴۷ به دکتر رجوع کردند. آنچه بی قراری را زیاد شدن می‌دارد، عدم توجه‌ی ۸۸٪ از مردم به این خال‌ها و زگیل‌های تغییر شکل یافته بود، زیرا آن را نشانه جدی تلقی نمی‌کردند، اما این تغییرات قادراست دال بر سرطان پوست باشد که در خیلیی موارد قابل درنظیر.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب 10 مورد از نشانه ها گونه های سرطان که نبایست نادیده گرفت | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 95
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه