برای محافظت کردن از پوست چه کنیم؟

 • زمان درج : 55 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آرایش و زیبایی-->>>
 • بخش مربوطه : آرایش و زیبایی
 • برای محافظت کردن از پوست چه کنیم؟
 • محافظت نمودن از پوست صورت و بدن یکی از ابتدایی ترین نیازهایی است که باید برای بدن خود انجام دهید تا به درمان های سخت و طولانی مبتلا نشوید.
  عموما زمانی که آسیبی به پوست شما وارد می شود درمان نمودن آن کار چندان ساده ای نیست و نیازمند آن است که شما در طولانی مدت از یک سری داروها و پمادها و حتی روش هایی جدید کمک بگیرید که همه ی آنها هزینه های بسیار زیادی را به دنبال دارند. پس بهتر است تا از ساده ترین روش ها و راه ها وارد عمل شوید. حساسیتی که شما در پوست مشاهده خواهید کرد بسیار بالا است بنابراین مراقبت از آن هم می تواند نیازمند توجه بیشتری باشد. در ادامه روش های مهم محافظت  را بیان خواهیم کرد.  

  دوش گرفتن روزانه و سلامت پوست
  منظور ما از دوش گرفتن روزانه در واقع دوش خالی با آب ولرم است. این آب می تواند آلودگی های روی پوست بدن ما را که در طول روز با آن مواجه بوده ایم از بین ببرد و سلامتی را باز گرداند. اما متأسفانه برخی از افراد هستند که معنی دوش گرفتن را با حمام کردن اشتباه تلقی می کنند . در حقیقت در دوش شما نیازی ندارید که از انواع صابون ها و شامپوها و حتی آب نسبتا داغ بهره ببرید بلکه تمامی این موارد اگر به صورت روزانه باشد به پوست صورت و بدن شما آسیب جدی را وارد می کند.

  برای محافظت کردن از پوست چه کنیم؟

  جلوگیری از برخورد نور آفتاب به پوست
  زمانی که پوست شما در معرض اشعه های خطرناک خورشیدی قرار می گیرد رفته رفته آسیب هایی را می بیند . این آسیب ها در دراز مدت بر روی پوست ماندگاری پیدا می کنند. بنابراین از بین بردن آنها کار ساده ای نیست. پس چه خوب است که پس از اثر گذاشتن آنها در ابتدا پیش از خروج از منزل چه در فصل گرما و چه در فصل سرما از کرم ضد آفتاب کمک بگیرید. این کرم ها می توانند لایه ای محافظتی را بر روی پوست شما ایجاد کنند تا دیگر اشعه ای به آن راه پیدا نکند.

  آسیب به پوست با مواد آرایشی
  در اکثر مواقع افراد از انواع لوازم آرایشی استفاده می کنند که معمولا از لوگوی سلامت برخوردار نیستند و بسیار ارزان قیمت هستند. این که شما پول کمتری را بپردازید نشان دهنده سلامتی پوست شما نیست بلکه با این کار ذخیره ای از بیماری ها را برای سال های بعدی خواهید کرد که به مراتب هزینه ای چند برابری را برای پوست صورت شما به همراه دارد. سعی کنید تا اولا از لوازم آرایشی مناسبی بهره ببرید و ثانیا بلافاصله پس از استفاده نمودن از وسایل آرایش در کمترین زمان ممکن آنها را از روی صورت خود با استفاده از مواد پاک کننده بهداشتی از بین ببرید.

  دوری از استرس و اضطراب
  استرس و اضطراب می تواند سبب افزایش جوش بر روی پوست صورت شما شود ، در نهایت شما به ناچار باید از انواع کرم ها و پمادها برای برطرف نمودن جای آنها کمک بگیرید. این مواد در صورتی که با مشورت پزشک نباشد آسیب جدی به پوست وارد می کنند. پس در اولین فرصت سعی کنید تا استرسها را از خود دور نمایید.


  برچسب ها : محافظت از پوست پوست

  آمار باز دید این مطلب برای محافظت کردن از پوست چه کنیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 592
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه