نگاهی گذرا به روش های کاشت مو در ایران

 • زمان درج : 54 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آرایش و زیبایی-->>>
 • بخش مربوطه : آرایش و زیبایی
 • نگاهی گذرا به روش های کاشت مو در ایران
 •  کاشت مو و روش های متنوع آن

  یکی از روش های تخصصی برای زیبایی کاشت مو است. کاشت مو تنها یک روش نیست بلکه مجموعه ای از روش ها وجود دارند که بر اساس روش رشد مو یک فرد انتخاب می شود.

  پوست و مو دو بخش مهم و تأثیرگذار در زیبایی صورت محسوب می شوند. در صورت آنچه که اهمیت دارد موهای سر و موهای ابرو خواهد بود. در آقایان حتی زیبایی رویش ریش ها هم می تواند بسیار مهم باشد. شاید یکی از سؤالات شک داشتن بین روش ها خواهد بود. در بین انواع روش این که بتوانیم روشی مطمئن را انتخاب کنیم می تواند بسیاری هزینه ها برای زیبایی را کاهش دهد. در ادامه به انواع روش ها و قابلیت هایی که دارند اشاره خواهیم کرد.    

  یکی از بیشترین تعداد مراجعات برای مطب هایی که در زمینه ی زیبایی فعالیت دارند انجام کاشت مو خواهد بود. این روش می تواند برای برخی از افراد که موهای بسیار کمی بر روی سر خود دارند هزینه فوق العاده سنگینی را داشته باشد اما زیبایی و جوانی دوباره به صورت آنها باز می گردد البته با این تفاوت که موهای خود را به دست خواهند آورد. برخی ها بانک موی خوبی دارند که روش کاشت نیز در آنها مؤثر واقع می شود اما در برخی از افراد بانک مو وجود ندارد.

  روش کاشت مو تنها بر روی موهای سر نیست. این موها می تواند در ابرو ، موهای مربوط به ریش ، موهای سیبیل و در نهایت موهای سر باشد. این پیوند به صورت کامل طبیعی خواهد بود. یعنی از موهای خود شما برداشته می شود و به موهای سر ما نیز منتقل می شود. در نهایت این تارهای مو می تواند به خوبی رشد خواهند یافت ، رفته رفته رشد آنها بیشتر می شود.   این موها به صورت دسته ای از پشت سر برداشته می شود و به صورت تک تک در داخل پوست سر کاشته می شود. عروق خونی توانایی تغذیه دارند . 

  نگاهی گذرا به روش های کاشت مو در ایران

  روش کاشت مو  BHT چیست؟

   روشی خواهد بود که موهای شما برای کاشت از موهای بدن خود آن فرد برداشته می شود ، این موها می تواند در نواحی متنوعی باشد ، مثلا موهایی که در ران وجود دارد یا در آقایان موهایی که در سینه آنها رشد پیدا می کند. اما موهایی که از آن جا برداشته می شود کمی متفاوت تر از موهای سر خواهد بود. اما برای انتقال روش دیگری وجود دارد که این دو روش باید به صورت ترکیبی نیز انجام شوند. روش مورد نظر بسیار گران است اما برای کسانی اهمیت دارد که موهای زیادی در پشت سر خود ندارند . بنابراین می توان از مناطق دیگر نیز استفاده نمود.

   SUT روش دوم کاشت مو

  کاشت مو روشی بسیار خوب و با تأثیر مناسب است. روش هایی نیز برای کاشت مو وجود دارد که می تواند دستگاه های اتوماتیک در آن نقش داشته باشد. در هر بار فعالیت این دستگاه می تواند چهارده هزار تار مو را نیز به پوست سر وارد کند.  در روش های دیگر که هنوز چنین روشی اختراع نشده بوده دقیقا یک سوم این روش نیز امکان کاشت مو وجود دارد. این روش تهاجمی نیست و  دقیقا در آن هیچ خونریزی و بخیه ای نیز انجام نمی شود.                  

   FIT روش سوم اما شایع در کاشت مو

  یکی دیگر از روش هایی که برای استفاده نمودن از آن نیازی نیست تا شما جراحی را انجام دهید و درد و ناراحتی ناشی از آن بسیار کم خواهد بود. با استفاده از یک سری سوزن ها می توانیم موهای سر را را نیز رفته رفته بر روی سر خود قرار دهیم. این موها می تواند در قسمت هایی از سر کاشته شوند که مویی نیز وجود ندارد. پانسمانی که در این روش نیز بر روی سر خود دارید و توسط پزشک گذاشته شده به صورت کاملا سطحی بوده و نیازی نیست که کار خاصی را انجام دهید این پانسمان ها سطحی است و به خوبی از بین خواهند رفت.

   FUT چگونه انجام می شود؟

  روش مناسب دیگر که به نوعی تهاجمی است اما می تواند تأثیر فوق العاده ای را از خود نشان دهد روش کاشت مو   FUT خواهد بود. باید یک روش جراحی انجام شود تا در آن قسمت نواری شکلی از موهای پشت سر شما برداشته شود. سپس می توانید این نوار برداشته شده را دوباره بر روی سر کاشت اما باید به صورت موهای ریز باشد یعنی تک تک موها نیز بر روی پوست سر قرار گیرند. زیرا نیاز است تا فولیکول ها از یکدیگر جداگانه قرار گیرند و سپس کاشته شوند.

   

   


  برچسب ها : کاشت مو

  آمار باز دید این مطلب نگاهی گذرا به روش های کاشت مو در ایران
  تعداد کل بازدید ها: 557
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه