چرا انقدر توصیه میشود که حتما آفتاب بگیریم

 • زمان درج : 52 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آرایش و زیبایی-->>>
 • بخش مربوطه : آرایش و زیبایی
 • چرا انقدر توصیه میشود که حتما آفتاب بگیریم
 •   نور آفتاب و فواید ناشی از آن
  یک سری از بیماری ها در بدن ما وجود دارند که اگر ما در مقابل نور خورشید قرار داشته باشیم امکان ابتلا به آن ها بسیار کاهش پیدا می کند که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.
  با فرا رسیدن فصل بهار و تابستان یکی از نعمت هایی که می توانیم از آن برای حفظ نمودن سلامتی خود نیز کمک بگیریم وجود نور آفتاب خواهد بود. نور آفتاب می تواند تأثیر فوق العاده ای را بر روی سلامت بدن ما داشته باشد البته به شرطی که به این نکته همواره توجه داشته باشیم که این سلامتی در گرو استفاده نمودن از یک کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از ورود اشعه های مضر به داخل بدن ما می باشد.اشعه هایی که ضرر بسیار زیادی دارند اشعه ماورا بنفش در نور خورشید خواهد بود.


  در استان هایی که میزان رطوبت بسیار بالا است مثلا در استانی همانند استان گیلان همواره این نکته نیز حائز اهمیت است که برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های موجود سعی کنیم تا خود نیز به نوعی از آنها جلوگیری نماییم. یکی از راه های عمده در واقع استفاده نمودن از نعمت های خدادادی همانند نور آفتاب خواهد بود. بیماری هایی همانند روماتیسم و دردهایی که از نوع مفصلی هستند توسط این شرایط می توانند بهبود نسبی یا کاملی پیدا کنند.


  یکی از بیماری هایی که در واقع می تواند ایمنی بدن ما را به شدت تحت تأثیر خود قرار دهد و سبب شود تا زخمهایی بسیار نامناسب بر روی بدن ما ایجاد شود بیماری پسوریازیس خواهد بود. شاید تاکنون به چنین بیماری فک نکرده باشید اما در واقع این قبیل از بیماری ها در کمین ما هستند. مشکلات پوستی که ناشی از آنها باید دقیقا بر روی قسمت های حساس از بدن ما یعنی بر روی آرنج ، زانوها ، ساق مربوط به دست و پا نیز بیشتر تأثیر خود را برجای می گذارند. اما این دردها و زخم ها تنها در این قسمت خلاصه نمی شود بلکه می تواند حتی فراتر هم برود و به ویژه به ستون فقرات ما نیز سرایت کند.  شاید بر اساس تجربیات دوری از نورخورشید برای چنین افرادی توصیه می شود در حالی که اینگونه نبوده و فواید ناشی از نور بر روی چنین پوست هایی به اثبات رسیده است.

  چرا انقدر توصیه میشود که حتما آفتاب بگیریم
  البته زمانی که شما می توانید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد بر اثر درمانی یا اثر بیمارگونه مؤثر خواهد بود. در حقیقت یکی از نکاتی که باید رعایت شود وجود تنها پنج تا دقیقه و استفاده نمودن از این نور خواهد بود. اما اگر طولانی شود بخصوص در فصل تابستان می تواند پوست شما را بیشتر تخریب کند. اگر تنها یک ماه این کار را انجام دهید با خیالی آسوده بدانید که این تأثیر برای مدت یک سال ادامه خواهد داشت.  


  نوجوانانی که در سن بلوغ هستند یکی از تظاهرات اصلی که عموما بر روی صورت آنها هم دیده می شود وجود علامت هایی از آکنه خواهد بود. آکنه می تواند رفته رفته با تعداد بیشتر و وضعیت بدتری همانند قرمز شدن و چرکی شدن همراه شود یکی از توصیه ها برای کاهش این التهابات ناشی از آکنه استفاده نمودن از نور خورشید خواهد بود. این نور عموما می تواند مستقیما بر روی آکنه قرار گیرد.  فعالیت باکتری های مضر را نیز کاهش دهد و در نهایت سبب بهبودی در وضعیت جوش های صورت شود. البته اگر کمی صبر داشته باشید پس از برطرف شدن تغییرات در بدن شما که به صورت ناگهانی است این علائم هم از بین می رود.


  اگر به دلایل مختلفی هم اکنون وضعیت نامناسبی را از نظر روحی تجربه می کنید بهتر است تا وضعیت خود را کمی بهبود ببخشید. در حقیقت می توانیم بگوییم که افراد مبتلا به هیجانات روحی و عاطفی و آنهایی که مشکلات زیادی را در این رابطه تجربه نموده اند و حالا اضطراب و استرس زیادی را متحمل هستند بدن در برابر این علائم واکنش هایی نشان می دهد تنها روش برای بهبود تسکین دردها و آلام است که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید عموما می توانیم بگوییم که حالتی از آرامش به سراغ افراد می آید.  حتی گاها دیده شده که چنین افرادی از نظر خلقی هم ایراداتی دارند و بسیار پرخاشگر هستند ، برای رفع علائم ظاهری آنها قرار گرفتن در برابر نور خورشید و حس کردن گرمای ناشی از آن و لحظه ای آرامش داشتن و دور بودن از هیاهوی دنیای بیرون کمک کننده خواهد بود.


  افرادی که عموما با ریزش مو مواجه هستند و هر روز در زمان شانه کردن نیز دسته ای موها از سر آنها جدا می شود ، بهتر است تا برای تقویت نمودن پایه های موی خود از نور خورشید بهره ببرند. نور خورشید سبب می شود تا خونرسانی و تغذیه برای ریشه موها بیشتر شود و در نتیجه موها را در جای خود محکم نگاه می دارد.    برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا انقدر توصیه میشود که حتما آفتاب بگیریم
  تعداد کل بازدید ها: 572
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه