آشنایی با مشکل تحلیل لثه

 • زمان درج : 52 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آرایش و زیبایی-->>>
 • بخش مربوطه : آرایش و زیبایی
 • آشنایی با مشکل تحلیل لثه
 • تحلیل لثه یک بیماری در لثه بوده که در آن لبه بافت نرم به تدریج از شرایط اولیه خود در تاج دندان به طرف دندان عقب رفته که در آخر ریشه دندان عریان خواهد شد.شکل بثه ،بیماری لثه ،التهاب در ایجاد شدن این مساله موثر می باشند.

  عموما تحلیل لثه در بزرگسالان و بعد از زمان جوانی اتفاق می افتد با این وجود در بچه ها هم امکان دارد آن را مشاهده کنید.ضعیف شدن سیستم ایمنی ، رعایت نشدن بهداشت یا زیاده روی در آن ممکن است باعث تحلیل لثه شود.تحلیل لثه وقتی رخ داده که استخوان فک زیرین تحلیل رفته است علاوه بر این کسانی که مسواک محکم می زنند و یا غذاهای سفت را زیاد مصرف می کند یا به پوکی استخوان دچار هستند امکان دارد به تحلیل لثه دچار شوند.تحلیل لثه کم کم اتفاق افتاده خیلی از مردم ممکن است متوجه آن نشده تا وقتی که فاصله دندان ها را مشاهده کرده و یا متوجه حساسیت آن ها شوند.
  اگر علامت های تحلیل لثه را دیدید در زمان مناسب با دندانپزشک مشورت کنید او به شما یک برنامه درمانی برای رفع پوسیدگی دندان و مشکلات آن به شما خواهد داد.

  مشکلات تحلیل لثه:
  چیزی که سبب می شود تحلیل لثه خطرناک و مضر بوده روش ایجاد شدن شکاف میان دندان و خط لثه می باشد که سبب مشاهده ریشه دندان می شود.به تدریج باکتری ها در این شکاف ها انباشته شده که رفع آن ها هم با بهترین مسواک ها هم سخت است.این مساله تا اندازه ای وخیم بوده که بافت پیرامون دندان و استخوان ها صدمه می بینند تا اندازه ای که دندان لق شده و می افتد.
  یکی از مشکلات بزرگ تحلیل لثه این بوده که این مشکل پوشیده است تا وقتی که به مراحل حاد و پیشرفت خود برسد.قسمت خوب این مشکل این بوده که دندانپزشک به آسانی قادر است علایم آن را شناسایی کند که از پیشرفت آن قبل ار بروز و آشکار شدن آن کمک می شود.

  دلایل تحلیل لثه:
  بیماری پیرا دندانی:بیماری های بافت های نگهدارنده و عفونت باکتریایی قادر است استخوان و لثه را خراب کند.

  ژنتیک:بعضی از مردم مستعد این بیماری بوده این مورد جدا از مراقبت از دندان ها می باشد.
  مسواک زدن:اگر خیلی سفت مسواک بزنید یا از روش مناسبی استفاده نکنید امکان دارد مینای دندان شما از بین رفته و سبب تحلیل لثه ها گردد.توصیه ما این است که از چوب اراک یا مسواک پیامبر استفاده کنید.
  بهداشت دندان و دهان:ضعیف شدن بهداشت دندان و دهان وقتی که به صورت رمتب مسواک نزنید و نخ دندان نکشید ممکن است پلاک ایجاد شده در روی دندان باعث بیماری لثه شده که سبب تحلیل رفتن لثه خواهد شد.
  مواد مخدر:جویدن دخانیات و کشیدن سیگار امکان دارد سبب تشکیل شدن پلاک دندان شده وبرای رفع کردن این پلاک ها باید بهداشت دندان و دهان مناسبی را داشته باشید.
  دندان قروچه:قشار زیادی به دندان ها و دندان قروچه امکان دارد سبب تغییر مکان دندان شود و باعث تحلیل لثه گردد.
  پیرسینگ:اگر در روی زبان یا لب های خودتان پیرسینگ انجام داده اید جواهری که در آن بکار رفته امکان دارد باعث تحریک لثه شده و در آخر باعث فرسوده شدن آن خواهد شد.
  کج شدن دندان ها:اگر دندان ها به طور یکسان در کنار هم قرار نگرفته امکان دارد در روی بخش هایی از استخوان و لثه فشار زیای وارد شده و در آخر سبب تحلیل لثه گردد.

  آشنایی با مشکل تحلیل لثه

  علایم تحلیل لثه:
  یکی از بارزترین نشانه های تحلیل لثه تغییر دادن مکان قابل مشاهده بافت لثه به طرف پایین ریشه دندان بوده که سبب می شود بخش زرد نمایان گردد علامت های دیگری هم در رابطه با تحلیل لثه وجود داشته ولی در کل نمایان شدن ریشه دندان عموما اتفاق می افتد براساس اینکه عامل خطر تحلیل لثه چه بوده ناحیه تحلیل لثه امکان دارد به بخشی یا یک دندان محدود شده و یا در کل دهان شما گسترش پیدا کند.

  علایم شایع این بیماری:
  حساس شدن لثه
  مشاهده شدن رنگ زرد در ریشه دندان
  دندان های لکه دار شده
  به پوسیدگی حساس شدن
  داشتن دندان های بلند
  داشتن فضای خالی میان دندان ها
  گیر کردن تکه هایی از اقلام غذایی

  پیشگیری از تحلیل لثه:
  استفاده کردن از برس نرم یا مسواک
  دو مرتبه در روز مسواک زدن و استفاده از چوب زیتون برای خلال زدن
  اگر به دیابت دچار هستید سعی کنید که از شوینده های ضد باکتری برای کنترل کردن باکتری هایی استفاده کرده که سبب ایجاد شدن رسوب در اطراف دندان ها و خط لثه می شوند.
  برای پاک کردن رسوبات دندان به دکتر رفته و اگر دیابت دارید دکتر خود را از آن مطلع سازید.


  به صورت منظم دهان را چک کرده و اگر از زخم،تورم یا خونریزی در لثه دیدید حتما به دندان پزشک بروید.
  درمان تحلیل لثه:اولین راه برای درمان از بین بردن عوامل اصلی ایجاد شدن این مساله بوده و وقتی که عوامل سیستمیک و موضعی برطرف شده مشکل شما تا میزان زیادی رفع می شود و در خیلی از اوقات به درمانی نیاز نخواهید داشت اگر این مشکل هنوز هم ادامه داشت می توانید با توصیه دندان پزشک از روش های درمانی مختلفی استفاده نمایید.


  پیوند لثه یک عمل جراحی بوده که وقتی که لثه تحلیل رفته به وسیله یک پریودنتیست انجام شده و در این مرحله شما می توانید ریشه دندان های خود را ببینید.چون لثه همه دندان ها را پوشش نداده و انجام دادن این جراحی ممکن است از ادامه تحلیل لثه جلوگیری نماید علاوه بر این ممکن است سبب از دست دادن قسمتی از استخوان و افتادن دندان و پوسیدگی آنها گردد.
  در این جراحی قسمتی از بافت برداشته شده که معمولا از کام دهان گرفته خواهد شد و از آن برای پوشش دادن ریشه دندان استفاده می شود بستگی به شرایط دندان و نظر متخصص این روش می تواند یک راه خوبی برای بهبود باشد دکتر امکان دارد یک یا چند پیوند را انجام بدهد.

  مریم گلی:
  می توانید از برگ های این گیاه به آرامی روی دندان ماساژ داده و علاوه بر این می توانید برگ ها را در آب جوش داده و زمانی که سرد شود از آن برای شستن دهان خود استفاده نمایید.

  نمک دریا:
  شستن دندان با نمک دریا یکی از بهترین روش های برای درمان لثه بوده و در طول روز می توانید چند بار از آن استفاده کنید.


  برچسب ها : تحلیل لثه مشکلات لثه

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با مشکل تحلیل لثه
  تعداد کل بازدید ها: 686
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه