چه عوارضی با واکسن انفلوانزا ممکن است رخ دهد

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • چه عوارضی با واکسن انفلوانزا ممکن است رخ دهد
 • عوارضی با واکسن انفلوانزا
  واکسن ها همیشه برای استفاده ی بهتر توصیه می شوند اما باید به این نکته هم توجه داشت که عوارض ناشی از واکسن انفلونزا هم دیده شده است.
  معمولا در همه ی سال ها پس از آنکه به فصل سرما نزدیک شویم همواره توصیه هایی وجود دارد تا بتوانیم بهتر از قبل از بدن خود در برابر سرما و خطرات ناشی از آن بهره ببریم اما یکی از آنهایی که شاید اهمیت فراوانی داشته باشد در حقیقت تزریق واکسن انفلوانزا خواهد بود. متأسفانه دیدگاه های متنوعی در رابطه با این واکسن وجود دارد که می تواند استفاده از آن را تا حدودی به تعویق بیاندازد و آن هم باور داشتن برخی از عوارض است که از سوی برخی از افرادی که تزریق را انجام داده اند گزارش خواهد شد.
  پس از تزریق نمودن واکسن انفلوانزا بدن ایمنی خود را دوباره به دست می آورد. شاید در ابتدا علائمی مربوط به بیماری را نشان دهید اما در حقیقت این علائمی که وجود دارند به این دلیل رخ داده که بدن شما در حال مقابله کردن با ویروسی خواهد بود که می تواند در افرادی که سیستم ایمنی خوبی ندارد منجربه مرگ شود . بنابراین اگر در بدن شما علائمی اولیه از آن دیده می شود بهتر است تا با نهایت دقت و مهارت که دارید با آن مقابله نمایید. پس از عوارض احتمالی ناشی از تزریق واکسن انفلوانزا هراسی نداشته باشید.
  دوز مصرفی که برای تزریق این نوع واکسن وجود دارد می تواند به صورت های متنوعی طبقه بندی شود زیرا وابستگی شدیدی به سن فردی که به آن تزریق انجام خواهد شد داشته و در نهایت می تواند به دوزهای متنوع دسته بندی شود. پس برای همه ی افراد یک دوز مناسب نیست و همین عامل می تواند در افرادی که آگاهی لازمی را برای تزریق ندارند مشکلاتی را به وجود آورد. این واکسن سالی یکبار تزریق می شود و از سن شش ماهگی تا سنین بالا  این واکسن توصیه شده است بخصوص در افرادی که سیستم ایمنی نامناسبی دارند و همچنین در افرادی که در رده ی سنی سالمند هستند یا به بیماری نظیر دیابت مبتلا می شوند باید تزریق شود.


  این باور اشتباه وجود دارد که بلافاصله پس از تزریق نمودن واکسن انفلوانزا بدن به این بیماری مبتلا می شود. در حقیقت شاید در بدن شما علائمی اولیه نیز ظاهر شود اما این علائم با علائم اصلی بیماری انفلوانزا تفاوت های چشمگیری دارد. بیماری انفلوانزا می تواند فرد را از پای درآورد و او را خانه نشین کند ، بدن درد شدید ، سرفه های طولانی مدت ، تب های با درجه بالا و طولانی از مهم ترین عوارض مربوط به آن خواهد بود که رفته رفته بدن را به سمتی پیش می برد که تحلیل می رود. در افرادی که توانایی نداشته باشند همین بیماری ساده به بیماری خطرناکی تبدیل می شود.

  چه عوارضی با واکسن انفلوانزا ممکن است رخ دهد


  با تزریق واکسن انفلوانزا ویروس هایی به بدن شما راه پیدا می کنند اما این ویروس ها تنها وظیفه ی فعال نمودن سیستم ایمنی بدن شما را دارند بنابراین وظیفه ی دیگری همانند مریض کردن شما وجود ندارد. اما در نهایت برای برخی از افراد این مشکل به وجود می آید که بدن آنها می تواند عوارضی را در مقابل تزریق این واکسن نشان دهد که در ادامه به آنها به صورت جزئی تر اشاره می کنیم تا به این موضوع واقف شوید که نیازی به نگرانی نخواهد بود و به سرعت این علائم برطرف خواهند شد.
  پس از آنکه واکسن انفلوانزا تزریق می شود معمولا دردهایی در بدن شما دیده می شود یکی از دردهای رایج پس از تزریق دردی خواهد بود که در قسمت بازوی شما وجود دارد و این نوع درد تنها در عضله به دلیل فرو رفتن سوزنی است که ماده حاوی واکسن را به داخل بازوی شما منتقل کرده است. برای تسکن درد خود می توانید از گرما کمک بگیرید.
  علاوه بر آن در جایی که واکسن شما تزریق شده است علائمی نظیر متورم شدن یا قرمز شدن به چشم می خورد. این نوع واکنش تنها به دلیل تزریق است و ربطی به عارضه دادن ماده ی مربوط به واکسن ندارد و پس از مدتی بهبود خواهد یافت. اگر درد زیادی دارید می توانید از مسکنهای مناسب و با دوز پایین نظیر استامینوفن کمک بگیرید.
  در افرادی که نسبت به واکسن ها واکنش های آلرژیکی شدیدی نشان میدهند بهتر است که از آنها استفاده ای صورت نپذیرد زیرا در برخی از افراد احتمال خفه شدن ناشی از التهاب مربوط به سیستم تنفسی هم وجود دارد و دیده می شود. در برخی ها این عوارض ممکن است که به صورت خارش هایی نیز وجود داشته باشد.
  گاها پیش می آید که برخی ها به وجود تب های زیاد ، سرگیجه ، درد در عضلات پا و . . . اشاره دارند که عموما این عوارض به دلیل واکسن ها نیست و معمولا دلایلی دیگر را در پی دارد  که باید با پزشک در خصوص آن نیز مشورت لازم را انجام دهید.


  برچسب ها : آنفلانزا واکسن آنفلونزا

  آمار باز دید این مطلب چه عوارضی با واکسن انفلوانزا ممکن است رخ دهد
  تعداد کل بازدید ها: 778
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه