از خون بندناف بیشتر بدانید

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • از خون بندناف بیشتر بدانید
 •   خون بند ناف که از آن به عنوان خون جفتی هم یاد می شود خونی بوده در جنینی که در حال تکوین داخل رحم بوده جریان دارد نگهداری کردن از خون بند ناف مزیت ها و خاصیت های زیادی در درمان کردن بیماری های لاعلاج را دارد.
  خون بند ناف خونی بوده که در بند ناف و جفت پس از تولد باقی مانده و آن را کاملا دور می ریزند با این وجود بانک خون از قابلیت ها برای نگه داری کردن و حفاظت بند ناف استفاده می نماید اگر شما قصد دارید خون بند ناف را ذخیره نمایید می توانید از بانک خون بند ناف که به وسیله انجمن بانک های خون است استفاده نمایید.
  خون بند ناف نوزاد شما منبع زیادی از سلول های بنیادی بوده که به صورت ژنتیکی به کودک و خانواده شما ارتباط دارد.سلول های بنیادی به روشی که به رشد همه بافت ها ،سیستم ها،اندام ها در بدن شما کمک کرده سلول های غالب می باشند.
  سلول های بنیادی قادر هستند به نوع دیگری از سلول ها در بدن تبدیل شده تا باعث رشد و پیشرفت جدیدی شوند علاوه بر این آن ها می تواند سازنده سیستم ایمنی شوند.
  تبدیل کردن این سلول ها می توانند برای درمان کردن سرطان خون و بعضی از اختلال ازثی سلامتی بوده و علاوه بر این امکان دارد سلول های بنیادی از خون بند ناف نوزاد در درمان کردن بیماری های خاص و یا مشکلات خواهر یا والد هم تاثیر داشته باشد.
  سلول های بنیادی خون بند ناف توانایی یکسانی برای درمان کردن این بیماری به عنوان مغز استخوان داشته ولی به صورت قابل ملاحظه ای کمتر رد خواهد شد نگهداری کردن از خون و سلول های بنیادی در بانک خون بند ناف نوعی بیمه به شمار می رود.
  در زمان ایده آل احتیاجی نیست که به سلول های بنیادی کودکتان دسترسی پیدا کنید تا بتوانید به یک نگرانی پزشکی رسیدگی نمایید.
  با این وجود استفاده کردن از بانک خون بند ناف می تواند آرامش ذهنی به شما داده تا در صورتی که مشکلی به وجود آمد بتوانید آن را درمان نمایید.
  فواید خون بند ناف:
  -درمان نقص در ارثی پلاکتی مثل اختلالات ترومبوسیتوپنی
  -درمان اختلال های سلول های بنیادی مثل کم خونی آپلاستیک،کم خونی فانکونی،هموگلوبینوری حمله ای شبانه
  درمان بیماری های ارثی مثل هیپوپلازی غضروف و سندروم لش نیهان
  -درمان ناهنجاری های ارثی گلبول های قرمز،تالاسمی ماژور،بتا،کم خونی سلولی داسی شکل
  -مشکلات سیستم ایمنی که به صورت مادرزادی در شما وجود دارد.
  -درمان های بیماری های دیگری مثل آلزایمر،دیابت،پارکینسون،آسیب نخاعی،سکته های مغزی و قلبی،مشکلات کبدی

  از خون بند ناف بیشتر بدانید
  روش جمع شدن خون بند ناف:
  روش جمع کردن خون بند ناف ساده،بدون درد و بی خطر می باشد این کار معمولا بیشتر از 5 دقیقه طول کشیده و جمع کردن آن با زایمان اختلالی ایجاد نخواهد کرد و می توانید آن را هم با سزارین و هم با زایمان طبیعی انجام دهید.
  سرنگ:
  سرنگ برای کشیدن خون از بندناف برای مدت کمی بعد از بریده شدن بند ناف مورد استفاده قرار گرفته و این کار مثل گرفتن خون برای تست خون می باشد.
  روش کیسه:
  بند ناف را در کیسه خالی ریخته و امکان دارد در مدت ربع ساعت پس از تولد جمع آوری گردد و باید آن را در آزمایشگاه برای مدت 48 ساعت پروسه های لازم را انجام دهید.
  خون بند ناف نوزاد پردازش شده و در یک مرکز آزمایشگاهی نگهداری خواهد شد که معمولا برای برای بانک خون شناخته خواهد شد..خون بند ناف باید پردازش شده و در تاسیساتی نگهداری گردد که به وسیله انجمن بانک های خون امریکا برای هدف کنترل سلول های بنیادی مجاز می باشد.
  جمع آوری کردن خون بند ناف هیچ گونه خطری برای نوزاد ندارد خون بند ناف پس از بریده شدن بازیابی شده و باعث جلوگیری از هر درد،صدمه و ناراحتی خواهد شد و خطری ندارد.
  هزینه خون بند ناف:
  در کل دو مبلغ برای بانک خون بند ناف موجود است اولین هزینه برای ثبت نام،جمع آوری و نگهداری کردن از آن را در سال اول پوشش داده و دومین هزینه برای سال است بعضی از امکانات هزینه اولیه را مطابق با یک بازه از قبل تعیین شده تغییر می دهد.
  خون بند ناف می تواند منبع ارزشمندی برای دیگر خانواده ها بوده از موسسه ها گرفته تا بانک های خون غیر انتفاعی و تسهیلات پزشکی جاهای زیادی وجود داشته که از سلول های بنیادی خون بند ناف بچه ها برای درمان کردن افراد دیگر استفاده می نمایند.
  مثل کمک های مالی دیگر هیچ هزینه ای برای اهدا کننده آن وجود ندارد.
  اگر نمی خواهید خون نوزاد را ذخیره نمایید بهتر است که آن را اهدا کرده و می تواند در زندگی فرد دیگری تفاوت ایجاد نماید.
  نگهداری و جمع آوری کردن از خون بند ناف یکی از روش های رایج در بین والدین به شمار می رود.خون از بندناف جمع آوری شده تا در آینده بتوانید از آن استفاده نمایید.
  خون بند ناف دارای مقدار زیادی از سلول های بنیادی بوده که می توانید آن را به همه سلول های انسانی تبدیل نمایید یعنی آن ها می تواند پتانسیل استفاده برای یک درمان را داشته باشند.
  مزایای خون بند ناف:
  خونی که از بند ناف جمع آوری شده در اصل همان خونی بوده که بچه شما از جفت دریافت می نماید خود خون آن از ناحیه آن گرفته شده و در سلول های بنیادی غنی می باشد و می تواند  به اندام ها،رگ های خونی و بافت ها رشد نماید.
  شما می توانید از خون بند ناف برای درمان کردن بیماری های خونی مثل سرطان خون،لنفوم و کم خونی و همچنین اختلالات ایمنی استفاده نمایید.
  امروزه می توانید از خون بندناف برای جایگزینی برای پیوند مغز استخوان استفاده نمایید.
  خون بند ناف از سلول های بنیادی در دیگر بخش های بدن آسان تر است.سلول های خون بند ناف از سلول های مغز استخوان کمتر از سلول های مغز استخوان یک بالغ بوده پس بدن گیرنده ممکن است آن ها را رد نماید.
  جمع آوری کردن خون بندناف بدون تلاش و ریسک بوده و این فرآیند به هیچ عنوان با مراقبت کردن از نوزاد یا مادر مداخله ای ندارد پس خطری هم برای سلامتی آن ها وجود ندارد.
  یکی از بزرگترین مزیت های آن احتیاج نداشتن به تطابق کامل می باشد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب از خون بندناف بیشتر بدانید
  تعداد کل بازدید ها: 896
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه