تشخیص نوع شوره سر ور اه حل کاهش شوره

 • زمان درج : 39 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • تشخیص نوع شوره سر ور اه حل کاهش شوره
 • انواع شوره سر را چگونه تشخیص دهیم؟
  شوره هایی که در سر دیده می شوند می توانند به صورت ساده به وجود آمده یا آنکه به علت وجود یک بیماری نیز دیده شوند. این علت در مردان به علت تغییرات هورمونی خواهد بود.
  تغییراتی که به صورت هورمونی نیز اتفاق می افتد می تواند تغییرات ظاهری بسیاری را در ما به وجود آورد مثلا از این تغییرات می توانیم به وجود جوش هایی بر روی صورت خود توجه داشته باشیم. تغییرات هورمونی مردانه به دلیل آنکه بیشتر از خانم ها رخ می دهد و به صورت کاملا یکباره هم می باشد در نتیجه شوره سر ناشی از آن هم بیشتر می شود. یعنی اگر یک بررسی بین خانم ها و آقایان داشته باشیم متوجه خواهیم شد که شوره سر در خانم ها معمولا بیشتر خواهد بود. شاید یکی از بزرگ ترین نقش ها را در ایجاد شوره سر ، چربی های پوستی بازی می کنند.

  شوره معمولی چه خصوصیاتی دارد؟
   شوره ای که به صورت کاملا ساده وجود داشته باشد در حقیقت از نوع شوره ای خواهد بود که خود به خود هم برطرف خواهد شد. مثلا ما می توانیم یک بازه زمانی دو تا سه ساله را برای برطرف شدن آن نیز در نظر داشته باشیم. شوره هایی از این قبیل می توانند در هر فردی دیده شوند اما نکته ی قابل توجه این است که چنین شوره هایی آنقدر خارش ایجاد نمی کنند که فرد بخواهد با خارش دادن مکرر خود زخمی را در پوست سر ایجاد کند و در نتیجه سوزش هایی ناشی از این زخم به صورت متوالی دیده شود.

  https://yasar.ir/image/تشخیص نوع شوره سر ور اه حل کاهش شوره1.jpg

  شوره چرب چه خصوصیاتی دارد؟
  شوره ای که بخواهد از نوع کاملا چرب باشد ، می تواند منظره ی بسیار بدی را به وجود آورد. این افراد معمولا علاوه بر شوره سر به جوش هایی هم در صورت و همچنین بازوهای خود مبتلا هستند که می تواند نشان دهنده مهم بودن این نوع از شوره ها باشد. پوست سر این افراد کاملا چرب بوده و همچنین به دلیل وجود فعالیت های زیاد غدد مربوطه هم از چربی بیشتری برخوردار هستند و در نهایت بزرگ تر از حالت معمولی دیده می شوند. وقتی چربی بیشتر می شود در نهایت سلول هایی که بر روی پوست هم قرار دارند دارای چربی بیشتری خواهند بود.

  درمان نمودن انواع شوره
  شوره هایی که وجود دارند معمولا می توانند به شکل های کاملا متنوعی درمان شوند. برخی از آنها را می توان با استفاده از شامپوهایی که موجود است درمان نمود اما برخی از آنها به آسانی با یک دوره شامپودرمانی برطرف نخواهند شد و باید زمان بیشتری را برای آنها سپری کنید.   در مواقعی که شوره سر را در والدین خود هم می بیند به احتمال بسیار قوی به صورت ارثی به این مشکل مبتلا شده اید و نمی توان کار زیادی را برای آن انجام داد. زیرا هورمونی که مسئول چنین رخدادی است تحت عنوان آندروژن نامیده می شود و در حقیقت باید درمانی برای آن در نظر داشته باشید.  البته چنین نوعی از شوره سر می تواند در خانم ها بیشتر از آقایان دیده شود. برخی از مواقع می توانیم درمان را به داروهای ضد قارچ بسپاریم زیرا قارچ ها هم عواملی هستند در مو که می توانند تغییراتی را ایجاد کنند.   
  در چنین افراد که باید از شامپوهای خاصی استفاده کنند توصیه بر این است که تا حد امکان دارویی که وجود دارد را نباید قطع کنند. زیرا این داروها با اثر درمانی هستند و همچنین با قطع شدن آنها این احتمال دور از انتظار نیست که با بازگشت دوباره بیماری خود روبه رو شوید. برای درمان ما می توانیم به صورت یک روز در میان از ترکیب شامپوهایی که برای درمان قارچ و همچنین برای درمان شوره نیز مورد استفاده هستند کمک بگیریم.


  حتما برای درمان نمودن داروهایی که ضد قارچ هستند باید به این نکته دقت کنید که مصرف خودسرانه آنها می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. مثلا یکی از شایع ترین انواع عارضه را عارضه های کبدی نامیده اند که می تواند ناشی از مصرف نادرست داروها باشد.  شانمپوهایی که برای درمان چربی هستند نباید بیش از اندازه مورد استفاده قرار گیرند زیرا به احتمال بسیار قوی سبب آسیب رسیدن به موهای شما می شوند. چربی که بیش از اندازه از بین برود از نظر ظاهری موهای شما را تا حالی خشک نشان می دهد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب تشخیص نوع شوره سر ور اه حل کاهش شوره
  تعداد کل بازدید ها: 442
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه