بیدمشک چه فواید برای بدن دارد؟

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • بیدمشک چه فواید برای بدن دارد؟
 • بیدمشک یک نوع از گیاهان دارویی است اما این گیاه دارویی به صورت رقیق شده نیز مودر استفاده قرار می گیرد. این گیاه عطر بسیار خوشی با خود همراه دارد.


  فصلی که این گیاه گل دهی خود را نیز آغاز می کند در همین فصل یعنی بهار بوده و این گل ها می تواند به صورت زرد دیده شوند. عطری که با رویش این گل ها در فضای اطراف نیز پراکنده می شود بسیار لذت بخش است. درختانی که معمولا رویش بیدمشک بر روی آنها امکان پذیر است درختانی با ارتفاع زیاد هستند. شما می توانید در آشپزی های خود بخصوص در تهیه نمودن شربت ها از این گیاه نیز استفاده کنید.

  آرامش با مصرف بیدمشک
  اگر به هر دلیلی در زندگی خود دچار استرس های بسیار شدیدی هستید و نیاز دارید تا حالتی از آرامش به سراغ شما بیاید بهتر است تا از آرام بخش هایی گیاهی همانند بیدمشک کمک بگیرید. عرق بیدمشک که از این گیاه تهیه می شود معمولا دارای موادی برای ایجاد حالتی از آرامش می باشد که این مواد را می توانیم به تانن ، سالیسین نسبت دهیم. علاوه بر آرامش ظاهری در فرد ، ضربان قلب او هم نیز به آرامش واقعی می رسد و همچنین خستگی و دردهایی که از سایر بیماری ها برجای می ماند توسط این عرق نیز برطرف خواهد شد.   

  تعادل در سیستم گوارشی با بیدمشک
  در افرادی که بیدمشک را مصرف می کنند یکی از مهم ترین تأثیرات برجای مانده متعادل سازی عملکرد سیستم گوارشی در بدن خواهد بود. معمولا زمانی که به اسهال یا یبوست مبتلا می شوید در آن زمان به خوبی سلامتی بدن خود را احساس خواهید کرد.  هر دو از این مشکلات بر روی کیفیت زندگی روزمره شما تأثیر منفی را برجای می گذارد. عرق بیدمشک می تواند این علائم را در شما بهبود ببخشد و نظم اصلی را در حرکات روده ای پدید آورد.

   بیدمشک چه فواید برای بدن دارد؟


  برخی از مواقع افرادی وجود دارند که پس از مصرف هر نوع ماده غذایی دچار سوزش در معده می شوند. تأثیر تسکین دهنده و آرامشبخشی این عرق بر روی سیستم اعصاب و روان ، متعاقبا بر روی معده هم صورت می پذیرد. معمولا تحریک سیستم عصبی و تغییر در وضعیت اسید معده ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند که در نهایت منجربه افزایش درد و ناراحتی در معده خواهد شد. این درد توسط عرق بیدمشک برطرف خواهد شد.

  رفع عطش تابستان با عرق بیدمشک
  یکی از بهترین نوشیدنی هایی که می توانید در گرمای تابستان برای رفع عطش های روزانه خود از گرمای شدید آفتاب نیز مورد استفاده قرار دهید ، عرق بیدمشک خواهد بود. این عرق می تواند در سریع ترین زمان ممکن ناتوانی شما و دمای بالای بدن را کاهش دهد. سلامتی و شادابی و انرژی دوباره را به وجود شما باز گرداند. اضافه نمودن آب و شکر ، کمی از آب لیمو به همراه عرق بیدمشک و کمی از تخم ریحان ترکیب خوشمزه ای می باشد که حتما در تابستان از آن نوش جان کنید.

  مصرف عرق بیدمشک در دوران بارداری
  متأسفانه به دلیل خطراتی که مصرف عرق بیدمشک برای جنین و همچنین فرزند شیرخوار به همراه دارد ، بهتر است تا در این دوران و همچنین در دوران شیردهی از مصرف آن جدا خودداری نمایید. زیرا عوارض ناشی از مصرف آن گزارش شده است. البته در عطاری ها این گیاه یعنی بیدمشک ممکن است که در نام های متعددی خوانده شوند .

   خطرات ناشی از مصرف بیدمشک
  بیدمشک در حقیقت می تواند در صورت مصرف بالا عوارض زیادی را با خود به همراه داشته باشد. البته چنین عوارضی زمانی بیشتر دیده می شوند که از عرق بیدمشک بیش از اندازه و به صورت روزانه مصرف گردد. یکی از مهم ترین عوارض مربوط به آن را می توانیم کوری بدانیم.  


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب بیدمشک چه فواید برای بدن دارد؟
  تعداد کل بازدید ها: 509
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه