نقش معجزه آسای پیازچه در سلامتی بدن

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • نقش معجزه آسای پیازچه در سلامتی بدن
 • پیازچه در زمره ی سبزی ها جای دارد ، علاوه بر خواص درمانی که در پیازچه وجود دارد می توانید از طعم بسیار خوب آن هم استفاده کنید ، پس در غذاهای خود از آن بهره ببرید.


  پیازچه همان پیاز کوچک است ، بنابراین طعمی مشابه با پیاز را دارد. علاوه بر آن دارای برگ هایی هم می باشد که تقریبا طعمی مشابه با آن را دارد. پیازچه علاوه بر حالت خام برای خوراکی می تواند به صورت سرخ شده یا پخته هم مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه با تعداد زیادیاز خواص موجود در پیازچه آشنا خواهید شد که می تواند به بهبود عملکرد سیستم ایمنی شما و همچنین دور شدن از انواع عوامل بیماری زا نیز کمک نماید.

   سلامتی چشم ها با مصرف روزانه پیازچه
  یکی از مهم ترین ویتامین هایی که در پیازچه وجود دارد ویتامین آ خواهد بود. همانطور که اطلاع دارید نقش این ویتامین در سلامتی ما بسیار پررنگ است. زمانی که شما پیازچه را مصرف می کنید پروتئین هایی در بدن شما شروع به تولید خواهند کرد که با نام ردوپسین مشهور هستند.  هرچه میزان این پروتئین ها در بدن افزایش پیدا کنند در نهایت بینایی چشم های شنا تضمین خواهد شد . زیرا تأثیر این مواد بر روی تقویت عملکرد سیستم بینایی ما می باشد.

  کاهش بار بیماری ها با تقویت سیستم ایمنی بدن
  همانطور که می دانید هرچه سیستم ایمنی بدن ما قوی تر باشد قطعا میزان ابتلای ما به انواع بیماری ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین باید از راه هایی استفاده کنیم که بتوانیم این سیستم را نیز تقویت کنیم. در داخل پیازچه موادی همانند فلاونوئیدها وجود دارند . این مواد از نوع شیمیایی هستند ، اما در حقیقت با تأثیر خود سلامتی بدن ما را نیز برعهده خواهند داشت.   علاوه بر تقویت شدن سیستم ایمنی بدن می توانیم به نقش پیازچه در دوری از سرطان ها هم اشاره نماییم ، در حقیقت پیازچه می تواند به خوبی از طریق تحریک سیستم ایمنی آن را در حالت فعال نگاه دارد.  


  علاوه بر آن وجود برخی از ویتامین ها به صورت اختصاصی در داخل پیازچه همانند ویتامین آ بر روی کاهش میزان ابتلا به انواع بیماری ها همانند سرطان ریه نیز مؤثر خواهد بود. زیرا با استفاده آنزیم های خاص می تواند از آسیب جدی به بدن توسط حذف رایکال هایی از نوع آزاد نیز به خوبی این کار را انجام دهد.

   

   نقش معجزه آسای پیازچه در سلامتی بدن

   

   تقویت عملکرد قلب با پیازچه
  زمانی که پیازچه مورد استفاده قرار می گیرد ضربان قلب با یک ریتم نرمالی می زند. یعنی می توانیم به این نکته اشاره کنیم که سلامتی قلب های ما توسط پیازچه نیز تا حدودی تضمین خواهد شد ، البته این موضوع همواره از اهمیت برخوردار است تا با رعایت یک رژیم غذایی مناسب از تجمع چربی ها در بدن خود جلوگیری کنیم. تجمع ویتامین ث و آ توسط پیازچه می تواند سبب افزایش آنتی اکسیدان ها و مقابله با عوامل بیماری زا مضر در سلامت قلب ما باشد.


  با استفاده از مصرف پیازچه فشار خون تضمین خواهد شد. یعنی نرمال بودن ضربان قلب می تواند با کنترل فشار خون نیز مساوی باشد. هرچه فشار خون به مرز نرمال خود نزدیک شود خطر انواع بیماری هاز قلبی اعم از سکته ها هم نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

  پیازچه و ارتباط آن با سلامت استخوان ها
  یکی از مهم ترین ویتامین ها که نقش اساسی در سلامتی استخوان ها را  به دنبال دارد ویتامین کا است. این نوع از ویتامین در ترکیب با ویتامین د و همچنین ویتامین ث می تواند استخوان های قوی را پدید آورد. استخوان هایی که با هر ضربه ای به سرعت نشکنند یا ترکی بر روی آنها ایجاد نشود. استخوان هایی که تا سال های طولانی از پوکی دوری کنند و همچنان استوار باقی بمانند.

  پیازچه و بهبود عملکرد سیستم تنفسی
  اگر سیستم تنفسی در بدن ما به خوبی فعالیت داشته باشد در نهایت برای بالا رفتن از پله ها یا بالا رفتن از کوه با کاهش فعالیت تنفسی همراه نخواهیم شد. زمانی که انواع باکتری ها یا ویروس ها به یکباره به بدن ما راه پیدا می کنند در نهایت عملکرد تنفسی ما هم به شدت تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت.
   
  حذف اسهال با تقویت سیستم گوارشی در بدن
  یکی از بیماری های مهمی که شاید در حال حاضر در تعداد زیادی از افراد مشاهده کنیم ، بیماری اسهال است. زیرا با توجه به گرم شدن هوای موجود در اطراف خود احتمال بروز انواع بیماری ها هم نیز افزایش پیدا خواهد کرد.  با مصرف پیازچه از این بیماری پیشگیری خواهید کرد.
  رفع هرنوع بیماری از نوع التهابی که می تواند در داخل بدن یا در حالت ظاهری افراد باید توسط مصرف پیازچه در مدت زمان نسبتا کوتاهی از بین خواهد رفت. این نوع از بیماری های التهابی در داخل بدن بخصوص در مفاصل یکی از رایج ترین انواع بیماری ها خواهد بود که در سنین بالا نیز مشاهده می شود. در صورتی که در هر وعده غذایی خود از این سبزی بهره ببرید در نهایت متوجه خواهید شد که علائم مربوط به چنین بیماری ها تخفیف پیدا خواهد کرد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نقش معجزه آسای پیازچه در سلامتی بدن
  تعداد کل بازدید ها: 225
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه