آشنایی با بارهنگ و خواص فوق العاده آن

 • زمان درج : 39 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • آشنایی با بارهنگ و خواص فوق العاده آن
 • بارهنگ علف چند ساله بود که توزیع جهانی دارد و تقریباً ۲۵۹ نوع از آن وجود دارد که به صورت گسترده تولید شده است. این گیاه به صورت آنلاین ۱۳ هزار تا ۱۵ هزار دانه تولید می‌شود و مطابق گزارش‌ها دانه های آن تا چند سال در خاک باقی خواهد ماند. بارهنگ ۲۵۰۰ تا ۱۰ هزار دانه تولید خواهد کرد و بذر کوتاهتری را دارا است. برگهای تازه آن خاصیت ضد باکتری قوی داشته به همین خاطر برای التیام زخم ها و سطوح التهاب شده و آزرده بدن مورد استفاده قرار خواهند گرفت. عصاره برگ‌های تازه این گیاه را خارج کنید و در جای صدمه دیده بمالید علاوه بر این می توانید وارد کردن این برگ ها درون آب سرد برای ضماد استفاده کنید با داشتن طبیعت ضد التهاب آن سوزش و خارش را تسکین خواهد داد.

  نیش حشرات:
  عصاره این برگ ها را دارای عناصر  مخصوص بوده که خارش،التهاب را کم خواهد کرد به همین دلیل درد کاهش خواهد یافت. موادی که در گیاهان برگی تشکیل شده است خاصیت میکروب کشی و ضد باکتری داشته و به همین خاطر زمانی که آنها را روی زخم. روزانه می‌زنید سبب  کشتن میکروب خواهد شد و باعث ترمیم سریع تر میشود.

  درمان آکنه:
  از این گیاه می‌توانید برای بیماری التهابی مثل آکنه استفاده کنید همچنین برای بهبود التهاب  و جلوگیری عفونت های درمان سریع و بازسازی کردن سلول های پوست و جلوگیری از زخم شدن پوست خواهد شد.

  از بین رفتن لک:
  این گیاه خاصیت ضد التهابی داشته و مطالعات نشان داده که می توانید از این روش به عنوان مکمل استفاده نمایید مخصوصا اگر یکی از آن ها جوش یا آکنه داشت تا سبب پاک شدن لک ها شده و سبب درخشان شدن پوست خواهد شد.

  شستن مو:
  شما می توانید از بارهنگ برای شستن مو استفاده نمایید ترکیب رشته ای از این گیاه با یک قاشق چایی خوری سیب سرکه و مقداری آب برای شستن مو مناسب هستند.

  شوره سر:
  شما می توانید از این گیاه برای درمان شوره و پوسته شدن استفاده کنید این گیاه سبب محافظت از عفونت و شوره سر خواهد شد.
  شما می توانید عصاره این گیاه را با روغن بادام شیرین و موم مخلوط کرده و ترکیب آن را می توانید به عنوان یک پادذهر برای گزیدن پشه کودکان استفاده کنید کمی یخ را درون برگ گذاشته و توسط آن می توانید پوست کودک را ماساژ دهید.این کار سبب می شود که پوست از التهاب و قرمزی جلوگیری شود علاوه بر این سبب افزایش نرمی پوست و انعطاف پذیری خواهد شد.
  تحقیقات نشان داده که خواص ضد التهابی آن سبب تسکین دادن التهاب مجاری تنفسی و مجاری برونشیتی و آنفولانزا خواهد شد.دوز ایده آل آن شامل یک قاشق چایی خوری دو مرتبه در روز می باشد.برای تسکین دادن غشا مخاطی یک فنجان چای بارهنگ مناسب است.

  آشنایی با بارهنگ و خواص فوق العاده آن

   

  ادرار آور طبیعی:
  این گیاه یک درمان طبیعی برای التهاب کلیه و سنگ های می باشد این گیاه ادرار آور طبیعی و مسکن بوده و سبب ادرار مکرر خواهد شد به همین خاطر سبب پاکسازی سموم از مثانه و کلیه ها خواهد شد.علاوه بر این در تسکین دادن آماس و مسائل گوناگون سلامتی هم فایده دارد علاوه بر این می تواند یک درمان خوبی برای خیس شدن بستر کودک شما شود.

  کمک به مشکلات بعد از زایمان:
  تحقیقات نشان داده که این گیاه می تواند برای بهبود دادن بعد از زایمان مورد استفاده قرار بگیرد در صورتی که با داشتن طبیعت قابض سبب جلوگیری از خونریزی خواهد شد.این گیاه سبب از بین رفتن جفت خواهد شد و تاثیر زیادی در کنترل کردن گرفتنی عضله ها با بهبود بعد از زایمان خواهد شد علاوه بر این به رحم پس از تولد کودک کمک خواهد کرد.

  دستگاه گوارش:
  یک فنجان چای مصرف کرده و می توانید از برگ های آن در سالاد استفاده کرده تا سبب تسکین التهاب خواهد شد علاوه بر این می توانید برای بهبود دادن دستگاه گوارشی و مبارزه کردن با یبوست استفاده کنید این گیاه یک درمان موثر برای اسهال،زخم معده ،اسهال خونی و سو هاضمه می باشد.

  بارهنگ:
  خواص ضد التهابی آن مشخص بوده و این امکان را فراهم کرده که برای سرطان و تومور از آن استفاده کنید.بارهنگ سبب رشد سلول های سرطانی و تومور خواهد شد و به همین خاطر از جلوگیری از این بیماری بدخیم کمک خواهد کرد.

  درمان چاقی:
  این گیاه خواص ادرار آوری داشته و سبب دفع سموم خواهد شد علاوه بر این دارای خاصیتی بوده که سبب مهار شدن درد گرسنگی تا میزان زیادی خواهد شد استفاده کردن فقط سه گرم از این گیاه با 250 میلی لیتر آب پیش از هر وعده سبب کاهش اشتها خواهد شد.

  مراقبت های عروقی و بهداشتی:
  تحقیقات نشان می دهد که این گیاه می توانید سطح تری گلیسیرید را در بدن کاهش داده و آن ها را در مقدار نیاز نگهداری نماید علاوه بر این کلسترول بد خون را هم کاهش داده و سبب بهبود کلسترول خون خواهد شد و سبب حفظ تعادل بین آن ها می شود با کنترل کردن کل این عناصر میزان ریسک بیماری های عروقی و قلبی کاهش خواهد یافت.
  بارهنگ به ندرت واکنش منفی نشان خواهد داد و ایمن می باشد ولی سعی کنید از میزان توصیه شده این گیاه استفاده نمایید.

  یبوست:
  شما می توانید از دانه های این گیاه برای درمان یبوست استفاده کنید و برای نرم شدن مدفوع س از عمل جراحی راست روده در زمان حاملگی ،بواسیر و کسانی که شکاف معقدی داشته مفید هستند علاوه بر این از آن ها می توانید برای درمان کردن سندرون روده تحریک پذیر و اسهال استفاده نمایید.
  چندگرم از این دانه های دانه های آن را در 100 میلی لیتر آب ریخته و بعد از اتمام آن دست کم 200 میلی لیتر آب را مصرف کنید اگر آب کافی نباشد زمانی که آن ها را می خورید گلوی شما مسدود می شود و امکان دارد سبب خفه شدن شما شود.

  دیابت:
  این گیاه امکان دارد قند خون شما را کنترل کرده با داشتن فیبرهای محلولی در آب سبب کم شدن قند خون و جذب کربوهیدرات خواهد شد.تحقیقات نشان داده زمانی که آقایان دیابت نوع 2 برای دو ماه چند گرم مصرف کنند مقدار قند خون آن ها کاهش خواهد یافت


  برچسب ها : بارهنگ علف بارهنگ

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با بارهنگ و خواص فوق العاده آن
  تعداد کل بازدید ها: 493
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه