آشنایی با سرماخوردگی های تابستانه

 • زمان درج : 35 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • آشنایی با سرماخوردگی های تابستانه
 • سرماخوردگی در تابستان هم می تواند به اندازه سرماخوردگی در زمستان دردناک باشد و سلامت فرد بیمار را با خطر مواجه کند. این سرماخوردگی ها با سرماخوردگی های زمستانه تفاوت هایی دارند و معمولا از طریق نشانه هایی که دارند می توان آن ها را از هم تشخیص داده و سپس اقدام به درمان کنید. طبق بررسی های به عمل آمده سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که هر فرد در طول زندگی خود چندین بار آن را تجربه می کند. اما گاها فرد در فصل تابستان دچار سرماخوردگی می شود که به آن سرماخوردگی تابستانه می گویند و می تواند که بسیار دردناک تر و شدید تر از سرماخوردگی های دیگر باشد. کسی در فصل گرما دچار سرماخوردگی می شود قطعا شرایط بسیار سختی را تجربه خواهد کرد و معمولا دچار تب های شدید نیز می شود. تب در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا می تواند بسیار سخت و آزاردهنده باشد. در این مورد خاص بسیمار مجبور است که روزهای زیادی از تعطیلات خود را در خانه و به دور از بستگانش سپری کند. ما دراین مقاله تصمیم گرفته ایم که سرماخوردگی های تابستانه را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و با آن آشنایی پیدا بکنیم. با ما همراه باشید

  چرا دچار سرماخوردگی تابستانه می شویم؟
  سرماخوردگی های زمستانه عمدتا به دلیل تکثیر گروهی از میکروب ها به نام راینوویروس شکل می گیرند اما در فصل تابستان که شاهد گرم بودن هوا نیز هستیم سرماخوردگی ها خود را به نوعی دیگر نشان می دهند. در این فصل نوعی میکروب به نام عفونت انتروویروس وجود دارد مه باعث سرماخوردگی می شود. انتروویروس نیز می توانند که باعث فلج اطفال باشند اما کسانی که واکسینه شده اند جای هیچ نگرانی برای آن ها وجود ندارد. انتروویروس در فصل تابستان فقط می تواند باعث سرماخوردگی باشد که البته این سرماخوردگی بسیار آزاردهنده است.

  نشانه های سرماخوردگی تابستانه
  سرماخوردگی های تابستانه علائمی دارد که می توان به وسیله آن ها،این نوع سرماخوردگی را تشخیص داد. عطسه ها پی دی پی،سرفه های شدید، آبریزش شدید بینی،بدن درد و تب از این علائم هستند که نوید سرماخوردگی تابستانه را می دهند. اما در برخی افراد این علائم با تاول های دهانی و حالت تهوع خود را نشان می دهند. به طور کلی سرماخوردگی تابستانه در کودکان و نوزادان می تواند بسیار شدیدتر باشد چرا که سیستم ایمنی بدن آن ها ضعبف تر است و سریع تر به بیماری مبتلا می شوند.

  آشنایی با سرماخوردگی های تابستانه

  مدت زمان یک سرماخوردگی تابستانه
  اگر مشکل بیمار فقط یک سرماخوردگی جزئی باشد احتمالا در طول چند روز و یا یک هفته بهبود می یابد. اما در صورتی که این سرماخوردگی با تب شدید و دردهای عضلانی همراه باشد می تواند از علائم بیماری آنفلوآنزا باشد که بسیار هم دردناک است و بیمار باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و روند درمان را طی کند. در صورتی که فرد دچار آنفلوآنزا شده باشد پزشک مربوطه با تجویز داروی ضد ویروس می تواند که فرد را درمان کند.

  سریعترین راه درمان سرما خوردگی و دلیل سرما خوردگی چیست

  کدام سرماخوردگی ها شدیدتر هستند؟
  به طور دقیق نمی توان گفت که کدام سرماخوردگی ها شدیدتر هستند و کدامیک علائم شدیدتری دارند. اما برخی کارشناسان معتقدند که سرماخوردگی های تابستانه به دلیل برخروداری از آلرژی های فصلی می توانند گاها شدیدتر باشند. همچنین در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا فرد بیمار در صورت ابتلا به تب های شدید می تواند شرایط بسیار سخت تری را نسبت به زمستان تجربه کند. در این صورت باید فرد بیمار را سریعا نزد پزشک برده و با داروهای خاص اقدام به درمان او کرد.

  خوراکی های خانگی برای سرماخوردگی های تابستانه
  اگر خود یا فرد دیگری از آشنایان شما به سرماخوردگی تابستانه مبتلا شدید بهتر است که به پزشک مراجعه کرده و رون درمان را طی بکنبد اما اگر به هر دلیلی این امکان وجود نداشت که به پزشک مراجعه کنید و روند درمان را طی کنید می توانید از برخی خوراکی ها استفاده کنید که برای درمان این نوع بیماری ها بسیار مفید هستند در اینجا ما برخی از این خوراکی ها را به شما معرفی خواهیم کرد.
  پیاز قرمز به دلیل داشتن کورستین و بیوفلاونوئید می تواند یکی از دشمنان اصلی سرماخوردگی باشد.
  قارچ نیز می تواند که در درمان این نوع بیماری بسیار موثر واقع شود.
  زنجبیل از دستگاه تنفسی به خوبی مراقبت می کند و می تواند که دشمن سرماخوردگی باشد.
  عسل سرشار از آنتی اکسیدان ها است که خواص ضد میکروبی هم دارد.
  ماست طبیعی ،چای سبز و سیر نیز در درمان این بیماری بسیار موثر هستند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با سرماخوردگی های تابستانه
  تعداد کل بازدید ها: 400
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه