آیا بوتاکس برای زنان حامله و دوران شیردهی خطر ناک است؟

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • آیا بوتاکس برای زنان حامله و دوران شیردهی خطر ناک است؟
 • آیا بوتاکس برای زنان حامله و دوران شیردهی خطر ناک است؟

  بسیاری از افراد دوست دارند که  حتی پس از زایمان هم برای همیشه جوان باقی بمانند ، اما با خطرات روش های جوانسازی بخصوص تزریق بوتاکس آن هم در دوران حساسی همانند شیردهی آشنا هستند؟
  افرادی که زیباترین حس دنیا را تجربه می کنند همواره به این موضوع توجه دارند که زیبایی آنها هم در کنار این حس باید حفظ شود. اما دوران شیردهی که تقریبا به صورت مستمر برای شش ماه خواهد بود در زمره ی حساس ترین دوران بزرگ شدن یک شیرخوار جای گرفته است ، زیرا تمامی مواد مصرفی مادر و همچنین حس و احوالات او بر روی بچه و حتی پروسه ی شیردهی هم تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین نمی توان به آسانی این حس و احوالات را کنار گذاشت و تنها به زیبا بودن آن هم با استفاده از تزریق بوتاکس فکر کرد.
  بدن شما در این دوران شیردهی از حساسیت های بالایی برخوردار بوده و بنابراین می توانیم بگوییم که در این دوران نمی توانید هر کار را انجام دهید. محدودیت ها رفته رفته بیشتر خواهند شد. شما این محدودیت ها را با تمام وجود لمس می کنید. حتی کارهایی که در زمانی بغیر از آن برای شما عادی بوده در این دوران قابل انجام نیستند. وابستگی بین تغذیه شما و همچنین فرزندتان وجود داشته که هر نوع اتفاقی می تواند بر روی بدن او هم مؤثر باشد. اما شاید تزریق بوتاکس یکی از کارهایی باشد که از نظر شما هیچ تأثیری بر روی شیردهی نداشته که در حقیقت این تصور اشتباه است.
  در پروسه ی سنگین بوتاکس که معمول برای زیباسازی بسیار مورد توجه قرار دارد ، پروتئین هایی باید در صورت شما تزریق شوند. این پروتئین ها از نوع عصبی هستند. تأثیری که معمولا بوتاکس بر روی صورت باقی می گذارد به مسدود نمودن فعالیت استیل کولین عصبی خواهد بود. در این حالت سلول های عضلانی از حالت انقباض خارج می شوند اما این خروج آنها به صورت کاملا موقتی خواهد بود. علاوه بر آن سلول هایی که از نوع غدد لنفاوی هستند در این جریان فعالیت خود را از دست خواهند داد.
  در خصوص زیبایی بوتاکس به نوعی فلجی را هم می بینند. در نهایت برای مادرانی که چین های اضافی در صورت آنها به عنوان یک عامل برای پیری تلقی می شود با این تزریق به راحتی از بین خواهد رفت. چین ها معمولا بر روی پیشانی ، در کنار چشم و حتی خط لبخند هستند که رفته رفته با افزایش سن بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن غدد هم در این تزریق از فعالیت باز می ایستند  که امروزه برای غدد عرق هم این روش مورد استفاده قرار دارد.
  تزریق بوتاکس معمولا به تزریق نوعی سم ارتباط دارد که این سم با نام کلستردیوم بوتولونیوم بوده که اگر بر روی بدن قرار گیرد ، احتمال انتقال آن به سایر نواحی وجود خواهد داشت. یعنی این سم تا حدودی می تواند از طریق شیردهی هم به بدن نوزادی که در حال خوردن شیر بوده وارد شود. در نهایت پس بوتاکس تا حدودی همچون خوراکی و داروها البته در طبقه بندی سموم دارویی جای دارد.
  برخی از محققان در کشورهای دیگر به این موضوع اشاره نمودند که سم بوتاکس که برای جوان سازی مورد تزریق قرار می گیرد ، آنچنان تأثیری بر روی جنین در حال رشد یا بر روی نوزاد در حال مصرف شیر نخواهد داشت. اما مواردی از پزشکان هم این موضوع را به گونه ای دیگر خطرناک تلقی نموده اند. در صورتی که این سموم از طریق یک پزشک متخصص با سابقه با دوز مناسب تزریق شود شاید هیچ اثری نداشته باشد اما قطعا زمانی که این پروسه ی حساس توسط افرادی که به صورت تجربی این کار را انجام می دهند صورت پذیرد با عوارضی همراه خواهد بود.
  این افراد دوز مناسبی را برای تزریق بوتاکس در نظر ندارند و بنابراین احتمال ورود به بدن نیز دور از انتظار نخواهد بود. در اخبار متنوع خبرهایی را در رابطه با عوارض تزریق نابجای بوتاکس به گوش شنیده ایم که در حقیقت این عوارض مربوط به تزریق در نزد چنین افرادی بوده و در نهایت موجب تعطیل شدن مطب آنها خواهد شد. پس احتمال بروز چنین عوارضی در این دسته از افراد که با هزینه کمتری تزریق را انجام می دهند بالاتر می رود.
  متأسفانه بوتاکس به این دلیل مورد اهمیت زیادی قرار دارد که برعکس سایر سموم می تواند تا حدود شش ماه در بدن باقی بماند. زیرا اثر ماندگاری آن به نسبت بالاتر خواهد بود. بنابراین باید پژوهش های بیشتری در این زمینه صورت پذیرد تا به نتیجه قطعی برسیم. بخصوص در مواردی که فرد آلرژی را به این سموم داشته باشد،  عوارض شدیدتر هم بروز پیدا می کند. این افراد می توانند علائمی را از خود نشان دهند که شاید در بسیاری از افراد دیده نشود.
  به جای سم بوتاکس می توان از جایگزین های مربوط به آن کمک گرفت که بخصوص بر زنان در سنین شیردهی هم بیشتر توصیه می شود. به عنوان مثال استفاده از کلاژن ها ، استفاده از طب سوزنی ، ماساژ درمانی ، تزریق برخی از اسیدهای بی خطر ، استفاده از روغن های گیاهی ، لیزردرمانی و . . . سبب جوان سازی پوست می شود.
  برچسب ها : بوتاکس در دوران حاملگی خطر بوتاکس در دوران شیردهی خطر بوتاک برای زنان حامله آیا بوتاکس برای دوران شیردهی خطر ناک است؟ آیا بوتاکس برای زنان حامله خطر ناک است؟

  آمار باز دید این مطلب آیا بوتاکس برای زنان حامله و دوران شیردهی خطر ناک است؟
  تعداد کل بازدید ها: 512
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه