تغییرات ژنتیک با ورزش و یوگا و مدیتیشن - مقاله جدید پزشکی

 • زمان درج : 8 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت
 • تغییرات ژنتیک با ورزش و یوگا و مدیتیشن - مقاله جدید پزشکی
 •  

  یوگا و مدیتیشن در لحظه سبب آرامش شما می شوند. تحقیق های علمی جدید نشان می دهد این ورزش ها و دیگر تمرینات ذهنی تغییرات وابسته با استرس در ژن های وابسته با ضعف تندرستی و افسردگی را معکوس می کنند.

  در مقاله جدیدی که در مرزهای ایمونولوژی منتشر شد، پژوهشگران بریتانیایی یافته های ۱۸ مطالعه منتشر شده را که شامل ۸۴۶ نفر بود و تاثیرات بیولوژیکی مدیتیشن، یوگا، تمرینات تنفسی، چی گونگ و تای چی را تحقیق کردند، تحلیل نمودند. نویسندگان می گویند، مطالعات نشان می دهد این تمرینات ذهنی، ژن ها و مسیرهای ژنتیکی را سرکوب کرده و سبب التهاب می شوند.

  نویسندگان در مقاله خود می نویسند: التهاب قادراست به طور مزمان سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند و از عفونت و ضررمراقبت کند. اما در جامعه امروز، که در آن استرس در درجه اول روانشناسی است، جواب التهابی جسم قادراست مزمن شود و تندرستی جسمی و روانی را مختل کند.

  پژوهشگران گرفتنند مردمی که این فعالیت ها را به طور منظم انجام می دهند، علامت های التهاب کمتری دارند؛ کم شدن تولید پروتئین های التهابی. آنان نوشتند که این قادراست “کم شدن معکوس مولکولی تاثیرات تنش مزمن” باشد که امکان پذیر است به کم شدن ریسک مریضی و مریضی وابسته با التهاب تبدیل شود.

  محیط و روش زندگی بر روی ژن هایی که فعال و غیر فعال شده اند تأثیر می گذارد و تاثیرات واقعی ریسک مریضی، طول زندگی و حتی خصوصیت های آن را به نسل های آینده منتقل می کند. برای مثال، رویدادهای استرس زا می توانند بازتاب جواب جنگ یا پرواز را به وجود آورند و سبب تغییرات بازتاب زنجیره ای وابسته با استرس در جسم شوند، از جمله فعال کردن ژن های ویژهی که در ساخت پروتئین هایی که التهاب تولید می کنند، اثر دارند.

  نویسنده ایوانا بوریک، دانشجوی پزشکا در دانشگاه مغز، اعتقاد و رفتار دانشگاه کالنتری در انگلستان، می گوید تیم وی شگفت زده شده است که گونه های متفاوتی از روش های بدن- ذهن دارای تاثیرات مشابهی در میزان ژنتیکی است. او گفت: “مدیتیشن نشسته کاملا مختلف با یوگا یا تای چی است،” او گفت: “اما اگر تمام این فعالیت ها به طور منظم انجام شود، فعالیت ژن های مربوط به التهاب را کم شدن می دهد.”

  او اضافه می کند این یک زمینه نسبتا جدید از تحقیقات است و از دیگر تغییرات روش زندگی نظیر خوراکی میل کردن و ورزش نیز امکان پذیر است چنین نتایجی بدست آید. هنوز مطالعات به اندازه برای شناختن فعالیت هایی نظیر یوگا در مقایسه با دیگر فعالیت های بدنی از لحاظ تغییر ظاهر و وضعیت ژن وجود ندارد.

  Buric می گوید مطالعات موجود نشان می دهد مداخلات ذهنی “سبب می شود مغز روند فرایند DNA را در مسیری که سبب مناسبتر شدن ما شود، هدایت کند.” او همینطور تأکید می کند که ژن های ارثی ثابت نیستند و فعالیت DNA قادراست به چیزهایی که مردم می توانند کنترل کنند، ارتباط داشته باشد. او می گوید: “با انتخاب عادات سالم، می توان یک مدلی فعالیت ژنی ایجاد کرد که برای تندرستی ما سودمند است”. “به دید میرسد حتی ۱۵ دقیقه تمرین ذهنیت، این ترفند را انجام میدهد.


  برچسب ها : تغییرات ژنتیک تغییرات ژنتیک با ورزش تغییرات ژنتیک با یوگا تغییرات ژنتیک با مدیتیشن مقاله جدید پزشکی

  آمار باز دید این مطلب تغییرات ژنتیک با ورزش و یوگا و مدیتیشن - مقاله جدید پزشکی
  تعداد کل بازدید ها: 49
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه