دانستنی های جالب در علم پزشکی | ابهام در علم پزشکی

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت
 • دانستنی های جالب در علم پزشکی | ابهام در علم پزشکی
 •  

  علم نقادراست هر ساختاری که در جهان وجود دارد را توضیح دهد. حداقل تا به امروز برای بعضی از مواردی که در جسم اتفاق می‌افتد علم توضیح قانع کننده ای نداشته است. مواردی وجود دارد که جسم شما انجام می‌دهد والزام ا علم توضیح معناداری برای آن ندارد. همین موضوع سبب شده است جسم انسان به یک موضوع پیچیده تبدیل شود.


  1. حس سقوط حین خواب:

  حس سقوط حین خواب یا سقوط خوابگاهی یک حرکت یا تیک غیرارادی عضلات است که هموارهً زیادتر زمانی که یک شخص آغاز به خواب می‌کند رخ می‌دهد و سبب بیداری ناگهانی شخص می‌شود و شبیه به حس سقوط یا افتادن است.

  وقتی که به خواب می‌روید ، امکان پذیر است احساس نمایید از بالای یک بلندی به پایین پرتاب شده اید. در این تقویت به شتاب از خواب بیدار می‌شوید. بنیاد ملی خواب بر این باور است که بیش از ۷۰ درصد مردم سقوط خوابگاهی را تجربه می‌کنند اما علم هنوز توضیحی برای این موضوع ندارد.


  1. عطسه کردن در زیر نور خورشید:

  عطسه بازتاب به نور، وقتی رخ می‌دهد که دربرابر نور خورشید یا یک نور روشن قرار می‌گیرید.

  مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در این باره معتقد است با اینکه از هر ۴ نفر یک نفر با این پدیده دست و پنجه نرم می کنند و به زمان قرار گرفتن دربرابر نور خورشید یا نور روشن عطسه می‌کنند اما هنوز علت روشن و واضحی برای این عملکرد جسم وجود ندارد و دانشمندان نتوانسته اند علت بازتاب به نور را در انسان‌ها شناسایی کنند.


  1. تاثیر دارونما:

  حتما تا به حال اسم تاثیر دارونما را شنیده اید. در این تقویت به مریض داروهایی داده می‌شود که در واقع دارو نیست. همواره خود مریض از این موضوع اطلاعی ندارد و چنین فکر می‌کند که داروی تجویز شده یک داروی واقعی است.

  انتشارات هاروارد بر این باور است که علم هنوز نتوانسته علت کامل تاثیر دارونما را توضیح دهد و اثربخش بودن آن را با علت ها واقعی بیان نماید. اما می‌توان چنین نتیجه گرفت که قدرت مغز در باور کردن یک پدیده طبیعی و قدرتمند است.


  1. خمیازه‌های مستمر:

  حتما شما نیز این تقویت را تجربه کرده اید. شخصی پیش شما نشسته است و آغاز به خمیازه کشیدن می‌کند. حالا نوبت شماست که خمیازه بکشید. به این پدیده خمیازه‌های مستمر می‌گویند.

  مطالعات انجام شده نشان می‌دهد شرکت کنندگان وقتی که ویدئوی مربوط به خمیازه کشیدن را نگاه کردند بیش‌تر از چند بار خمیازه کشیدند. چرا جسم چنین عملکردی دارد؟ دانشمندان هنوز علت واقعی برای این موضوع نمایان نکرده اند.


  1. خواب دیدن:

  حتما از اینکه خواب می‌بینید شگفت زده هستید و نمی‌دانید چه پیامی پشت این خواب‌ها وجود دارد. کارشناسان بر این باورند که با وجود دیدیه‌های متفاوت در این مورد، باز هم چرایی خواب دیدن نمایان نشده است هنوز هیچ کس به درستی نمی‌داند علت خواب دیدن چیست.


  1. سرخ شدن:

  آیا تا به حال برایتان پیش آمده است چهره تان بدون علت نمایان سرخ شود؟ با اینکه سرخ شدن یک پدیده شایع در میان مردم است اما هنوز دانشمندان به مناسبی نمی‌دانند چرا در بعضی از موقعیت های ویژه نوع مردم به رنگ قرمز درمی‌آید.

  موسسه نگرانی دسته جمعی بیان کرده است که سرخ شدن امکان پذیر است در مردمی که دچار به آشفتگی نگرانی دسته جمعی هستند یا خجالت می‌کشند رخ دهد.

  حتی تفکر در مورد سرخ شدن نیز قادراست نوع‌های شما را به رنگ قرمز یا صورتی در بیاورد. هنوز به طور کامل نمایان نیست که چرا جسم انسان چنین واکنشی از خود نشان می‌دهد اما موسسه نگرانی دسته جمعی معتقد است در حال یافتن روش‌هایی برای کم شدن نگرانی است که قادراست سرخ شدن چهره مردم را کم شدن دهد.


  1. تاثیر انگشت:

  تمام انسان‌ها مدلی منحصر به شخصی از تاثیر انگشت را دارند. حتی دوقلوها نیز تاثیر انگشت مختلفی خواهند داشت. همین امر سبب شده است شناسایی مردم ساده تر باشد و دستگیری مجرمان به راحتی انجام گیرد. اما هنوز یک سوال باقی مانده است.

  چرا تاثیر انگشت وجود دارد؟ با اینکه دانشمندان دیدیه‌های متفاوتی در مورد تاثیر انگشت دارند اما هنوز علت اصلی آن نانمایان و مبهم است.


  1. بوسیدن:

  آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که علت اصلی بوسیدن چیست؟ روانشناسان بر این باورند که در بعضی از فرهنگ‌ها مردم همدیگر را به دلیل دوست دارا بودن نمی‌بوسند. بوسیدن امکان پذیر است یک رفتار اکتسابی باشد و این موضوع جزو الزامیات زندگی نیست.

  هنوز علت این امر به مناسبی نمایان نشده است. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد بوسه از روی عشق قادراست تمایل مردم برای برقراری ارتباط زناشویی را تحت اثر قرار دهد. پس به دید می‌رسد این دو مورد به نحوی با هم در رابطه هستند.


  1. چپ دست بودن:

  مردمی که چپ دست هستند برای میل کردن، نوشتن، پاک کردن، کار کردن، بازی کردن و دیگر موارد از دست چپ خود مصرف می کنند. چرا بعضی از مردم چپ دست و بعضی راست دست هستند؟ علم هنوز جواب خوبی برای این موضوع نمایان نکرده است.

  انجمن روانشناسی آمریکا بیان کرده است که محدوده ۹۰ درصد از مردم راست دست هستند و تنها ۱۰ درصد از مردمی که بر روی کره خاکی زندگی می کنند چپ دست هستند.


  1. موهای بدن:

  رمز و راز موهای جسم یک موضوع عجیب دیگر است. وقتی که صحبت از موهای شرمگاهی، موهای صورت آقایان و حتی موهای موجود در انگشت به میان می‌اید این موضوع عجیب تر می‌شود. موهای جسم به مرتب کردن دما یاری می‌کنند و از بینی، گوش و چشمان شما در برابر ذرات هوامراقبت خواهند کرد. اما اینکه چرا موهای جسم در آقایانپرورش زیادتری دارد و در بعضی از نقاط جسمپرورش می‌کند علت نمایانی ندارد.

  با اینکه علم نقادراست تمام عملکردهای جسم را توضیح دهد اما دیدیه‌های متفاوتی در این مورد وجود دارد.


  برچسب ها : دانستنی های جالب در علم پزشکی دانستنی های جالب پزشکی دانستنی های جالب ابهام در علم پزشکی

  آمار باز دید این مطلب دانستنی های جالب در علم پزشکی | ابهام در علم پزشکی
  تعداد کل بازدید ها: 71
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه