علامت اضطراب شدید چیست ؟ چند علامت که نشان می‌دهد بیش از حد مضطرب هستید

 • زمان درج : 14 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت
 • علامت اضطراب شدید چیست ؟ چند علامت که نشان می‌دهد بیش از حد مضطرب هستید
 •  

  نگرانی و بی قراری از چند راه خیلی واضح، آشکار می‌شود عرق کردن کف دست‌ها، لرزیدن پاها، تنگی نفس و احساس اینکه امکان پذیر است هر چه خورده‌اید، بالا بیاورید. اما نشانه ها مشترک و خیلی عجیب دیگری نیز وجود دارند که تعجب می‌نمایید چطور به نگرانی مربوط می‌شوند.

  در زیر ۵ علامت عجیب را که امکان پذیر است تجربه نمایید، بیان می‌کنیم:


  1. گاز معده

  اگر چیزهایی که شما را بی قرار می‌کنند، به اندازه نیستند می‌توانید دفع گاز و آروغ زدن در ملاء عام را نیز به فهرست بی قراری‌هایتان اضافه نمایید. دو چیز سبب بروز این مسئله می‌شود: میل کردن و آشامیدن خیلی سریع، بدلیل عصبانیت و روده بیش از اندازه فعال.

  پزشک “آن ماری آلبانو” استادیار روانشناسی دکتری در مرکز دکتری دانشگاه کلمبیا می‌گوید: “زمانی بدنتان عصبی است، اسید معده‌تان بشدت برانگیختن می‌شود و گاز معده تولید می‌کند.”

  مقصر دیگر، بلعیدن هوای بیش از اندازه است. زمانی مقدار استرس شما زیاد شدن می‌یابد، شتاب تنفس‌تان نیز زیادتر می‌شود و هوای زیادتری وارد بدنتان می‌نمایید پس ناچار می‌شوید که با شتاب زیادتری، آن را از بدنتان خارج نمایید.

  همینطور بخوانید: مدیتیشن برای کم شدن نگرانی

  1. دست و پای خیلی سرد

  آب و هوای سرد و گردش خون ضعیف قادراست انگشتان دست و پای شما را سرد کند اما اگر در روده‌تان، احساس نگرانی و ناراحتی دارید، احتمال دارد که در واقع عصبانیت شما دلیل این مسئله باشد.

  آلبانو می‌گوید: “زمانیکه مضطرب هستید، جریان خون از دست‌ها و پاهایتان به سمت ارگان‌های بزرگتر در نیم تنه بالایی شما می‌رود. این، “وضعیت جنگیدن یا فرار” اصلی جسم شماست که برایمراقبت از قلب و دیگر ارگان‌های الزامی برای بقای شما، ضروری است.”

  متاسفانه جسم شما فرق بین مهیا شدن برای جنگیدن با یک خرس بزرگ یا دیر رسیدن سر قرار با رئیستان را متوجه نمی‌شود درنتیجه حتی اگر زندگیتان واقعا در ریسک نباشد، بدنتان به آن بازتاب نشان می‌دهد.

  همینطور بخوانید: دلیل سرد شدن پاها

  1. بثورات پوستی عجیب

  آلبانو می‌گوید: بین پوست و احساسات شما بعنوان مثال سرخ شدن صورتتان بخاطر تعریف کسی از شما ارتباط آشکاری وجود دارد. اما نگرانی قادراست سبب مسائل پوستی ناخوشایندی نظیر عود اگزما یا حساسیت‌ها و آلرژی‌های دیگر نیز بشود.”

  در طول حوادث استرس‌زا، کورتیزول بیشتری وارد جریان خونتان می‌شود و سیستم دفاعی بدنتان را تضعیف می‌کند بنابراین لوسیون خوشبویی که همواره پوست شما را ابریشمی و صاف می‌کند، به یک ماده محرک مزاحم تبدیل می‌کند.

  همینطور بخوانید: فرق استرس و نگرانی

  1. خمیازه کشیدن مکرر

  زمانی خسته و بی حوصله باشیم، خمیازه می‌کشیم اما اگر عصبی هم باشیم، دوست داریم که خمیازه بکشیم.

  آلبانو می‌گوید: بعضی از مردم، بخصوص با نگرانی یا ترس عمومی، سریعتر از مردم متداولی نفس می‌کشند. این تنفس تندتر، سبب می‌شود که مغزتان فکر کند که شما هوای به اندازه گرفتن نمی‌نمایید و شما را وادار می‌کند که با خمیازه، بطور عمیق نفس بکشید.”


  1. گیجی

  آلبانو می‌گوید: اگر مسئله نگرانی جدی داشته باشید، تمام احساسات غیر واقعی، بدیدتان حقیقی می‌آیند.”

  از میان تمام نشانه ها احتمالا ترسناکترین (اما خوشبنتانه نادر است) نشانه نگرانی، احساس عدم واقعیت است یا حس اینکه محیط اطرافتان، واقعی نیست. تقریبا مثل این است که از بالای سرتان، به بدنتان در پایین نگاه می‌نمایید.

  شما کارها را سرسری و بی علاقه انجام می‌دهید و بر مکانیک بدنتان کنترلی ندارید. این، یک جواب جنگیدن یا فرار است وتلاش می‌کند هرگونه محرک غیر الزامی را در اطراف شما از بین ببرد تا با این مشکل پیش آمده، مقاومت کند که در این مورد، نگرانی شماست.


  برچسب ها : علامت اضطراب شدید چیست اضطراب شدید علامت اضطراب شدید

  آمار باز دید این مطلب علامت اضطراب شدید چیست ؟ چند علامت که نشان می‌دهد بیش از حد مضطرب هستید
  تعداد کل بازدید ها: 67
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه