انواع طب جایگزین طب سنتی و طب نوین آشنا شوید

 • زمان درج : 13 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : اخبار پزشکی و موارد متفرقه سلامت
 • انواع طب جایگزین طب سنتی و طب نوین آشنا شوید
 •  

  رجوع به کارشناسان متداول، امکان پذیر است برای معالجه مریضی‌های مزمن نظیر بی‌خوابی، استرس یا کمردرد گزینه‌های قابل قبول‌تری نسبت به معالجه مریضی‌هایی که مستلزم تجویز دارو یا عمل جراحی هستند، باشند.اگر می‌خواهید یک معالجه مختلف را امتحان نمایید توصیه می‌کنیم با این ۶ شیوه جدید معالجه ای آشنا شوید.

  در اینجا به ۶ مورد از مواردی که اهمیتش را دارد به جای کارشناسان متداول به کارشناسان طب جانشین رجوع نمائید را برایتان ذکر می‌کنیم.

  1. طب سنتی هندوها

  هدف چیست؟ طب سنتی هندوها برروی پنج ماده فیزیکی زمین، هوا، آتش، آب و باد تمرکز می‌کند، و آنان را به سه ماده پایه در جسم معروف به مزاج (دوشا) که واتا، پیتا و کافا ندلگرمیه می‌شود، دسته بندی می‌کند. کارشناس این طب قادراست با توجه به مزاج شما، روش‌های معالجه ای مختلفی را با بهره‌گیری از داروهای گیاهی، رژیم خوراکی و شیوه سم‌زدایی، یوگا، آرام سازی و ماساژ تجویز ‌کند. در حال حاضر، این سیستم معالجه ای قدیمی هندوها، از مقبولیت خیلی بالایی برخوردار است. سالانه ۲۰۰۰۰۰ بزرگسال آمریکایی از طب سنتی هندوها بهره می‌برند.

  در معالجه چه مریضی‌هایی اثربخش است؟ مطالعات در هند حاکی از آن است که طب سنتی در معالجه مریضی‌های متعددی به ‌کار می‌رود. پژوهشگران ساوقت تندرستی دسته جمعی آمریکا، بر مصرف‌ از زنجبیل، کندر و زردچوبه در معالجه مریضی‌های التهابی از قبیل آرتروز، مریضی‌های قلبی و عروقی تاکید دارند. افزون براین، پژوهشگران برای معالجه و جلوگیری از آلزایمر، روی gotu kola تحقیق می‌کنند.

  1. هومیوپاتی (همسان معالجه ای)

  هدف چیست؟ هومیوپاتی را شاید بتوان استیلای بزرگ دیگری از سوی بریتانیا قلمداد نمود. حامیان آن پائول مک‌ کارنی، ارلاندو بلوم و دیگر بریتانیایی‌های مشهور هستند. هومیوپاتی برگرفته از اصل هنظیرها یا هنظیر، هنظیر را معالجه می‌کند، باشد. منشأ درمآنان از موادی است که نشانه ها را ایجاد می‌کنند. مواد رقیق می‌شود تا حدی که تقریبا چیزی از ماده‌ی مریضی‌زا باقی نماند. برای مثال، علاج بی‌خوابی امکان پذیر است قهوه رقیق شده باشد.

  در معالجه چه مریضی‌هایی مؤثر است؟ بعضی از تحقیقات حاکی از آن است که هومیوپاتی آلرژی، سرماخوردگی، آنفولانزا، نگرانی، فشارعصبی، شوک، خستگی، بی‌خوابی، سردرد، تهوع، تنش قبل از قاعدگی، نشانه ها یائسگی و مریضی‌های مزمن نظیر ورم غضروف لیفی را کم شدن می‌دهد.

  1. ماساژمعالجه ای

  هدف چیست؟ به‌دید می‌رسد ماساژ ‌روی میزان هورمونی و سلولی جسم تأثیر ‌گذار است، التهاب را خوب شدن می‌قسمتد و هورمون اندروفین را آزاد می‌کند.

  در معالجه چه مریضی‌هایی اثربخش است؟ به‌ عنوان یکی از معالجه‌های جانشین کاملا تحقیق شده و نشان داده شده است که ماساژ کمردرد مزمن را تسکین می‌دهد، التهاب ماهیچه‌ای دراثر ورزش را کم شدن می‌دهد و قادراست افسردگی، نگرانی، آسم و ورم غضروف لیفی را از بین ببرد.

  1. هیپنوتیزم معالجه ای

  هدف چیست؟ هیپنوتیزم‌های الگو هالیوودی را فراموش نمایید (چشمان شما سنگین می‌شود و احساس خواب‌آلودگی می‌نمایید)، در واقع هیپنوتیزم، گونهی روان‌معالجه ای است که در آن، هوشیاری، قسمت منطقی مغز کنار گذاشته می‌شود، ضمیر ناخود‌اگاه را به سمت تلقین می‌کشاند، این صآسان به مریض یاری می‌کند تا عکس‌العمل‌ها و رفتارهایش تغییر کند.

  در معالجه چه مریضی‌هایی اثربخش است؟ انجمن تندرستی دسته جمعی، هیپنوتیزم را در معالجه درد‌های مزمن خوب می‌داند. اما مطالعات بالینی نشان می‌دهد هیپنوتیزم معالجه ای، احتیاج به دارو را کم شدن می‌دهد، تقویت فیزیکی و روحی قبل از عمل جراحی را خوب شدن می‌قسمتد و سبب می‌شود مریض پس از جراحی زودتر به‌ هوش ‌آید. به دید می‌رسد، در معالجه ترس، افسردگی، نگرانی، آسم، آلرژی و سوء هاضمه نیز مؤثر است.

  1. طبیعی معالجه ای

  هدف چیست؟ طبیعی معالجه ای یک شیوه چند زمینه‌ای در علوم متفاوت است که از منابع طبیعی نظیر، گیاهان دارویی، ورزش، آرام‌سازی، غذا و طبیعت مصرف می‌کند. یکی از روش‌هایی است که خیلیی از متخصصان باور دارند تندرستی جسمی آینده ما را تأمین می‌کند. دکتران طبیعی معالجه ای بر این باورند که جسم به ‌تنهایی برای تعادل (یک نیروی حیاتی که هم‌ایستایی ندلگرمیه می‌شود) تلاش می‌کند و این تعادل قادراست با شیوه زندگی ناسالم، استرس، برنامه‌ی خوراکی ناخوب، بی‌تحرکی، فقدان خواب و نگرش‌های منفی‌گرایانه بر هم بخورد، متخصصان بر جلوگیری تاکید می‌کنند و روش‌های متفاوت معالجه ای از جمله طب سوزنی، هومیوپاتی، گیاه‌معالجه ای، رژیم، ماساژ، آب‌معالجه ای و مشاوره را با هم ادغام می‌کند.

  در معالجه چه مریضی‌هایی اثربخش است؟ در معالجه مریضی‌های مزمن نظیر آسم و آرتروز، سرماخوردگی وآنفولانزا، افسردگی، تنش‌های قبل از قاعدگی و التهاب روده و معده خیلی مؤثر است.

  1. استخوان معالجه ای

  هدف چیست؟ استخوان معالجه ای، به عنوان طب غیر دارویی و غیر تهاجمی آغاز شد، این طب مریضی‌های بیشتری را با روش‌های معالجه ای ویژه و تثبیت ماهیچه‌ها، بافت پیوندی، مفاصل و ستون فقرات مهار می‌کند.

  در معالجه چه مریضی‌هایی اثربخش است؟ تحقیقات گسترده حاکی از آن است که استخوان معالجه ای در معالجه مریضی‌های ستون فقرات ومفاصل (آرتروز)، گردن و کمردرد، آلرژی و دیگر آشفتگیات تنفسی، افسردگی، بی‌خوابی، تنش‌های قبل از قاعدگی و سوء هاضمه مؤثر است.


  برچسب ها : طب جایگزین طب سنتی طب سنتی انواع طب جایگزین طب نوین طب نوین

  آمار باز دید این مطلب انواع طب جایگزین طب سنتی و طب نوین آشنا شوید
  تعداد کل بازدید ها: 122
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه