خرمالو این میوه جذاب و تأثیر آن بر بدن

 • زمان درج : 44 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • خرمالو این میوه جذاب و تأثیر آن بر بدن
 • در فصلی قرار داریم که خرمالو یکی از بهترین و پرخاصیت ترین میوه های موجود می باشد اما این میوه هم میتونه مانند هر چیز دیگری همواره می تواند ضررهایی هم به بدن ما برساند.


  میوه هایی که به صورت طبیعی نیز وجود دارند معمولا می توانند خواص زیادی را به بدن ما برسانند ، از بین آنها می توان به خرمالو اشاره نمود خرمالو میوه زمستانی متفاوت ای است که که معمولا خواص ناشی از مصرف آن بیشتر از مضرات احتمالی اش می باشد. اما در هر چیزی نباید افراط نمود زیرا می تواند آسیب زننده باشد. در ادامه با مهم ترین تأثیراتی که خرمالو بر بدن ما باقی می گذارد آشنا خواهیم شد.


  خرمالو یک درمان کننده واقعی است
  در این فصل بروز انواع اسهال ها مثلا از نوع خونی به ندرت رخ می دهد اما بر اساس اینکه از کدام منابع آبی مصرف کرده اید می تواند بروز آن به صورت همه گیر باشد. خرمالو بخورید تا چنین اسهال هایی برطرف شوند. در حقیقت در صورتی که به هر علتی اسهال خونی دارید بهتر است تا پیش از هر چیی چیزی در ابتدای صبح نیز به صورت ناشتا خرمالو بخورید ، علاوه بر آن در افرادی که احساسی از درد و ناراحتی در قفسه سینه آنها وجود دارد مصرف خرمالو می تواند مفید واقع شود. وجود بیماری هایی نظیر چربی خون که خود پایه گذار سایر بیماری ها است توسط مصرف این میوه کنترل شده و بر اساس شواهد حتی کاهش هم پیدا خواهد کرد.

   خرمالو این میوه جذاب و تأثیر آن بر بدن
  به دلیل وجود ویتامین های مهم نظیر ویتامین های گروه آ ، ب و همچنین وجود انواع مواد معدنی می توان گفت که مصرف نمودن خرمالو خواهد توانست بدن شما را برای انجام بسیاری از کارها آماده نموده و حتی همانند سدی در برابر بیماری ها عمل کند. پتاسیمی که در این میوه وجود دارد در حد متعادلی می باشد که می تواند سدیم خون شما در نتیجه فشار خون شما را کاهش دهد و برای قلب و سلامتی عروقی شما مفید باشد


  تضمین سلامت کلیه و کبد با مصرف خرمالو
  در میوه ی خرمالو آنتی اکسیدان وجود دارد همین عامل می تواند از بسیاری ریسک فاکتورهای خطر نیز جلوگیری نماید. مثلا تجمع سموم در بدن را کاهش می دهد و از این طریق کبد راحت تر کار می کند. همچنین مشکلات مربوط به کلیه ها در افرادی که نمی توانند تعادل برخی از مواد را در بدنشان رعایت کنند توسط مصرف نمودن خرمالو در یک زمان بهبودی حاصل می شود. در این افراد توصیه می گردد تا روزی یک خرمالو استفاده کنند. سطح آب در بدن آنها به حد مورد نظر خواهد رسید و کلیه ها با کم آبی مواجه نمی شوند.


  آنتی اکسیدان های خرمالو توانایی این را دارند که در سریع ترین زمان ممکن از بروز انواع بیماری ها نظیر سرطان ها نیز پیشگیری به عمل آورند. سرطان ها توسط رادیکال های آزاد ایجاد می شود آنتی اکسیدان ها هم دقیقا عکس این موضوع رفتار می کنند یعنی از زیاد شدن رادیکال های آزاد پیشگیری می کنند که در نهایت موجب پیشگیری از انواع سرطان ها خواهند شد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خرمالو این میوه جذاب و تأثیر آن بر بدن
  تعداد کل بازدید ها: 506
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه