درمورد نارنگی بیشتر و کاملتر بدونیم

 • زمان درج : 6 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • درمورد نارنگی بیشتر و کاملتر بدونیم
 •   آیا نارنگی برای بدن ما خواصی دارد؟
  خواصی که نارنگی دارد در فصل پاییز و زمستان به بدن ما خواهد رسید. این میوه می تواند بدن ما را در برابر انواع بیماری هایی که وجود دارند نیز محافظت نماید.
  پوستی که نارنگی دارد منبع غنی از خواص است که می توانید با استفاده از آن از این خواص نیز برخوردار شده و به خوبی به بدنتان برسانید. علاوه بر آن محققان معتقد هستند که نارنگی می تواند به خوبی تأثیر خود را نیز بر روی پوست و مویی که ما داریم گذاشته و در نهایت سلامت آنها را تضمین خواهد کرد. امروزه با توجه به مشکلاتی که ما داریم سلامتی این دو عنصر زیبایی به شدت تحت تأثیر قرار دارد ، بنابراین باید به نوعی از آن پیشگیری به عمل آوریم.

  ویتامین هایی که در نارنگی وجود دارد؟
  در ابتدا باید به انواع ویتامین هایی اشاره نماییم که ما می توانیم در نارنگی آنها را پیدا کنیم. مثلا ویتامین هایی نظیر ویتامین ب و ویتایمن آ ، همچنین ویتامین ث در داخل نارنگی بسیار زیاد وجود دارد. علاوه بر آن می توانیم بگوییم که مواد دیگری هم وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به پروتئین ها ، انواع چربی ها ، قند ، همچنین کلسیم و فسفر اضافی اشاره نمود. ما به آسانی نمی توانیم سطح این مواد را در درون بدن خود تنظیم نماییم. بنابراین می توان گفت که استفاده نمودن از نارنگی یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود علاوه بر آنچه که بر آن تأکید می شود می توانیم به این موضوع هم اشاره نماییم که زیاد خوردن نارنگی می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مضر باشد.

  درمورد نارگیل بیشتر و کاملتر بدونیم

   

  تأثیر درمانی که نارنگی دارد؟
  در صورتی که شما نارنگی استفاده کنید ، این میوه این توانایی را دارد که با آب درون خود سطح فشار خون را در بدن شما نیز تنظیم نماید. حتی محققان عقیده دارند که نیازی نیست نارنگی تازه را در اختیار داشته باشید ، بلکه اگر میوه ای مربوط به آن را به صورت کاملا خشک در اختیار داشته باشین باز هم این توانایی را دارد که سطح فشار خون را تنظیم نماید. سطح فشار خون می تواند توسط این ماده نیز کنترل شود. تأثیری که نارنگی برای کاهش فشار خون در خود دارد در واقع این حقیقت را در پی دارد که نارنگی می تواند به سرعت با سطح پتاسیم بالایی که در خود دارد ، سطح فشار خون ناشی از افزایش سدیم را نیز در پی داشته باشد.
   افراد زیادی هستند که با آغاز فصل سرما عموما با آلرژی های متنوعی همراه می شوند ، مثلا می توانیم از جمله آنها به کسانی اشاره نماییم که سرفه های شدیدی را در این دوران تجربه خواهند کرد. سرفه ها می تواند رفته رفته نیز بیشتر شود. بنابراین یکی از بهترین راه حل ها استفاده نمودن از پوست خشک شده مربوط به نارنگی خواهد بود که با حضور آن در اطراف شما و حتی بوییدن آن سرفه ها نیز تسکین خواهند یافت.  
   بی خوابی های شبانه ای که دارید را با استفاده از نارنگی جبران کنید. داشتن خوابی که بسیار آرام و راحت باشد می تواند کمک کننده باشد. می توانیم سلامت بدن خود را دوباره به دست آوریم و برای یک روز دیگر نیز خود را آماده نماییم. در واقع می توان به این نکته همواره توجه نمود که خوردن یک نارنگی پیش از خواب به دلیل موادی که در درون خود دارد کمک کننده خواهد بود. می توانید یک تا دو نارنگی را میل نموده و از خواص بی نظیر آن نیز کمک بگیرید.
   افرادی که به مشکلات ادراری دچار هستند و نمی توانند به خوبی ادرار خود را نیز از بدن خارج کنند باید همواره این نکته را به خاطر بسپارند که بلافاصله پس از مصرف نارنگی این پروسه ی مربوط به تولید ادرار نیز انجام خواهد شد. یعنی نارنگی به نوعی یکی از بهترین میوه های برای دفع نمودن انواع سموم خواهد بود.


  نارنگی معمولا می تواند منیزیوم بالایی را در خود نگاه دارد.   این منیزیوم توانایی آن را دارد که در سریع ترین زمان ممکن بتواند اسکلت بدن ما را نیز تحت کنترل خود گرفته و در نهایت موجب آن شود که استخوان سازی خوبی نیز صورت پذیرد. در صورتی که دچار مسمومیت با الکل هستید تنها راهی که می توانید این مسمومیت را نیز از بین ببرید استفاده نمودن از نارنگی خواهد بود. در صورتی که از آن بهره ببرید می تواند سبب تغییراتی نیز شود که سم از بدن شما به سرعت خارج شود.   
  علاوه بر اینکه نارنگی چنین شرایطی دارد می توانیم به این نکته هم توجه نماییم که نارنگی در داخل خود ویتامینی دارد که برای سلامت ماندن چشم ها نیز بسیار مفید خواهد بود.  نارنگی می تواند اشتهای از دست رفته شما را نیز باز گرداند ، همچنین به دلیل کم کالری بودن می تواند به سرعتسبب تناسب اندام شود زیرا چربی به بدن شما راه نمی دهد  ، اما از طرفی می تواند سلامت بدن شما را تضمین نماید. نارنگی نفخ شدیدی را به دنبال دارد بنابراین در مصرف نمودن آن احتیاط کنید زیرا در افراد مستعد سبب تغییرات عمده ای خواهد شد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب درمورد نارنگی بیشتر و کاملتر بدونیم
  تعداد کل بازدید ها: 173
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه