خواص گلپر و بوی خوشی که در خود دارد؟!

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • خواص گلپر و بوی خوشی که در خود دارد؟!
 •  گلپر در حقیقت یکی از چاشنی های خوشبویی است که هم می توانید در غذا از آن کمک بگیرید و هم می توانید در طعم دار نمودن تنقلات هم از آن بهره لازم را ببرید.
  گلپر یکی از بهترین خوشبوهایی است که در واقع می توانید از خواص آن هم نهایت استفاده را ببرید ، زیرا علاوه بر تغییرات ظاهری می تواند سلامتی بدن شما را هم به دنبال داشته باشد. در داخل خود آنتی اکسیدان هایی دارد که همواره این آنتی اکسیدان ها می توانند بدن را در برابر بیماری های متنوعی محافظت نمایند. در حقیقت این خواص را می توانید زمانی که چربی های زیادی مصرف می کنید به خوبی درک کنید ، زیرا گلپر می تواند اثر نامناسب چربی را از بین ببرد.
   اگر نگاهی علمی به گلپر داشته باشیم در حقیقت متوجه خواهیم شد که این گیاه Heracleum Persicum بوده و در مدت چند سال نیز رشد خواهد کرد. ارتفاع نسبتا بلندی در زمان رشد برای آن دیده می شود. ساقه هایی که با خود دارد هم اغلب از نوع انشعابی و همچنین بسیار ضخیم خواهد بود. شما می توانید از پره هایی که برای این گیاه وجود دارد بوی خوش آن را نیز به خوبی احساس کنید. محلی که گلپر در آن رویش پیدا می کند در ارتفاعات سرد خواهد بود.

  سرطان ها را با گلپر کنترل کنید!
  در حقیقت می توانیم در خصوص یکی از شایع ترین بیماری ها نیز اطلاعاتی را داشته باشیم. در رابطه با این گیاه می تواند به خوبی هر نوع التهابی را که پس از رشد سلول های سرطانی در بدن ما به وقوع می پیوندد را به خوبی کاهش دهد. محققان با بررسی که انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که در حال حاضر نوعی ترکیب بسیار مهم در داخل گلپر وجود دارد که با نام  آنتول آن را می شناسند. این ترکیب به خوبی توانایی آن را دارد که بیماری سرطان و اثرات ناشی از آن را نیز کنترل نماید.
  از بین آنتی کسیدان هایی که برای این ترکیب وجود دارد می توانیم به فلاونوئید و همچنین فوماروکومارین اشاره نماییم. در صورتی که داروهای شیمیایی را مصرف می کنید هر یک از این نوع داروها می توانند اثرا شیمیایی بسیار بدی را به دنبال داشته باشند ، بنابراین با قدرت می توان گفت که هر نوع اثر نامطلوب توسط این گلپر از بین خواهد رفت. در این صورت رادیکال های آزاد ناشی از مصرف آن ها نیز در بدن و بخصوص در خون شما منتشر نمی شود.  

  خواص گلپر و بوی خوشی که در خود دارد؟!

  بیماری دیابت و کنترل آن توسط گلپر
  گلپر را می توانید در غذای خود بخصوص در ماست و دوغ نیز مورد استفاده قرار دهید. بیماران دیابتی اگر از این نوع غذاها بهره ببرند می توانند حتی بیماری قند خود را نیز کنترل نمایند. در بیماری دیابت تأثیر برخی از آنزیم ها نیز کاهش می یابند. به همین دلیل سطح قند خون بالا می رود. در واقع این آنزیم ها چنین توانایی را دارند که قند خون اضافی وارد شده را نیز تجزیه کنند و در نهایت سطح این قند در خون کاهش یافته و در نهایت به عضلات منتقل می شود.

   سایر مصارف گلپر
  در رابطه با گلپر می توانیم به نکات زیادی اشاره نماییم که یکی از آنها طعم دار نمودن لبنیات مصرفی بخصوص دوغ ها می باشد. دوغ گلپر دار در زمره ی بیشترین دوغ هایی است که مورد استفاده ما قرار می گیرد. علاوه بر آن حضور گلپر در هر غذایی می تواند انواع باکتری های مضر را نیز از بدن ما دور کند. وجود گلپر هیچ تأثیری بر روی ترکیبات اصلی یک ماده ندارد  و تنها در خوشبو شدن آن مؤثر خواهد بود.
  زنانی که در مراحل اولیه بارداری خود قرار دارند بهتر است تا از گلپر در غذای خود استفاده نکنند زیرا حضور این ماده به دلیل واکنش هایی که از نظر متابولیسمی در بدن ایجاد می کند می تواند سقط شدن جنین را به دنبال داشته باشد. بنابراین در دوران بارداری خود بهتر است تا از آن بهره نبرید. علاوه بر آن این ماده به شدت آلرژی زا در افراد مستعد خواهد بود ، پس اگر استعداد آن را دارید بهتر است تا آن را مصرف نکنید. اما در سایر افراد مصرف آن به جد توصیه می شود زیرا سلامتی شما را به دنبال دارد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خواص گلپر و بوی خوشی که در خود دارد؟!
  تعداد کل بازدید ها: 370
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه