استفاده قهوه سبز برای لاغری

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • استفاده قهوه سبز برای لاغری
 • امروزه تبلیغ های زیادی درباره خاصیت قهوه سبز مشاهده میکنیم و سوالی که خیلی از افراد دارند این است که این قهوه می تواند برای لاغری مفید باشد یا نه؟
  دانه های این قهوه معمولا قهوه ای رنگ بوده که گرما ندیده اند.به صورت طبیعی دانه های آن سبز بوده ولی پیش از اینکه مصرف کننده از آن استفاده کند معمولا به آن گرما داده و سبب قهوه ای شدن آن می گردد.

  خاصیت قهوه سبز:
  از مهمترین خاصیت قهوه سبز اسید کارژنیک و کافئین بوده و مطابق با تحقیقات انجام شده اسید کلرژنیک سبب پیشگیری از بیماری هایی مانند سنگ کیسه صفرا،مشکلات کبدی،سرطان کبد،دیابت،فشار خون،یبوست و غیره خواهد شد.
  تحقیقات نشان داده که داشتن اسید کلروژنیک در قهوه سبز را تایید کرده اند ولی تاثیر داشتن این ماده در کاهش وزن احتیاج به تحقیق بیشتری داشته و نمی توانیم که با قاطعیت از تاثیر آن در لاغری صحبت کنیم.علاوه بر این داشتن کافئین در قهوه سبب کندی تجمع چربی و زیاد شدن متابولیسم خواهد شد.


  عامل اصلی فعال در این دانه های ماده داشتن کارژن اسید بوده و تاثیر در کم شدن وزن دارد.خیلی از کلرژنیک اسیدها وقتی که قهوه گرمادیده شده از بین خواهند رفت به همین خاطر مصرف دانه های قهوه بو داده این تاثیر را ندارند.

  آنتی اکسیدان:
  یکی از ویژگی های دیگر قهوه سبز داشتن آنتی اکسیدان قوی بوده که سبب تنظیم فشار خون خواهد شد.قهوه سبز تا میزان زیادی برای دفع کردن صفرا و کم شدن کلسترول در بدن فایده دارد.همچنین می توانیم بگوییم که قهوه سبز سبب جلوگیری از جذب کردن بعضی قندها خواهد شد.
  به همین خاطر اختلال در جذب شدن قندها انرژی زیادی را به بدن وارد نخواهد کرد و سبب لاغری نخواهد شد.همه این خاصیت ها در مورد قهوه سبز گفته شده ولی اینکه واقعیت چیست باید پژوهش های زیادی در روی آن صورت بگیرد.
  دانه های قهه سبزی که تفته نشده اند دارای عطر کمتری بوده و خیلی تلخ هستند ولی اگر سلامتی برای شما مهم تر است نوشیدن تلخ آن بهتر می باشد.

   

  استفاده قهوه سبز برای لاغری

   

  روش مصرف کردن قهوه سبز:
  قهوه سبز به صورت دانه های قهوه معمولی به فروش رفته  می توانید آن را خریداری کرده و استفاده نمایید.برای هر فنجان می توانید یک قاشق قهوه سبز را با یک لیوان آب جوش مخلوط کده و صبر کنید تا دم بکشد.بعد از گذشت زمان پانزده دقیقه می توانید آن را از صافی رد کرده تا به صورت کامل یکدست و رقیق گردد.


  مقدار مصرف کردن قهوه سبز را روزانه دو فنجان محدود کرده و می توانید در کنار آن از نوشیدنی هایی که کافئین دارند استفاده ننمایید.
  مکمل های این قهوه به صورت قهوه و کپسور موجود بوده و می توانید آن ها را از داروخانه های آنلاین تهیه نمایید ولی سعی کنید که قبل از مصرف کردن قرص قهوه حتما با یک متخصص تغذیه صحبت کنید به دلیل اینکه شواهد کاملی برای ایمن و موثر بودن آن وجود ندارد.بهتر است که این نوع مکمل ها را با مکمل های دیگر استفاده نکنید.


  مثل خیلی از مکمل ها دانه قهوه سبز قادر بوده یک روش طبیعی برای کم کردن وزن باشد.کلمه طبیعی برای مکمل ها رایج بوده ولی الزاما به این معنی نیست که آن ها ایمن هستند.اگر به دانه های این قهوه به عنوان یک روش برای کاهش وزن فکر می کنید یک شرکتی را انتخاب کرده که از سالم بودن محصولات آن اطمینان داشته باشید.

  مصرف زیاد قهوه سبز:
  برای دیدن خواص این قهوه باید آن در حد متعادل مصرف نمایید در غیر این صورت افراطی است.مصرف زیاد آن سبب زیاد شدن ماده کلروژنیک اسید در خون شده که یکی از دلایل سفت شدن دیواره قلب و عروق می باشد.افرادی که دارای مشکل گئارشی،روده تحریک پذیر یا رفلاکس هستند با مصرف کردن قهوه اوضاع آن ها بدتر خواهد شد.بعضی افراد هم با مصرف کردن یک فنجام قهوه امکان دارد نتوانند برای یک روز بخوابند.مشکل در خواب هم یکی دیگر از ضررهای مصرف زیاد قهوه می باشد.
  مصرف زیاد آن به شدن اضطراب آور بوده و امکان دارد سبب مشکل بی قراری و خلقی در افراد شود.علاوه بر این درست است که قهوه نقش خوبی در کم کردن کلسترول داشته ولی ترکیبی در آن وجود داشته که مصرف کردن زیاد آن سبب افزایش کلسترول خون خواهد شد.
  پس بهتر است که برای مصرف کردن آن حتما با دکتر مشورت کنید مخصوصا اگر مشکل های دیگری مانند دیابت و فشار خون دارید یا دارویی استفاده می کنید.


  عوارض قهوه سبز:عوارض این قهوه هم مانند قهوه های معمولی بوده چون در هر دو تا کافئین وجود داشته و سبب عوارض جانبی مثل افزایش ضربان قلب،مشکل معده،تکرار ادرار،خارشک،مشکل در خواب،اضطراب و ... خواهد شد.
  کم کردن وزن و لاغری نیاز به تغییر دادن روش زندگی و زندگی سالم در زمان مناسب است مصرف مکمل هایی مثل قهوه سبز امکان دارد به شما کمک نموده ولی نمی توانند یک راه دائمی باشند.هیچ راهی برای کاهش وزن بهتر از رژیم غذایی و ورزش در زمان های مناسب نمی باشد.پس تلاش کنید که روش زندگی خودتان را تغییر داده و انتخاب یک زندگی درست را داشته باشید و اگر احتیاج داشتید از این مکمل ها هم استفاده نمایید.


  ما در طب اسلامی روش های مناسبی برای کاهش وزن داریم کم کردن سریع وزن مضر بوده و ممکن است به عوارضی مانند مشکل در اعصاب،ریختن موها،شل شدن پوست صورت،پوسیده شدن دندان ها،مشکل سنگ کیسه صفرا،زخم و ورم معده،مشکل یبوست،افسرده شدن دچار شوید.دلیل مقاوم شدن بدن دربرابر کاهش وزن سریع این است که بدن نیاز به ذخیره کردن چربی در زمان گرسنگی داشته و تلاش می کند که به هر روشی با این کم شدن وزن مقابله نماید و با رژیم های غیر اصولی بدن خودمان را در برابر خطر قرار خواهیم داد.
  در طب سنتی و اسلامی ملاک ما مزاج و طبع بوده و نسبت دادن قد و وزن یک شاخصی اشتباه برای کاهش وزن می باشد.در کل کسانی که دارای مزاج مرطوب چاق هستند و کسانی که مزاج آن ها خشک هستند لاغر اندام بوده و برای تغییر دادن این دو یعنی حرکت بر عکس جهت طبیعت بدن شما که امکان دارد به بیماری منجر شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب استفاده قهوه سبز برای لاغری
  تعداد کل بازدید ها: 383
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه