خواص درمانی که از گوجه سبز به دست می آوریم!

 • زمان درج : 35 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • خواص درمانی که از گوجه سبز به دست می آوریم!
 • گوجه سبز یکی از خوردنی های ترش مزه فصل بهار به شمار می رود که پس از مدتی در انتهای این فصل پخته شده و مزه ای شیرین تر پیدا خواهد کرد.
  شاید با دیدن گوجه سبز به این کوچکی نتوانیم به خواص درونی آن پی ببریم اما در واقع این خواص وجود دارد و با خوردن چند عدد از آن  به بدن ما می رسد. بنابراین شما می توانید گوجه سبز تازه را در فصل اردیبهشت تا پایان خرداد که به صورت تازه چیده می شوند در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید تا بتوانید از مزایای آن نیز بهره مند گردید. اما در مصرف گوجه سبز زیاده روی نکنید ، زیرا در این صورت سبب افزایش حباب ها در معده و روده ها و در نتیجه نفخ می شود که باید دلپیچه پس از آن را هم به جان بخرید.

  تغییر در وضعیت سوخت و ساز بدن
  از تأثیرات دیگری که پس از مصرف گوجه سبز می توانیم به آن اشاره داشته باشیم در رابطه با تغییر در وضعیت سوخت و ساز بدن ما خواهد بود. این سوخت و ساز می تواند افزایش پیدا کند به شرطی که ما هر روز از گوجه سبز استفاده کنیم ، در نهایت میزان چربی تولید شده در بدن ما کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین وزن پس از مدتی کم خواهد شد و از نظر اندامی تأثیر خوبی بر کاهش سایز دارد. اما در برخی از افراد به دلیل ترش مزه بودن می تواند افت فشار نیز به همراه داشته باشد که در نتیجه از خوردن آن باید صرف نظر کنند.
  این موضوع می تواند ارتباط مستقیمی با چربی سوزی هم داشته باشد. زیرا کاهش وزن همراه با چربی سوزی ناشی از افزایش سوخت و ساز در بدن ما خواهد بود ، بخصوص در افرادی که دیابتی هستند سطح کلسترول نیز تنظیم می شود و خطر تأثیرات نامطلوب بیماری آنها هم کاهش پیدا خواهد کرد. این تأثیر در کاهش کلسترول را مدیون فیبر موجود در گوجه سبز می دانند که می تواند سطح چربی خون را به یک سطح نرمال نزدیک کند.  
  در صورتی که بتوانیم سطح چربی را در بدن خودر محدوده نرمال نگه داریم از طرفی می تواند بر روی عملکرد کبد ما هم تأثیر خوبی برجای بگذارد. بنابراین می توانیم بگوییم که کبد از نظر سم زدایی وضعیت بهتری خواهد داشت و ابتلا به یکی از بیماری های مهم یعنی کبد چرب هم کاهش خواهد یافت.

  خواص درمانی که از گوجه سبز به دست می آوریم!

  گوجه سبز و افزایش سیستم ایمنی
  معمولا گوجه سبز می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند ، این عملی است که از سوی آن نیز به اثبات رسیده و تا حدودی می توان گفت که مصرف مداوم گوجه سبز در فصل بهار و در اوایل تابستان می تواند چنین نتیجه ای را در پی داشته باشد . البته بهتر است تا این میوه ی ترش مزه به تازگی تهیه شده باشد تا مواد درونی آن پس از جدا شدن از درخت از بین نرفته و حالت تازگی خود را از دست ندهد. در این صورت آب درونی آن کاسته شده و حالتی چروکیده به خود می گیرد .

  تغییر در عملکرد گوارشی با گوجه سبز
  سلامت سیستم گوارشی ما ارتباط مستقیمی به میزان فیبر داخلی بدن دارد. هرچه فیبر مصرفی ما بالاتر برود در نتیجه می توان انتظار داشت که سیستم گوارشی ما هم با عملکرد بهتری همراه خواهد شد. فیبر موجب تسریع در روند حرکتی روده ها می گردد در نهایت می تواند هر نوع کندی را از بین برده و سبب جلوگیری از یبوست احتمالی نیز می شود . زمانی که شما گوجه سبز را مصرف می کنید ویتامین های مفید و همچنین انواع فیبر به بدن شما وارد می شوند که این ویتامین ها بخصوص نوع ث و همچنین فیبر سبب عملکرد بهتر گوارشی شما خواهد شد و درد روده و معده کمتری را احساس خواهید کرد.

  گوجه سبز و دیگر خواص درمانی آن
  بررسی ها نشان می دهد که گوجه سبز می تواند داخل دهان و همچنین دندان های ما را به خوبی پاک سازی نماید. زیرا موادی در درون خود دارد که تمامی باکتری های مضر داخل دهان را از بین خواهد برد. همچنین اگر درد و ناراحتی در لثه خود مشاهده کنیم یا آنکه خونریزی از آن ببینیم با وجود گوجه سبز به این درد و خونریزی متوقف خواهد شد. این میوه به ظاهر کوچک می تواند فقر آهن یا همان کم خونی را هم درمان نماید.
  در صورتی که یک فرد به بیماری نظیر افسردگی دچار باشد یا در طول روز پیش از انجام هر کاری با اضطراب شدید مواجه شود و در نهایت این وضعیت اعصاب او را تحت کنترل خود بگیرد می توان گفت که این میوه با مواد خود می تواند اثرات شادی و آرامشبخشی را بر روی بدن ما داشته باشد و علاوه بر آن پوست صورت با وجود آن پیری و چروک را بر خود نمی بیند.  این خواص می تواند به وجود ویتامین هایی از گروه ب ارتباط داشته باشد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خواص درمانی که از گوجه سبز به دست می آوریم!
  تعداد کل بازدید ها: 476
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه