دانستنی هایی در مورد روغن سیاه دانه

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • دانستنی هایی در مورد روغن سیاه دانه
 • روغن سیاه دانه عاملی در کاهش وزن
  سیاه دانه خود نیز یکی از دانه های روغنی است که با مصرف آن بدن شما در سلامتی کاملی خواهد بود ، این دانه همچنین طعم و بویی بسیار خوش دارد که به مزاج هر فردی هم خوش می آید.
  زمانی که روغن سیاه دانه را تهیه می کنید و پس از آن به مصرف این روغن می پردازید ، در نتیجه رفته رفته خواص مربوط به آن را متوجه خواهید شد. این خواص در زوایای مختلفی از بدن ما جای دارند که از جمله آنها می توانیم به سلامتی پوست ، جلوگیری از بیماری های مزمن ، حتی تأثیر بر باروری فرد هم اشاره کنیم. علاوه بر آن برخی از افراد به این نکته هم توجه دارند که وزن آنها پس از مصرف نمودن سیاه دانه می تواند به وزن ایده آلی تبدیل شود که نشان دهنده تأثیر این دانه بر تناسب اندام و وزن نرمال ما خواهد بود.
  بر اساس بررسی های صورت گرفته این دانه نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار دارد.  nigella sative نامی است که برای آن در زبان خارجی در نظر گرفته اند. در داخل دانه موادی بسیار مؤثر در پیشگیری از بیماری ها وجود دارد که از جمله ی آنها می توانیم به تیمول هم اشاره کنیم.

  راه ورود باکتری ها با سیاه دانه مسدود می شوند!
  همانطور که اطلاع دارید باکتری ها در زمره ی موجوداتی قرار دارند که معمولا می توانند عامل زمینه ساز بیماری های متنوع در بدن ما باشند. باکتری هایی که امروزه عامل انواع بیماری ها هستند ، عموما از انواع مقاوم می باشند و به راحتی از بین بردن آنها امکان پذیر نخواهد بود. بررسی هایی که با آزمایش های متنوع بر روی سیاه دانه صورت گرفته محققان را به این نتیجه رسانده که این دانه روغنی مقاومت خوبی را در برابر انواع باکتری ها  ( در حدود بیش از صد باکتری ) انجام می دهد. بیماری زایی این باکتری ها به صورت کامل از بین می رود.

   

  دانستنی هایی در مورد روغن سیاه دانه


  برخی از انواع سرطان ها وجود دارند که التهاب ناشی از آنها سبب تشدید عوارض ناشی از سرطان می شود ، اما در واقع می توانیم بگوییم که با خواص مربوط به روغن سیاه دانه رادیکال هایی که موسوم به رادیکال های آزاد هستند ، پیش تر از فعالیت خود از بین خواهند رفت. علاوه بر آن می توان این نکته را هم خاطر نشان کرد که این خاصیت با وجود خاصیت اکسیداسیون سیاه دانه نیز صورت می پذیرد. سیاه دانه کاهنده هر نوع التهاب در بدن بخصوص در زمان ابتلا به انواع سرطان ها است. این ماده مؤثر تیموکوئینون نام دارد.

  سیاه دانه و کنترل بیماری دیابت
  از جمله بیماری های شایع در ایران می توانیم به دیابت اشاره کنیم. دیابت خطر ابتلا به انواع سکته ها را در بدن افزایش می دهد. بنابراین تأثیر بالقوه آن بر روی عروق خواهد بود. پس چه خوب است تا از هر راهی برای پیشگیری از آن اقدام نماییم.  برخی از افراد که به این بیماری دچار شده اند باید سطح قند خون را در محدوده نرمال نگه دارند ، در غیر این صورت آسیب های ناشی از آن مشاهده می گردد. سیاه دانه مشابه قرص متفورمین البته با تأثیر کمتری عمل می کند اما در هر صورت سبب کاهش قند خون فرد می شود.

  سلامت پوست و مو با مصرف روغن سیاه دانه
  شاید کمتر گیاه دارویی را مشاهده کنیم که علاوه بر پوست می تواند سلامت موهای ما را هم تضمین نماید. از جمله این گیاهان دارویی که روغن آن قابل استفاده می باشد همان سیاه دانه است. سیاه دانه این توانایی را دارد که با وجود پلیمر خود ریزش موهای شما را چه به صورت منطقه ای و چه در حالت دیگر برطرف نماید. پس در افزایش رشد موها هم مؤثر است. خشک شدن پوست سر که در نهایت می تواند به شوره و ریزش تبدیل گردد توسط این روغن قابل رفع خواهد بود.


  علاوه بر آن افرادی که حفظ رنگ موی اصلی برایشان از اهمیت خاصی برخوردار است  ( یعنی دوست ندارند تا حتی یک تار موی سر هم سفید شود) بهتر است تا از این روغن کمک بگیرند تا موهای خود را نیز تقویت نمایند. زیرا با وجود این روغن فولیکول هایی که به صورت رنگدانه ای برای موها وجود دارند رنگ اصلی خود را نگه خواهد داشت. بنابراین دیگر نیازی به استفاده از انواع رنگ های شیمیایی ندارید. همچنین جوانی و شادابی مربوط به پوست صورت شما هم با این روغن به صورت کامل تضمین می گردد.


  یکی از معجزاتی که توسط روغن سیاه دانه به اثبات رسیده در رابطه با مردان است. مردانی که با مشکلات عدیده ای در رابطه با نازایی مواجه هستند بهتر است تا از این روغن بهره ببرند. این روغن تأثیر فوق العاده ای بر روی فعالیت و سلامت اسپرم های تولید شده از دستگاه تناسلی مردانه دارد. هرچه این فعالیت ها و سلامت اسپرم ها بیشتر باشد احتمال باروری افزایش پیدا خواهد کرد. اما در خصوص خانم ها تأثیر مستقیم بر باروری وجود ندارد ولی می تواند به عادت ماهیانه آنها نظم خوبی ببخشد و درد را هم کاهش دهد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دانستنی هایی در مورد روغن سیاه دانه
  تعداد کل بازدید ها: 398
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه