آشنایی با سرکه نارگیل و خصوصیات آن

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • آشنایی با سرکه نارگیل و خصوصیات آن
 • سرکه ی نارگیل چه خواصی برای بدن ما دارد؟
  نارگیل یکی از خوشمزه ترین و قوی ترین میوه هایی است که می توان آن را در کنار غذا میل نمود ، در صورتی که شیره تهیه شده از نارگیل به حالت ساکن در جایی باقی بماند که زمان اصلی آن از هشت ماه تا دوازده ماه متغیر است ، در نهایت تبدیل به یک ماده با خاصیت سرکه می شود که به آن سرکه نارگیل می گویند. تنها نکته ای که حائز اهمیت است در خصوص تازه بودن شیره تهیه شده بوده که در نتیجه می توان گفت تنها در این صورت می تواند خواص مورد نظر را به بدن ما راه دهد.


  پس از تهیه شیره نارگیل که در انتها به سرکه نارگیل تبدیل می شود ، برخلاف تصوری که ما از طعم زننده سرکه در ذهن خود داریم ، این طعم در رابطه با نارگیل کاملا شیرین می باشد. بنابراین می توانید به صورت معمولی بدون غذا یا حتی با یک وعده غذایی هم میل کنید. در این مطلب قصد داریم تا مهم ترین مزایای مربوط به سرکه ی نارگیل را مورد بررسی خود قرار دهیم تا آگاهی ما در رابطه با این ماده پرخاصیت افزایش یافته و از این پس همانند شیره انگور آن را در رژیم غذایی روزانه خود نیز قرار دهیم.

  سرکه نارگیل منبع غنی از انواع ویتامین ها
  ویتامین های بسیار زیادی در سرکه نارگیل وجود دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به نوع C اشاره نمود. وجود ویتامین های مربوط به گروه C سبب می شود تا اغلب زخم های مهم در بدن شما بهبود ببخشند . همچنین از خونریزی های وسیع تبدیل شونده به عفونت ها در زخم ها نیز پیشگیری به عمل می آورد و علاوه بر آن سیستم ایمنی بدن نیز با انرژی بیشتری به فعالیت می پردازد. علاوه بر این ویتامین ها ، مواد معدنی نظیر آهن ، فسفر ، مس و روی و . . . وجود دارد. همچنین شیره نارگیل تبدیل شده به سرکه ی نارگیل با حضور پتاسیم می تواند در تنظیم بودن فشار خون هم تأثیرگذار باشد.

  سرکه نارگیل و خاصیت پروبیوتیک آن
  پروبیوتیک ها نوعی باکتری هستند که برای عملکرد روده های ما مزایای بی شماری دارند و سبب می شوند تا این عملکرد به حد نهایی خود نزدیک شود. باکتری هایی که حرکات روده ای را نرمال نموده و از بروز انواع بیماری هایی همانند یبوست پیشگیری به عمل می آورند . به جای مصرف منابعی همانند ماست که حاوی  پروبیوتیک ها باشد ، بهتر است تا از سرکه ی نارگیل که به نوعی پروبیوتیک های طبیعی را در داخل خود دارد بهره ببریم.

  آشنایی با سرکه نارگیل و خصوصیات آن

  کنترل دیابت با سرکه نارگیل
  از تأثیرات بالقوه دیگری که از مصرف سرکه نارگیل می توانیم به آن توجه کنیم در رابطه با کنترل بیماری دیابت یا همان بیماری قند خون خواهد بود. زیرا سرکه ی نارگیل با تأثیر خود در کاهش میزان قند موجود در خون تأثیر بسیار زیادی دارد و می تواند بدن را در مقابل عوارضی که توسط دیابت به وجود می آید در امان نگاه دارد. بنابراین با مصرف این سرکه می توانیم از دو علامت بسیار مهم و دو عامل جدی در انواع بیماری یعنی دیابت و فشارخون پیشگیری به عمل آوریم. حتی حساسیت هایی که بر اثر مصرف انسولین در فرد به وجود می آید توسط این ماده نیز برطرف می شود.

  کاهش وزن محسوس با سرکه ی نارگیل
  برخی از افراد برای آنکه بتوانند وزن خود را در محدوده نرمالی نگه دارند سعی دارند تا از هر روشی استفاده کنند. برخی از این روش ها به بدن آسیب می رسانند ، بنابراین بهتر است تا در ابتدا سبک زندگی خود را تغییر دهیم ، علاوه بر آن رژیم غذایی مناسب را هم رعایت کنیم ، در نهایت با استفاده از موادی مؤثر همانند سرکه نارگیل می توانیم این روند کاهشی را تسریع ببخشیم. کالری زیاد تجمع یافته در بدن توسط مصرف آن کمتر از قبل خواهد شد. بنابراین شما دیرتر احساسی از گرسنگی به سراغتان می آید.

  هرچه زمان گرسنگی شما دیرتر باشد ، غذای کمتری را هم میل خواهید کرد. در نهایت می توان گفت که این تناسب اندام هم در شما حفظ می شود. هضم غذای مصرفی در این شرایط بهتر از حالت عادی اتفاق می افتد و بنابراین چربی اضافی در بدن شما نیز باقی نمی ماند و خطر ابتلا به انواع سکته هم کاهش پیدا خواهد کرد.


  همانطور که در پاراگراف های قبلی به این موضوع اشاره شده ، شما می توانید سطح فشارخون خود و همچنین ضربان قلب را تنظیم نمایید. زمانی که با پتاسیم سرکه ی نارگیل و ویتامین های موجود عملکرد قلب شما به حالت نرمالی برسد ، پمپاژ آن ، عبور خون از رگ ها هم راحت تر می شود و در نتیجه خطر بروز انواع سکته ها همانند قلبی و مغزی هم که می تواند به دلیل لخته شدن یا افزایش فشار خون باشد بسیار کاهش خواهد یافت.


  برچسب ها : سرکه نارگیل

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با سرکه نارگیل و خصوصیات آن
  تعداد کل بازدید ها: 406
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه