آیا میدونستین گیلاس هم ممکنه عوارضی براتون داشته باشه

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • آیا میدونستین گیلاس هم ممکنه عوارضی براتون داشته باشه
 • مصرف گیلاس چه عوارضی بر جای می گذارد؟
  گیلاس میوه ای تابساتانی از نوع بسیار خوشمزه است اما مصرف هر چیزی حتی اگر بسیار سالم هم باشد می تواند ضررهایی را به همراه داشته باشد.
  میوه ها در زمره ی غذاهایی بسیار سالم قرار دارند اما در صورتی که ما بتوانیم این میوه ها را بیش از اندازه بدن خود مصرف کنیم عوارض نامطلوبی را بر بدن ما برجای می گذارند. به همین دلیل بهتر است که اگر روزانه آن را مصرف می کنیم در اندازه کمی باشد. در ادامه با عوارض مهم مربوط به مصرف بیش از اندازه گیلاس بیشتر آشنا خواهیم شد.

  گیلاس علائم دیابت را تشدید خواهد کرد؟
  یکی از مهم ترین عوارضی که ما می توانیم در رابطه با میوه ی مورد نظر به آن اشاره کنیم در رابطه با افزایش قند خون پس از مصرف آن خواهد بود. افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند بهتر است تا در مصرف گیلاس افراط را کنار بگذارند . بر اساس دستوراتی که پزشک برای آنها در نظر گرفته و تعدادی که مشخص کرده ، همان دستوران را اجرا کنند . این شاید جمله ای باشد که در هر جایی آن را می بینید اما در واقع این گونه نیست. در واقع گیلاس حتی اگر از نوع بسیار شیرین هم باشد باز هم به دلیل پایین بودن شاخص گلایسمی ضرری برای یک فرد دیابتی نخواهد داشت.


  به عنوان مثال شاید از نظر طعم و مزه مقایسه ای که بین گیلاس و همچنین آلو انجام می دهند ، گیلاس را میوه ای مؤثر در افزایش قند خون در نظر داشته باشیم اما کاملا عکس آن اتفاق می افتد. گیلاس حتی در مقایسه با آلو هم از شیرینی کمتری برخوردار است. از این رو افرادی که دیابتی هستند می توانند از گیلاس به عنوان میوه ی عصرانه خود بهره لازم را ببرند. اما سعی کنید تا همیشه تعادل در مصرف را رعایت کنید. حتی در مواردی که شکی ندارید افزایش قند خون شما به دلیل مصرف مواد غذایی نیست ،  باز هم این روند را در پیش بگیرید. زیرا بیشترین عامل در بالا رفتن سطح قند خون به مواد غذایی روزانه ما بستگی دارد.

  آیا میدونستین گیلاس هم ممکنه عوارضی براتون داشته باشه

  گیلاس خاصیتی آرامش بخش دارد!
  گیلاس همانند داروهایی که می توانند آرامشی را در بدن ما ایجاد کنند ، از خواص آرامشبخشی نیز برخوردار خواهد بود. تنها کافی است که یکبار حدود یک ساعت پیش از خواب خود گیلاس را مصرف نمایید. در نتیجه متوجه خواهید شد که تا چه اندازه خواب شما آسوده تر است. در صورتی که توانایی مصرف گیلاس را به صورت تک دانه ای ندارید و روشی ساده تر را مدنظر خود قرار می دهید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از آب گیلاس و مصرف آن پس از بیدار شدن خواهد بود. پس از مصرف قطعا سیستم بدن شما آرامشی وصف ناپذیر را تجربه می کند.


  یکی از تأثیراتی که پس از مصرف گیلاس می توانیم به بدن خود راه دهیم ، کاهش وزن ناشی از مصرفش خواهد بود. اما این کاهش وزن تنها در صورتی اتفاق می افتد که گیلاس مورد استفاده به صورت کاملا ترش مزه باشد. البته این تأثیر تنها در صورتی مؤثرتر خواهد بود که شما افزایش وزن زیادی را در بدن ندیده باشید و تنها اضافه وزن غیر مشهودی وجود داشته باشد. اگر چربی شما در ناحیه شکم کمی اضافه تر از حد معمولی است می توانید با مصرف گیلاس ترش این اضافه وزن را کمتر کنید.

  گیلاس و سیستم ایمنی بدن
  گیلاس می تواند سیستم ایمنی بدن ما را نیز تقویت کند. زیرا در داخل گیلاس آنتی اکسیدان هایی وجود دارد و در نتیجه این آنتی اکسیدان ها سبب پیشگیری از انواع بیماری ها می شوند. تا زمانی که سیستم ایمنی بدن ما با قدرت در حال فعالیت باشد ، ورود عوامل بیماری زا کمتر از قبل خواهد شد و در نهایت سلامتی بدن هم تضمین می شود. علاوه بر آن به دلیل وجود این آنتی اکسیدان ها مغز هم می تواند با قدرت بیشتری فعالیت خود را انجام دهد. بدین ترتیب احتمال ابتلا به آلزایمر هم کمتر می شود.
  آنتی اکسیدان ها علاوه بر این که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند می توانند جوانی پوست و صورت و همچنین بدن ما را هم تضمین کنند. روند پیری با مصرف روزانه گیلاس یا آب تهیه شده گیلاس به صورت تازه کاهش می یابد. بنابراین از خواص گیلاس ، جوان سازی و شاداب نمودن پوست صورت ماست که با دور کردن رادیکال های آزاد این کار را انجام می دهد.


  اگر به دردهایی در عضلات ، در مفاصل بدن خود دچار هستید بهتر است تا این میوه تابستانی را مصرف نمایید. برای این که دردهای مربوطه در بدن شما کاهش یابند نیاز است تا در حدود یک پیمانه از گیلاس را میل کنید. در مفاصل تورمی ایجاد می شود که رفته رفته این تورم بیشتر خواهد شد. در نتیجه می توان گفت که درد ناشی از آن فرد را بی طاقت خواهد کرد. علاوه بر آن گیلاس به دلیل دارا بودن پتاسیم سطح فشار خون شما را در محدوده ی نرمال تنظیم می کنند و بدین ترتیب از پرفشاری خون پیشگیری خواهد شد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آیا میدونستین گیلاس هم ممکنه عوارضی براتون داشته باشه
  تعداد کل بازدید ها: 245
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه