صمغ عربی چیست و چه فوایدی دارد

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • صمغ عربی چیست و چه فوایدی دارد
 • یکی از مکمل های مغذی گیاهی وجود داشت که باید حتما از آن استفاده نمایید صمغ عربی می باشد بیشتر به خاطر محتوای فیبر محلول بالا که برای رژیم غذایی اقعا مناسب بوده و دلیل آن این است که امروزه در آن به صورت گسترده در فرم های گوناگونی استفاده می شود.
  صمغ عربی پودری بوده که از درخت آکاکیا یا صمغ عربی گرفته شده است و اسم آن هم از این گیاه مشتق گرفته است و بومی منطقه امریکا است به نظر می رسد که برخی از صمغ های عربی به گروه پلی ساکارید متعلق است که به صورت معمول فیبری سخت در گیاهان است

  با این وجود تحقیق هایی انجام شده تا در مورد خوراکی بودن و مزیت های فوق العاده صمغ عربی بیشتر آگاه باشند.

  -منبع زیادی از فیبر:
  صمغ عربی از فیبر زیادی برخوردار بوده و به عنوان یک مکمل برای جلوگیری کردن از یبوست استفاده می گردد به افرادی که به اندازه نیاز روزمره خوب فیبر مصرف نکرده پیشنهاد می کنیم که از شمغ عربی در رژیم روزانه خود استفاده کنند.برای مصرف خانم ها و آقایان می توانند یک قاشق از پودر صمغ عربی که تقریبا شش گرم فیبر رژیمی داشته استفاده کنند.علاوه بر این می توانید از آن به اشکال گوناگونی مانند پودر یا کپسول استفاده نمایید.

  -از بین رفتن چربی های زیاد در بدن:
  خیلی از تحقیقاتی که درباره کم کردن وزن انجام شده خیلی از آن ها در روی رژیم غذایی و متابولیسم و تمرین ها تمرکز دارند.مقدار زیادی از آن ها ارتباط میان کاهش درصد چربی و مصرف فیبر را نشان داده است.از دست رفتن چربی با شاخص توده بدنی پایین نشان داده شده و در کل به عنوان یک عامل مهم در تناسب اندام و سلامت نقش مهمی دارد.

  صمغ عربی چیست و چه فوایدی دارد

  بهبود سلامت خانم ها:
  مطالعات نشان داده که استفاده کردن از 30 گرم از این ماده در روز برای یک ماه قادر است سبب کم کردن شاخص توده بدنی و وزن خواهد شد.این تحقیقات شگفت انگیز بوده که بیشتر از دو درصد از چربی های بدن کم شده و در نهایت نتیجه این بوده که استفاده کردن از صمغ عربی به سلامت زنان هم کمک خواهد کرد چون چربی زیاد سبب خیلی از بیماری ها در خانم ها خواهد شد.

  تحریک پذیری در معده:
  اشکالی که با داشتن فیبر زیاد وجود داشته این بوده که بعضی وقت ها سبب تحریک پذیری معده خواهد شد و همه چیزها را غیر قابل تحمل خواهد کرد و مواردی مانند التهاب و تولید شدن زیاد گاز در معده وجود داشته که به وسیله فیبر ایجاد خواهد شد.باکتری های خوب که با تخمیر شدن فیبر مصرفی به عنوان یک کالای جانبی تولید خواهد شد و داشتن گاز اضافی سبب درد در شکم و ناراحتی خواهد شد که این ماده می تواند به روش خوبی با آن برخورد کرده و سبب آرامش گردد.

  -داشتن باکتری های خوب:
  این ماده می تواند سبب تقریت کارکرد محافظتی در بدن شده و به عنوان یک پروبیوتیک فوق العاده عمل خواهد کرد و از رشد کردن باکتری های خوب حمایت خواهد کرد پس اسیدهای چرب ضوری را تولید کرده و باعث جلوگیری از بیماری های روده خواهد شد.سلولهای روده تحریک شده و سخت تر خواهد شد پس سبب سلامتی آن ها می شوند.

  کمک به بهود زخم:
  آزمایش هایی که در روی موش ها صورت گرفته نشان داده که این ماده می تواند سبب بهبود زخم در موش های آزمایشگاهی شود و تحقیقات دیگر در روی حیوانات گوناگون سبب شده که این ماده در بهبود یافتن زخم در انسان هم موثر باشد.

  سلامت دهان و دندان:
  از زمان های قدیم مردم در جنگل برای تمیز کردن دندان از یک نوع صمغ عربی استفاده نموده و مشاهده شده که صمغ عربی به شکل پودر قادر است به عنوان یک ماده اصلی برای خمیردندان های گیاهی استفاده گردد آن ها خیلی نرم و ساینده نبوده و در خمیردندان های تجاری هم می توانید از آن ها استفاده نمایید تحقیق انجام شده مشاهده گردیده که صمغ عربی می تواند بیشتر از دو سوم از پلاک هایی که در روی دندان ایجاد شده را از بین ببرد و یک روش موثر و طبیعی برای حفظ شدن سلامت دندان و دهان است.

  -گلو درد:
  خاصیت ضد التهابی که در این ماده بوده سبب شده گلودرد کاهش یابد سبب حفظ شدن ویسکوزیته در گلو شود و سبب جلوگیری از خشگی گلو خواهد شد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب صمغ عربی چیست و چه فوایدی دارد
  تعداد کل بازدید ها: 587
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه