با خواص نمک دریایی بیشتر آشنا شوید

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • با خواص نمک دریایی بیشتر آشنا شوید
 • نمک دریا در اصل به نمکی می گویند که در فرآیند تبخیر شدن آب نمک تولید خواهد شد چیزی که نمک دریا را از نمک سفره مجزا می کند حضور مواد مغذی زیاد و مواد معدنی تیره می باشد نمک تصفیه شده دارای فرآیند سنگینی پیچیده ای بوده که معمولا مواد معدنی آن به غیر از کلر و سدیم از بین خواهند رفت همچنین طعم و ساختارهای گوناگونی هم دارد.نمک دریا دارای مواد معدنی طبیعی بوده که سبب بهبود کارکردهای بدن خواهد شد در اصل نمک دریا دارای مواد معدنی حیاتی مثل سدیم،کلسیم،پتاسیم آهن ،مس و ... می باشند.

  سدیم:
  سدیم دو کار در بدن شما انجام می دهد اول ضربان عصبی و انقباض شدن ماهیچه که محصول فعالیت الکتروشیمیایی بوده همه آن ها توسط سدیم انجام خواهند شد مورد دوم سدیم بوده که نقش زیادی در تثبیت کردن حجم خون توسط حفظ کردن آب و کنترل کردن غلظت ذرات در پلاسما دارد.


  نمک دریا دارای 82 نوع مواد مغذی لازم می باشد این مواد مغدی برای خیلی از کارکرد های سالم بدن شما ضروری می باشند.مزیت های سلامتی این نمک شامل مجموعه زیادی از عنصرهای معدنی بوده که در سلول های پوست موجود هستید این خواص نمک دریا آن را یک ذره کاملا طبیعی ساخته که در درمان شدن محصولات زیبایی و درمان تراپی کاربرد دارد.
  استحمام داشتن در نمک بحرالمیت یک روشی است که سبب شده پوست تازه نگه داشته شوند حمام کردن نمک بحرالمیت علاوه بر این سبب بهبود عملکرد و از بین رفتن خشن بودن و التهاب سطح پوست خواهد شد.

  سلامت دهان:
  نمک دریا دارای فلوئور بوده که برای بهبود یافتن سلامت دهان مفید می باشد فلوئور سبب شده در برابر صدمه های اسیدی از دندان های شما محافظت گردد و سبب جلوگیری از سوراخ شدن و پوسیدگی گردد آب کشیدن و شستشو با نمک دریا سبب تسکین یافتن درد دهان،زخم،گلو درد و خونریی خواهد شد.

  با خواص نمک دریایی بیشتر آشنا شوید

  لایه برداری:
  این نمک یک فایده دیگری در صنعت لوازم آرایش در تولید کردن کالاهای مالشی و کالاهای دیگر مراقبت از پوست داشته که شامل مواد دفع بوی بد و ضد عرق می باشند.لایه برداری کردن با نمک دریا سبب برداشته شدن لایه های مرده پوست ،پاک کردن لایه پوست،بهبود نو سازی پوست و تقویت کردن گردش خون پیرامونی پوست می باشد.علاوه بر این ماساژ دادن با نمک دریا برای کسانی که دارای فشار خون کم،صرع و نرمی پوست هستند مفید می باشد و سبب گردش خون سالم خواهد شد.

  پاکسازی کردن پوست:
  اگر قصد دارید که یک پوست سالم و تمیز داشته باشید نمک دریا را در وان حمام استفاده کنید از جایی که نمک دریا مواد معدنی مفیدی بوده بنابراین سبب خواهد شد رطوبت پوست ارتقا یافته و سموم از پوست پاکسازی گردد.چیزی که مفید بوده این است که پوست شما به آسانی هیدراته را نگه داشته و شما می توانید نمک را به آب گرن افزوده و حل نمایید.روش دیگر استفاده کردن از نمک و مخلوط کردن آن با روغن زیتون در یک خمیر می باشد و آن را می توانید در روی پوست خود مالش دهید.

  از بین رفتن آکنه:
  از جایی که نمک دریا یک سم زدایی خوب بوده برای از بین رفتن آکنه در روی پوست شما فایده دارد علاوه بر این سموم را از پوست حذف خواهد کرد همچنین با داشتن گوگرد در نمک دریا خیلی از مشکلات پوستی مثل درماتیت و جوش های آکنه را از بین خواهند برد.

  کم شدن حلقه های تیره دور چشم:
  نمک دریا برای شستن چشم گزینه مناسبی بوده و محلول آن قادر است حلقه های تیره را کم نماید نمک دریا قادر است پف های دورچشم را برطرف نموده و این فایده با تاثیر آرامش بخش نمک دریا هم در ارتباط می باشد همچنین اگر از این نمک استفاده می نمایید پس می توانید چشم های پاندایی را بهبود بخشید.

  سینوزیت:
  مطالعات نشان داده که نمک دریا در تسکین سینوزیت موثر بوده و این مطالعه شامل آن است که شستن بینی و اسپری کردن ملول آب نمک سینوزیت را بهبود خواهد داد.تاثیر ضد التهابی بودن این نمک آن را به یک جایگزین سالم و طبیعی تبدیل کرده که برای از بین رفتن حساسیت بینی و بقیه اختلال های تنفس به نسبت با استروئیدهای بینی که دارای عوارض جانبی مثل التهاب بوده را تحت تاثیر قرار می دهد.محتوای معدنی که در نمک دریا موجود بوده می تواند به کم شدن تورم و احتقان کمک نماید.
  پزشکان حال حاضر ممکن است شما را از خوردن نمک دریا منصرف کرده  به توصیه آن ها توجه نکنید مطابق با دلایل علمی و روایاتی که از ائمه نقل شده مصرف آن برای سلامتی فواید زیادی دارد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب با خواص نمک دریایی بیشتر آشنا شوید
  تعداد کل بازدید ها: 366
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه