این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید

 • زمان درج : 23 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید
 • این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید. قسمت دوم

  خون دماغ شدن
   خون دماغ شدن یکی از مشکلات رایجی است که گاها برخی انسان ها به دلایل مختلف با آن مواجه می شوند.یکی از دلایل اصلی این پدیده می تواند گرما باشد گاها دیده شده است که برخی افراد به دلیل گرمای زیاد خون دماغ شده اند. اما افراد زیادی هم وجود دارند که دچار خون دماغ های مکرر می شوند و دائما گرفتار این پدیده می شوند. یکی از دلایل اصلی خون دماغ شدن های مکرر می تواند کمبود ویتامین K در بدن باشد این ویتامین اگر در بدن افراد به میزان کافی وجود نداشته باشد می تواند که باعث خون دماغ شدن های پی در پی شود و فرد را با مشکلات جدی مواجه کند. ویتامین K در بدن باعث می شود که خون لخته شود که این امر بسیار مهمی است. این ویتامین مهم را می توان در سبزیجات برگ دار، مانند اسفناج پیدا کرد. اما فراموش نکنید که خون دماغ شدن های مکرر می تواند دلایل زیاد دیگری هم داشته باشد که گاها می توانند خطرناک هم باشند پس اگر به این مشکل برخورد کردید بهتر است که نزد پزشک رفته و با او مشورت بکنید.

  این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید

  ریزش مو
  ریزش مو گاها می تواند به دلیل مشکلات موروثی باشد و یا اینکه به دلیل بالا رفتن سن فرد دچار ریزش مو شود. اما از آن جایی که مو نقش مهمی در زیبایی افراد دارد بهتر است که تا جایی که امکان دارد از آن جلوگیری بکنیم و نگذاریم که موهای خود را به سادگی از دست بدهیم. پیش از هرچیز باید که ریزش مو را در مشکلات تغذیه ای فرد جستجو کرد مخصوصا اگر سن فردی که به ریزش مو دچار شده باشد از پنجاه کمتر باشد در این صورت باید به کمبود آهن در بدن توجه ویژه ای کرد. کمبود آهن در بدن می تواند فرد را دچار مشکلات زیادی بکند و به پوست و موی او آسیب وارد بکند. کمبود آهن را می توان تا حدود زیادی با خوردن گوشت های بدون چربی جبران کرد. اما یادتان باشد که پیش از هر چیز از دلیل ریزش موهایتان اطمینان حاصل کنید و اگر که این مشکل به دلیل کمبود آهن در بدن بود سپس اقدام به خوردن خوراکی های آهن دار بکنید.

  خونریزی های لثه
  خونریزی لثه می تواند دلایل زیادی داشته باشد از اصلی ترین دلایل آن می توان به مشکل و بیماری های لثه اشاره کرد که باعث می شوند دائما در آن قسمت خون جاری شود و فرد را با مشکلات زیادی مواجه کند. اما به هر حال خونریزی لثه می تواند به دلیل کمبود ویتامین C نیز باشد. این ویتامین یکی از ویتامین های اصلی بدن است که به شدت به آن نیازمندیم و کمبود آن مشکلات زیادی را به وجود می آورد که از ابتدایی ترین آن ها می توان به خونریزی لثه اشاره کرد. ویتامین C را می توان در مرکبات و سبزیجات به میزان کافی دریافت کرد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد اما به طور کلی اگر به خونریزی لثه مواجه شدید پیش از هر چیز به دندانپزشک مراجعه کنید.

  سرماخوردگی های مکرر
   سرماخوردگی یکی از رایج ترین بیماری هایی است که افراد دائما با آن برخورد می کنند این بیماری معمولا در فصول سرد گریبانگیر افراد می شود و آن ها را با مشکلات زیادی مواجه می کند. اما گاها افرادی را مشاهده می کنیم که دائما به سرماخوردگی گرفتار می شوند و در تمام فصول سال آن ها را با دماغ های قرمز و چشم های اشک آلود می بینیم. در مورد این افراد باید گفت که به احتمال بسیار زیاد در بدن آن ها ویتامین های C و E به مقدار کافی وجود ندارد و همین مسئله باعث می شود که دائما سرماخورده باشند. کمبود این ویتامین ها در بدن باعث میشود که فرد دائما سرفه های شدید داشته باشد. این دو ویتامین آنتی اکسیدان هایی هستند که سیستم ایمنی بدن را شارژ می کنند.

  ترک های دهان
  اگر دائما در گوشه های دهان خود ترک های کوچک و بزرگ مشاهده می کنید بهتر است که به دریافت ویتامین B6 رو بیاورید. کمبود این ویتامین در بدن باعث میشود که درون دهان ترک و آفت هایی به وجود بیاید که گاها دردناک نیز می باشند همچنین اگر این ویتامین در بدن به اندازه کافی وجود نداشته باشد فرد دچار مشکلات پوستی نیز می شود. این ویتامین مهم را می توان در ماهی، مرغ،سیب زمینی و میوه ها یافت کرد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید
  تعداد کل بازدید ها: 401
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه