فواید بادمجان در سلامت بدن و پوست و مو

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • فواید بادمجان در سلامت بدن و پوست و مو
 • بادمجان قند خون را کنترل می نماید 

  افرادی که  دیابت نوع 2 دست و پنجه نرم می کنند و درگیر آن می باشند، بهتر است که بادمجان را به وعده های غذایی خود در طول روز اضافه نمایند، چرا که بادمجان یک منبع بسیار کامل از فیبر و کربوهیدرات قابل حل می باشد که برای محدود کردن جذب گلوکز عملکرد قابل توجهی از خود نشان می دهند. مصرف بادمجان در وعده های غذایی افراد در طول روز باعث می شود که آن ها بتوانند که میزان قند خون را در شرایط متعادلی نگه دارند و در این مورد نگرانی نداشته باشند.میزان قند خون بدن در صورتی که کنترل نشود می تواند برای سلامت فرد بسیار خطرناک باشد پس چه بهتر که با مصرف بادمجان بتوانیم آن را کنترل نماییم.

  فواید بامجان برای پوست و مو

  همان گونه که گفتیم بادمجان فواید بسیار زیادی دارد که این فواید شامل پوست و مو هم می شوند. افرادی که مشکل ریزش مو دارند و دائما از دست اینکه موهای سرشان ریزش دارد ناراحت هستند بهتر است که مصرف بامجان را در دستور کار خود قرار دهند. بادمجان هم از ریزش مو جلوگیری می کند و هم اینکه باعث افزایش رون رشد مو می شود، به طور کلی مصرف بادمجان تاثیر زیادی برای سلامتی کلی مو دارد و در این زمینه عملکرد بسیار خوبی هم دارد. اما در مورد سلامت پوست هم باید گفت که بادمجان نقش بسزایی دارد. بادمجان دارای مواد معدنی و و یتامین های خاصی می باشد که بسیاری از آن ها برای سلامت پوست مفید هستند و سلامت پوست را تضمین می کنند. افرادی که از مشکلات پوستی رنج می برند می توانند که بادمجان را بیشتر مصرف نمایند اما در اینجا این نکته را هم باید یادآوری کنیم که گاها افرادی وجود دارد که به بادمجان حساسیت هایی دارند این افراد بهتر است که به میزان کمتری از بادمجان استفاده نمایند.

  بادمجان از بروز سرطان جلوگیری می کند


  این روزها سرطان ها بیش از هر چیز جان انسان ها را در خطر می اندازند و اگر کنترل نشوند بسیار خطرناک هستند. اما در اینجا می خواهیم به شما بگوییم که مصرف بادمجان می تواند تا حد قابل توجهی از بروز سرطان ها جلوگیری به عمل بیاورد و دیگر چه چیز بهتر از این مورد که بادمجان می تواند سلول های سرطانی را خنثی کند و از رشد و پیشرفت آن ها جلوگیری به عمل بیاورد.

  بادمجان سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

  بادمجان

  سیستم ایمنی بدن یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باید همیشه مورد توقویت قرار بگیرد چرا که از بدن محافظت می کند و باعث می شود که به بیماری های مختلف دچار نشویم اما اگر این سیستم ایمنی را به خوبی تقویت نکنیم باید منتظر به وجود آمدن بیماری های مختلف شویم از این رو توصیه می شود که برای تقویت سیستم ایمنی بدن خودتان مصرف بادمجان را در دستور کار خود قرار دهید. بادمجان با آنتی اکسیدان هایی که دارد می تواند میزان آسیب هایی را که آنتی اکسیدان های آزاد درون بدن به ما وارد می کنند،کمتر کند و باعث شود که مقاوت سیستم ایمنی بدن ما بالاتر برود.بادمجان همچنین دارای خواص بسیاری خویس در زمینه ضد ویروسی می باشد و از این جهت ما را از ویروس های بسیار زیادی که در اطرافمان وجود دارد در امان می دارد.

  بادمجان استخوان ها را مستحکم می کند

  سلامت استخوان ها یکی از مواردی است که باید همیشه مد نظر داشته باشیم و سعی کنیم که استخوان های بدن خود را سالم نگه داریم. اگر استخوان های بدن ما از استحکام کافی برخوردار نباشند میزان صدماتی که به آن ها وارد می شود تا حد قابل توجهی بالاتر می رود و با هر برخورد کوچکی دچار شکستگی می شوند که این موارد اصلا خوب نیستند به همین دلیل باید که از استخوان ها به خوبی مراقبت کنیم و آن ها را استحکام بالایی ببخشیم. استخوان های بدن ما برای اینکه سلامتی خود را حفظ کنند باید که مقدار کافی ویتامین K و مس دریافت کنند که در این مورد باید گفت بادمجان یک منبع بسیار عالی از هر دو این ها می باشد. پس اگر می خواهید که در سنین بالا به پوکی استخوان دچار نشوید بادمجان را به مقدار کافی مصرف نمایید.


  برچسب ها : فواید بادمجان بادمجان فواید بادمجان در سلامت فواید بامجان برای پوست و مو فواید بامجان برای پوست فواید بامجان برای مو

  آمار باز دید این مطلب فواید بادمجان در سلامت بدن و پوست و مو
  تعداد کل بازدید ها: 418
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه