خواص مفید و شگفت انگیز بادمجان

 • زمان درج : 34 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • خواص مفید و شگفت انگیز بادمجان
 • بادمجان را باید جز آن دسته از صیفی جاتی دانست که در همه فصل های سال در دسترس می باشد و بر خلاف آن چه تصور می شود هرگز جز خوراکی های بی خاصیت به حساب نمی آید بادمجان سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها می باشد شاید این مورد کمی شما را متعجب کند و دلیل آن هم این می باشد که معمولا همیشه بادمجان را بی خاصیت می دانسته اند. بادمجان خاصیت های دارویی زیادی دارد و می توان به عنوان یکی از صیفی جاتی به حسابش بیاوریم که در درمان بسیاری از بیماری ها نقش موثری را ایفا می کند. بادمجان بدون شک یک هدیه ارزشمند از سوی مادر طبیعت برای ما انسان ها می باشد زیرا چرا که برای سلامتی بسیار مفید است و از آن به عنوان تغذیه ای ارزشمند هم می توان استفاده کرد در کشور ما هم بادمجان در بسیاری از غذاها به کار گرفته می شود. بادمجان را باید یک عضو از خانواده تیره شبیه سیب زمینی،فلفل شیرین و گوجه فرنگی دانست. بادمجان منبعی سرشار از ناسونین ، فسفر، ویتامین های B ، فولات، کلسیم، ویتامین A پتاسیم و بتا، آهن ، کربوهیدرات، فیبر و ویتامین C می باشد. و از آن می توان به عنوان یک منبع ضد ویروسی بسیار مفید هم یاد کرد. در ادامه این مقاله با دیگر خواص شگفت انگیز بادمجان آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

  خواب راحت با مصرف بادمجان

  اگر جز آن دسته  از افرادی می باشید که با بی خوابی،سخت خوابی و یا سندرم بدون خواب در حال مقابله می باشید، باید به شما بگوییم که یک عدد بادمجان خام را در هنگام غروب به شکل منظم مصرف نمایید و در آن صورت پس از چند روز مصرف کردن متوجه خواص بسیار خوب آن برای بهره بردن از یک خواب راحت می شوید. همانطور که می دانید داشتن یک خواب راحت برای سلامت ما انسان ها بسیار مفید می باشد و اگر این خواب راحت را نداشته باشیم زمینه را برای وردو انواع بیماری ها برای خود باز می نماییم بی خوابی می تواند فرد را عصبی کرده و به طور کلی زندگی او را مختل نماید پس سعی کنید اگر با این پدیده روبرو هستید حتما مصرف بادمجان را همانگونه که قبلا گفتیم در دستور کار خود قرار دهید.

  بادمجان خلط آور می باشد

  اگر جز آن دسته از افرادی هستید که دائما احساس می کنید که خلط های اضافی در گلو دارید و این موضوع شما را اذیت می کند بهتر است که از بادمجان در این زمینه کمک بگیرید. بادمجان با خواصی که دارد یکی از بهترین خلط آورها می باشد و با توجه به اینکه خلط های اضافی درون گلو بهتر است حتما خارج شوند پس بنابراین بادمجان می تواند که در این زمینه  بسیار عالی باشد. خلط ها اگر از گلو خارج نشوند می توانند که بیماری زا باشند و سلامت فرد  را با خطر جدی مواجه کنند. همچنین گاها سرماخوردگی باعث به وجود آمدن خلط می شود که باز هم در این زمینه می توانید با مصرف بادمجان این خلط ها را از گلوی خود خارج نمایید.

  بامجان از لخته شدن خون جلوگیری می کند

  خواص مفید و شگفت انگیز بادمجان

  با توجه به اینکه بادمجان از ویتامین K بهره مند است  به همین دلیل می تواند که تا حد قابل توجهی از لخته شدن خون در بدن جلوگیری به عمل بیاورد. لخته شدن خون در بدن یکی از پدیده هایی می باشد که اگر از آن جلوگیری به عمل نیاید می تواند بسیار خطرناک باشد و سلامت فرد را با خطرهای جدی مواجه کند. همچنین بادمجان می تواند که مویرگ های موجود در بدن را نیز تقویت بکند و در این زمینه هم بسیار عالی عمل می کند.

  بادمجان خواص هضم کننده دارد

  با توجه به اینکه بادمجان از فیبر محلول موجود در خود بهره مند است به همین دلیل می تواند که برای سیستم گوارشی بسیار عالی باشد.با توجه به این موارد بادمجان می تواند که از یبوست هم جلوگیری به عمل بیاورد و یا اینکه این پدیده را درمان نماید یبوست اگر درمان نشود می تواند که بسیار دردناک باشد و شاید بسیاری از افراد نمی دانند که مصرف بادمجان تا چه اندازه می تواند که در این زمینه مفید واقع شود.


  برچسب ها : خواص مفید بادمجان بادمجان خواص شگفت انگیز بادمجان خواب راحت با مصرف بادمجان بادمجان خلط آور می باشد بادمجان خواص هضم کننده دارد

  آمار باز دید این مطلب خواص مفید و شگفت انگیز بادمجان
  تعداد کل بازدید ها: 349
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه