این خوراکی ها برای چشم ها مفیدند

 • زمان درج : 25 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • این خوراکی ها برای چشم ها مفیدند
 • چشم ها یکی از مهمترین عضوهای بدن انسان ها هستند که بهتر است از آن ها مراقبت های زیادی انجام دهیم تا مبادا به مشکل برخورد کنند. ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم خوراکی هایی را که برای چشم مفیدند را به شما معرفی بکنیم. با ما همراه باشید.

  کلم پیچ و اسفناج
  کلم پیچ و اسفناج فواید بسیار زیادی برای بدن انسان دارن پس اگر به سلامتی و کارکرد خوب بدن خود اهمیت می دهید کلم پیچ و اسفناج را حتما در میان خوراکی های مورد علاقه خود قرار دهید و به هیچ وجه از خوردن آن ها چشم پوشی نکنید. یک فنجان از کلم پیچ و یا اسفناج بیش از بیست میلی گرم لوتئین و زگزانتین دارند. این ها فواید بسیار زیادی برای چشم ها دارند و به خوبی می توانند که سلامتش را تضمین کنند. این سبزیجات تا حدود بسیار زیادی ریسک ابتلا به آب مروارید را کاهش می دهند.آب مروارید یکی از مشکلاتی است که با افزایش سن گریبانگیر بسیاری از افراد می شود و سریعا آسیب هایی را به چشم ها وارد می کند پس اگر می خواهید که به آب مروارید مبتلا نشوید حتما کلم پیچ و اسفناج را در میان وعده های غذایی خود قرار دهید. از خوردن شلغم ، بروکلی و نخود سبز هم غافل نشوید که علاوه بر فوایدی که برای چشم دارند می توانند به خوبی از سایر اندام های بدن نیز مراقبت کنند.

  اولین نشانه های ضعیف شدن چشم

  تخم مرغ و پرتقال
  برخی افراد به خوردن سبزیجات مختلف علاقه ای ندارند و وقتی از آنان علت را جویا می شوید، سخت جویدن و قورت دادن شبزیجات را بهانه می کنند و با این بهانه ها از خوردن سبزیجات چشم پوشی می کنند. در مورد این افراد باید گفت که خوشبختانه تخم مرغ و پرتقال جایگزین های بسیار خوبی برای سبزیجات هستند و می توانند که از آن ها به جای سبزیجات استفاده کنند. تخم مرغ و پرتقال می توانند که به سادگی لوتئین و زگزانتین بدن را تامین کرده و باعث شوند که بدن هیچ کمبودی را احساس نکند. این دو ماده برای چشم ها بسیار فایده دارند و می توانند که به خوبی از مشکلات آینده ای که ی تواند برای چشم ها پیش بیاید جلوگیری کنند. پس از قرار دادن تخم مرغ و پرتقال در رژیم غذایی خود غافل نشوید که فواید بسیار زیادی دارند.
  گریپ فروت و آب پرتقال
  گریپ فروت و آب پرتقال فواید بسیار زیادی برای بدن دارند و می توانند که منبع بسیار خوبی از مواد ویتامین ث باشند. ویتامین ث می تواند که به خوبی و تا حدود زیادی سیستم ایمنی بدن را شارژ کرده و به طور کلی سلامت بدن را تضمین کند. اما باید گفت که ویتامین ث برای سلامت چشم هم بسیار مفید می باشد و از آب مروارید و سایر بیماری های چشمی تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند. هر لیوان آب پرتقال حاوی 124 میلی گرم ویتامین ث می باشد که این مقدار برای چشم ها بسیار مفید می باشد و هر لیوان گریپ فروت هم 94 میلی گرم ویتامین ث دارد.

  این خوراکی ها برای چشم ها مفیدند

  آجیل
   آجیل ها میان ما ایرانی ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و این خوراکی ها معمولا در هر خانه ای یافت می شوند. بهتر است بدانید که این خوراکی ها نقش اساسی در سلامت چشم ایفا می کنند چرا که شامل مقدار زیادی ویتامین ث می باشند. ویتامین ث موجود در آجیل ها تا حد قابل توجهی از سلول های چشمی مراقبت می کند و از ضعیف و کم سو شدن چشم ها در سنین مختلف جلوگیری می کند. همچنین این ویتامین ریسک ابتلا به آب مروارید را در سنسن بالا کاهش می دهد و سطح سلامتی چشم ها را افزایش می دهد. مغز تخمه آفتابگردان و بادام می توانند که منبع بسیار خوبی از ویتامین ث باشند پس از خوردن آن ها غافل نشوید ولی به یاد داشته باشید که زیداه روی در خوردن هرچیزی می تواند که زیان های خاص خود را نیز داشته باشد پس همیشه مقدار کمی از آجیل ها مصرف کنید. فندق و کره بادام زمینی هم سرشار از ویتامین ث هستند.

  راهنمای تهیه آجیل میوه خشک برای دورهمی ها

  ماهی
  در مورد ماهی و فواید آن دیگر نیاز به توضیح دادن نیست و همه می دانند که خوردن دوبار ماهی در هفته تا چه اندازه می تواند در سلامت اندام های مختلف بدن نقش موثری داشته باشد. خوردن ماهی باعث می شود که شبکیه چشم عملکرد بهتری داشته باشد. همچنین خوردن ماهی از خشکی چشم تا حدود زیادی پیشگیری می کند و در این زمینه بسیار عالی عمل می کند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب این خوراکی ها برای چشم ها مفیدند
  تعداد کل بازدید ها: 361
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه