این علائم نشان می دهند که ویتامین های کافی دریافت نکرده اید- بخش دوم

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • این علائم نشان می دهند که ویتامین های کافی دریافت نکرده اید- بخش دوم
 • این علائم نشان می دهند که ویتامین های کافی دریافت نکرده اید
  بدن هر انسان برای ادامه فعالیت مثبت خود به دریافت ویتامین های مختلف احتیاج دارد اما اگر به هر دلیلی این ویتامین ها به اندازه کافی یا به تعداد مورد نظر دریافت نشوند می توانند که برای زندگی طبیعی انسان اختلال ایجاد کنند و فرد را دچار بیماری کنند. برخی از افراد با دیدن کوچکترین علائم بیماری در بدن خود احساس می کنند که به بیماری بدی مبتلا شده اند اما شاید هیچگاه فکر نکنند که این علائم به دلیل کمبود ویتامین باشد. ویتامین ها باعث میشوند که سلول های بدن کارایی مثبت خود را حفظ کنند و سایر اندام ها را روند طبیعی خود را درپیش گرفته و از پس انجام کارها بربیایند، اما اگر به هر دلیلی این ویتامین ها به بدن نرسند سلول ها و سایر اندام نمی توانند که به خوبی کار کنند و فرد دچار مشکل خواهد شد. در ادامه این مقاله علائمی را به شما خواهیم گفت که خبر از کمبود ویتامین در بدن شما می دهند. پس اگر این علائم را دارید با پزشک خود مشورت کنید و نسبت به تهیه ویتامین های مورد نظر اقدام کنید.

  خستگی
  اگر خواب شبانه شما کامل می باشد و روند خوب خود را طی می کند اما پس ازبیدارشدن احساس خستگی شدید می کنید می تواند نشان از کمبود آهن در بدن شما باشد که می توانید این کمبود را با خوردن گوشت های بدون چربی و حبوبات تا حدودی جبران کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که به دلیل کمبود ویتامین B12 باشد. این ویتامین در سلامت گلبولهای قرمز نقش اساسی ایفا می کند و کمبود آن می تواند مشکل ساز باشد چرا که وظیفه گلبول های قرمز رساندن اکسیژن به سایر اندام ها می باشد.

  سردرد
  سردرد یکی از مشکلات اساسی استکه تقریبا همه انسان ها گاها  با آن دست و پنجه نرم می کنند اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که دائما سردرد دارند ممکن است که منیزیم موجود در بدن شما به اندازه کافی نباشد. منیزیم باعث می شود که سیستم عصبی به خوبی کار کند و کمبود آن باعث می شود که در کارکرد سیستم عصبی مشکلاتی به وجو بیاید و همین موضوع باعث سردرد می شود. پس اگر دائما سردرد دارید بهتر است که با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.

  این علائم نشان می دهند که ویتامین های کافی دریافت نکرده اید- بخش دوم

  خشک شدن چشم ها   
  خشک بون چشم ها می تواند یکی از نشانه های آلرژی باشد همچنین گاها استفاده از لنزهای تماسی هم می تواند که باعث خشک شدن چشم ها شود. اما به هر حال خشکی چشم ها می تواند که نشانه این باشد که بدن شما به اندازه کافی اسیدهای چرب امگا3 را دریافت نمی کند. اسیدهای چرب امگا 3 در ماهی ها یافت می شود و می توانید که با خوردن ماهی این کمبود را برطرف کنید. همچنین خشکی چشم ها می تواند که به دلیل وجود بیماری های چشمی نیز باشد پس اگر با این مشکل روبرو شدید حتما به پزشک مربوطه مراجعه کرده و روند درمان را طی کنید.

  این علائم نشان می دهند که ویتامین کافی دریافت نکرده اید

  خارش و خشکی پوست
  اگر پوس شما دائما پوست پوست می شود و در قسمت زیرین آن لکه هایی مشاهده می کنید می تواند که به دلیل وجود بیماری پوستی باشد اما اگر به هر دلیل متوجه شدید که بیماری پوستی ندارید مطمئن باشید که به دلیل کمبود ویتامین B2 می باشد. این ویتامین باعث می شود که سلول ها به اندازه کافی رشد کرده و به خوبی کار کنند و کمبود آن باعث به وجود آمدن مشکلات پوستی می شود. این ویتامین یکی از ویتامین های بسیار ضروری بدن می باشد که حتما باید آن را دریافت کنید. در تخم مرغ و سبزیجات سبز و همچنین کلم بروکلی، این ویتامین به اندازه کافی یافت می شود پس اگر با این مشکلات پوستی مواجه شده اید بهتر است که به خوردن این خوراکیها روی بیاورید.

  بیماری های طولانی مدت
  اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که دائما با بیماری های مختلف دست و پنجه نرم می کنید و بدنتان به شدت ضعیف و حساس است بهتر است که به پزشک مراجعه کرده و میزان ویتامین D بدن خود را بررسی کنید. کمبود ویتامین D باعث می شود که بدن شخص به شدت ضعیف شود و معمولا دردهایی را در اندام های مختلف حس می کند. به طور کلی کمبود ویتامین D مشکلات زیادی را به وجود می آورد پس بهتر است که آن را به میزان کافی دریافت کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب این علائم نشان می دهند که ویتامین های کافی دریافت نکرده اید- بخش دوم
  تعداد کل بازدید ها: 455
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه