فوایدی که از ماسک هندوانه به صورت ما منتقل می شود!

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • فوایدی که از ماسک هندوانه به صورت ما منتقل می شود!
 • همانطور که می دانید در فصل تابستان یکی از بهترین میوه هایی که می توانید آن را تهیه کنید ، هندوانه خواهد بود که این روزها هم به ارزان ترین قیمت خود رسیده ، اما یکی از مهم ترین فواید مربوط به ماسک هندوانه برای پوست خواهد ود که در ادامه به تأثیرات آن اشاره خواهیم کرد.

  ماسک هندوانه و جوش صورت
  جوش صورت یکی از مشکلات عمده ای خواهد بود که در رابطه با زیبایی پوست صورت با آن مواجه هستید ، این جوش ها می توانند در انواع مختلف به صورت چرکی و غیرچرکی از نوع دانه ریز پوستی دیده شوند. برخی ها به دلیل وجود در دوران بلوغ خود از این بیماری رنج می برند اما برای برخی از افراد نیز ماندگاری بیشتری دارد. جوش ها بر روی صورت معمولا التهاباتی را ایجاد می کنند که با استفاده از ماسک هندوانه و حالت سردی که به پوست می دهد می توانید این التهابات را نیز کاهش دهید.
  برای تهیه ماسک هندوانه جهت برطرف نمودن جوش های التهابی بر روی صورت خود می توانید از روشی بهتر نیز کمک بگیرید که اضافه نمودن تکه ای از خیار و تکه ای از سیب زمینی همراه با پوست به همراه میزان کمی از هندوانه که از قسمت سفید آن تهیه شده ، علاوه بر آن استفاده از یک قاشق از نوع غذاخوری از جوانه ماش و همچنین تنها یک قاشق از ماست تازه  ، که در نهایت ایت مواد را توسط دستگاه مخلوط کن با یکدیگر ترکیب نمایید. این ترکیب تهیه شده باید در زمان نیم ساعته بر روی پوست شما به صورت روزانه قرار گیرد تا تغییرات مربوط به آن را احساس کنید.


  ماسک هندوانه و درمان سوختگی ناشی از آفتاب
  در فصل تابستان یکی از مهم ترین اتفاقاتی که ممکن است با آن مواجه شویم در رابطه با آفتاب سوختگی خواهد بود. آفتاب شدیدی که در طول روز به خصوص در مان ظهر وجود دارد می تواند سبب تیره شدن پوست شما و در نهایت آفتاب سوختگی شود که با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانید درصدی از آن را برطرف نمایید ، اما این نکته حائز اهمیت است که با تأثیرات پس از تابش این اشعه چه کنیم؟! برای درنان نمودن آفتاب سوختگی یکی از مهم ترین محافظت ها برای پوست شما تهیه ی ماسک هندوانه خواهد بود.

  فوایدی که از ماسک هندوانه به صورت ما منتقل می شود!


  برای این که توانید ماسکی مفید برای درمان این مسئله را انجام دهید می توانید در حدود دو تا سه تکه از خیار را با کمی از هندوانه به خوبی محلوط کنید تا به یک ترکیب تبدیل شود. سپس می توانید این ماسک را برای مدت بیست دقیقه در روز بر روی صورت خود قرار دهید. با استفاده از چنین ماسکی رنگی که برای صورت شما پس از آفتاب سوختگی به وجود آمده برطرف شده و به خوبی روشن خواهد شد ، همچنین می تواند تأثیرات نامطلوب آن را نیز برطرف نماید.    

  سلامت پوست آرایش شده با ماسک هندوانه
  افرادی که دائما در طول روز از وسایل آرایشی استفاده می کنند ، این مواد در تمامی منافذ پوست آنها نفوذ پیدا کرده و در واقع می تواند عاملی برای ایجاد تغییرات در آنها ود. رخی ها به لک هایی دچار می شوند و برخی دیگر به بیماریهای پوستی که در هریک از این موارد در صورتی که درمان به موقع صورت نپذیرد تأثیر ماندگاری خواهد داشت. موادی که به صورت  لایه بردار بر روی پوست قرار دارند پس از مدتی آسیی جدی را وارد می کنند که در نتیجه باید با روشی از این مشکل نیز پیشگیری کرد.
  ماسک هندوانه این توانایی را دارد که در سریع ترین زمان ممکن این مواد را از روی پوست شما پاک کند و پوسته ریزی را متوقف نماید. پوست هایی که پس از آن مشاهده می کند پوست هایی سفید و روشن و جوان هستند. دو فنجان از هندوانه تکه شده را بردارید و له کنید. این هندوانه له شده را برای مدت تنها ده دقیقه به صورت  روزانه بر روی پوست خود قرار دهید. برای این که ماسک هندوانه بر روی پوست شما ماندگار شود باید هندوانه ها را در حالت دایره ای بر روی پوست قرار داده و آنها را بچرخانید. پس از اتمام پوست خود را با آب سرد بشویید.

  فواید مربوط به هندوانه

  هندوانه ای که در روزهای گرم سال به وفور آن را مصرف می کنید در واقع می تواند با ویتامین ث درونی خود به خوبی مشکلات پوستی را درمان کند. هندوانه می تواند آسیب های موجود بر روی پوست شما را در طی مدت زمان طولانی برطرف نماید. علاوه برویتامین ث در این درمان ویتامین آ هم وجود دارد. رادیکال هایی آزاد برای مقابله با اشعه های آفتاب در داخل هندوانه نیز وجود دارد که می توانیم با استفاده از آنها این آسیب های ناشی از آفتاب را به حداقل برسانیم. علاوه بر هندوانه مصرف میوه ها را هم در طول روز انجام دهید تا سلامتی پوست خود را به همراه داشته باشید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب فوایدی که از ماسک هندوانه به صورت ما منتقل می شود!
  تعداد کل بازدید ها: 609
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه