پرورش هوش کودکان و راه های پرورش هوش کودکان

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> روانشناسی-->>>
 • بخش مربوطه : روانشناسی
 • پرورش هوش کودکان و راه های پرورش هوش کودکان
 • پرورش هوش کودکان و راه های پرورش هوش کودکان

  رشد کردن هوش کودک شما نتیجه تجربه و تمرینی می باشد که مغز آن ها را دریافت می کند این تمرین ها و تجربه ها باعث می شوند که هوش رشد کند. دیدن، شنیدن، چشیدن،  لمس کردن و بو کردن اتصال های سلول های مغز را تحریک می کنند و چیزی بالغ بر تریلیون عدد تولید می نمایند. هرچه میزان اینگونه اتصال ها پیچیده تر شوند، هوش فرزند شما افزایش پیدا خواهد بود و طبیعتا هر چه میزان این اتصال ها ساده تر باشد هوش فرزند شمت معمولی تر می باشد. زمانی که شما از همان اوایل برای فرزند خود تجربه و انگیزه زیادی را فراهم می آورید، باعث می شوید که رشد هوش او تسریع پیدا کند و در مقایسه با دیگر کودکان از هوش بالاتری برخوردار باشد.
  هوش کودک اگر از همان ابتدا به خوبی پرورش داده شود می تواند که او را در سنین بالاتر و یا حتی در همان دوران کودکی به موفقیت های فراوانی برساند پس چه بهتر که از همان ابتدا به فکر فرزندانمان باشیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
  با کودک تعامل داشته باشید
   دانشمندان دریافته اند که کودکانی که به آن ها کمتر محبت می شود و یا اینکه در آغوش گرفته نمی شوند، و یا اینکه با آنها بازی نمی شود ، رشد هوششان روند خوبی را طی نمی کند ودر همان جا متوقف می گردد. دانشمندان همچنین دریافته اند که بچه هایی که توسط والدین بغل گرفته نمی شوند و به آنها توجه کافی نمی شود در رشد هوش ضعیف عمل می کنند، افسردگی شدید می گیرند و در نهایت می میرند. به گونه ای دیگر، در بررسی های به عمل آمده دیده شده که در آغوش گرفتن کودکان، تعامل داشتن با آن ها و بازی کردن با آن ها، تأثیر بسیار زیادی بر پیشرفت هوش آن ها دارد و این موارد باعث می شوند که هوش کودک بدون داشتن هیچ دغدغه ای به روند رشد خود ادامه دهد. ارتباط عاطفی میان شما و فرزندتان و بهره بردن از یک تعامل ایده آل، پایه هایی را برای بالاتر بردن مهارت تفکر برای کودک فراهم می آورد.

  با کودکتان صحبت کنید تا به پرورش هوش کودکان کمک کنید

   همچنین هنگامی که فرزندتان حرف می زند به حرف هایش کاملا گوش کنید و او را نادیده نگیرید. این کار باعث می شود که آنها برای بر قرار کردن ارتباط و زبان، قوی تر شوند. شما همچنین می توانید که برای فرزند خود کتاب تهیه کرده و برای او بخوانید. اگر کودک شما گاها معنی برخی از کلمات را درک نکرد شما خواندن کتاب را برای او شروع نمایید.این کار مهارت حرف زدن و زبان را برای آن ها تا حد قابل توجهی بالا خواهد برد. به طور کلی این که کودک خود را با کتاب خواندن آشنا نمایید یکی از بهترین سرمایه هایی است که می توانید در همان اوایل زندگی به او هدیه دهید.
  کودکانی که اهل مطالعه نمی باشند هنگامی که به سنین بالاتر می رسند علاقه بیشتری پیدا می کنند که میزان مطالعه ی خود را ارتقا دهند، در مدرسه برترین شاگرد باشند و در سنین بزرگسالی در زندگی موفقی داشته باشند. کتاب خواندن یکی از اصلی ترین فعالیت هایی می باشد که باعث باهوش شدن کودکان می گردد.

  مغز کودک خود را پرورش دهید

  شما به عنوان پدر یا مادر باید کودک خود را در موقعیت هایی قرار دهیذ که باعث شوند مغز او پرورش یابد بهترین راه این است که فعالیت هایی برای او در نظر بگیرید که باعث شوند هر دو سمت مغز او پرورش یابند.  قسمت چپ جهت استدلال، زبان و منطق عمل می کند و قسمت راست ویژگی هنر و خلاقیت می باشد. یادتان باشد که برای این فعالیت ها با پزشک مربوطه مشورت کنید و فعالیت هایی برای او در نظر بگیرید که علاوه بر پرورش دادن مغز،فعالیت هایی مفیدی هم برای بدن باشند. کودکان خیلی سریع می توانند که فعالیت ها را یاد گرفته،درک کنند و با آن ها ارتباط برقرار کنند این فعالیت ها اگر به درستی انتخاب نشوند جدا از اینکه فعالیت های مغز را افزایش نمی دهند و باعث افزایش هوش نمی شوند، می توانند که به سلامت ذهن او هم آسیب هایی وارد کنند و او را در سنسن بالاتر با مشکلات زیادی مواجه کنند.  برچسب ها : پرورش هوش کودکان راه های پرورش هوش کودکان هوش کودکان کودکان پرورش هوش

  آمار باز دید این مطلب پرورش هوش کودکان و راه های پرورش هوش کودکان
  تعداد کل بازدید ها: 116
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه