دلایلی که باعث میشود احساس ناتوانی کنید

 • زمان درج : 15 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> روانشناسی-->>>
 • بخش مربوطه : روانشناسی
 • دلایلی که باعث میشود احساس ناتوانی کنید
 • دلایلی که باعث میشود احساس ناتوانی کنید

  وسواسی بودن

  در علم روانپزشکی و در این قسمت منظور از وسواسی ،انسانی می باشد که بر روی کاری که قصد انجام آن را دارد بیش از حد نیاز انرژی مصرف کرده و دقت بسیار زیادی هم به خرج می‌دهد و در نتیجه بعد از انجام دادن کارهای خود حتی کارهای بسیار ساده مقدار زیادی خسته به نظر میرسند و انگار که یک روز کامل را کار کرده اند. این گونه افراد برای کاری که می خواهند انجام دهند هدف های غیرقابل دستیابی و غیرواقعی را در نظر می گیرند و معملا هم پس از انجام دادن کار احساس رضایت نمی کنند چرا که به آن هدفی که در ذهن دارند نمی رسند. در اینگونه شرایط، نیاز است که برای همه کارهای خود محدوده زمانی خاصی را تعیین نمایید و بیش از حد نیاز برای انجام دادن کارهای خود انرژی و زمان از دست ندهید.اگر این مورد را رعایت نمایید پس از مدتی به این پی خواهید برد که کاری که قصد انجام آن را داشته اید به انجام رسیده است و شما هم وقت و انرژی کمتری را مصرف نموده اید.
  بدبین نباشید
  وقتی از شکست خوردن می ترسید، دائماً مجبورید که با آن درگیر باشید. وقتی نگران این هستید که کار خود را از دست بدهید و یا اخراج شوید، هربار که به اتاق رئیس احضار می شوید، فکر می کنید که زمان اخراج شدن شما فرارسیده است. یا از رانندگی با موتوسیکلت می‌ترسید و هربار که مجبور به رانندگی با موتورسیکلت شوید، منتظرید که تصادف کرده و یا لیز بخورید. در اصل در هر شرایط اینچنینی شما منتظر وقوع حادثه ای هستید و به طور کلی بدبینی خاصی به همه چیز دارید.
  این بدبینی همیشگی شما را از انجام دادن کارها به شکل صحیح باز می دارد و یک خستگی دائمی را در خود احساس می کنید که همه این خستگی اثرات همان نگرانی هایی است که تجربه کرده اید. وقتی خیال می کنید که در یک موقعیت خطرناک قرار گرفته اید، سعی کنید نفس عمیقی کشیده، و از خودتان سوال بپرسید که اگر در این شرایط بدترین اتفاق ممکن رخ دهد، در نهایت چه می‌شود! مدیتیشن ، هوای تازه، ورزش و یا فقط گفتگو کردن با یک دوست در مورد این نگرانی ها، شما را به سوی رهایی از این نگرانی و بدبینی هدایت می کند . پس سعی کنید بدبین بودن را کنار بگذارید و مسائل زندگی را آنقدر جدی نگیرید.

  صبحانه مهم ترین وعده است،آن را حذف نکنید

  غذایی که ما انسان های می خوریم، در اصل مانند سوختی می باشد که برای ادامه فعالیت هایمان به آن نیاز داریم. وقتی که ما در خواب به سر می بریم، بدنمان سعی می کند که از وعده شامی که خورده ایم تغذیه کند. بعد از بیدار شدن از خواب، به یک سوخت‌گیری مجدد نیاز داریم، پس در اینجا یک صبحانه مفصل بهتریت گزینه ممکن است. اما گاها ما به دلیل تنبلی و یا کمبود وقت، صبحانه را حذف می نماییم. در نتیجه، برای ادامه فعالیت هایمان در طول روز انرژی کافی نداریم و دائما احساس خستگی می کنیم.
  یک وعده صبحانه مفصل باید از چربی سالم و حبوبات گوشت به وجود آمده باشد. روغن بادام شیر ، کم چرب، پودر پروتئین ،کره بادام زمینی و به همراه نان یک صبحانه مفصل به حساب می آیند. تخم مرغ و گوشت هم صبحانه بسیار خوبی می باشند.

  کار کردن بدون تعطیلات

  اگر هنگامی که به استراحت کردن نیازمند بودید و یا اینکه به آرامش نیاز دارید، شما مجبور به کار کردن باشید، خستگی و کمبود انرژی کاملا بر شما چیره می شود و باعث می شوید روز های خود را با خستگی و کمبود انرژی به پایان برسانید که همین مورد باعث می شود نسبت به اطرافیان خود هم بی توجه باشید.اینکه از کار فاصله بگیرید و سعی کنید استراحت کردن را هم در برنامه خود قرار دهید، باعث بازیابی انرژی بدن و ذهن شما می شود و پس از این استراحت کردن مناسب می توانید که با روحیه ای تازه و انرژی بالا به کار خود برگردید. اگر سعی کنید که  تعطیلات مناسب و استراحت کافی در برنامه ریزی کاری خود قرار دهید، حتما فردی سرزنده تر، شاداب تر و با انرژی تر در زندگی خواهید بود.  برچسب ها : دلایلی باعث احساس ناتوانی ناتوانی احساس ناتوانی

  آمار باز دید این مطلب دلایلی که باعث میشود احساس ناتوانی کنید
  تعداد کل بازدید ها: 200
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه