دوران بارداری و علت تنفر از همسر چیست

 • زمان درج : 14 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> روانشناسی-->>>
 • بخش مربوطه : روانشناسی
 • دوران بارداری و علت تنفر از همسر چیست
 • دوران بارداری و علت تنفر از همسر چیست

  تنفر از همسر یکی از اتفاقات رایجی است که به عنوان ویار بارداری از آن یاد می شود ، اما چرا برخی از خانم ها این رفتار را دارند و علت آن چیست؟؟
  بررسی ها نشان می دهند که در اکثر موارد ویاری که تحت عنوان تنفر از همسر نیز از آن یاد می شود برای خانم هایی خواهد بود که در هفته پنج حاملگی خود قرار دارند. یعنی از همان ماه های ابتدایی این علائم در او دیده می شود و در نهایت می تواند بر روی رفتارش با همسر هم تأثیر منفی را برجای بگذارد. در این دوره هم تغییراتی بر روی بدن فرد اتفاق می افتد که در نهایت می تواند سبب تغییراتی نظیر تیره شدن پوست صورت ، ترک هایی بر روی پوست شکم و بزرگ شدن آن شود که فرد را به حالت عصبی دچار خواهد کرد.
  برخی از خانم ها در بارداری خود شرایط بسیار سختی را تجربه می کنند به عنوان مثال درصدی از آنها با تهوع بسیار شدیدی همراه هستند که نمی توانند به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کنند و در نتیجه می توانیم به این نکته اشاره کنیم که ادامه دادن به زندگی عادی برای آنها امکان پذیر نیست. اما هیچ یک از این موارد را با تنفر و ویار از شوهر نمی توان مقایسه کرد زیرا به شدت بر روی روابط زوجین تأثیر می گذارد.
   یکی از بزرگ ترین عللی که این تنفر ناگهانی از همسر در فرد به وجود می آید به دلیل تغییراتی است که به صورت ناگهانی به صورت هورمونی در فرد رخ می دهد. تغییرات هورمونی در هر بار پریود هم مشاهده می شود و فرد متوجه خواهد شد که تا چه اندازه بر روی روابط او با اطرافیان تأثیر می گذارد ، بنابراین در طول دوران بارداری که انفجاری از تغییرات هورمونی مشاهده می شود این مهم نقش بیشتری دارد.
  در قیافه ی زنان در دوران حاملگی استرس و نگرانی موج می زند ، آنها رفته رفته با بزرگ شدن بچه فشار بیشتری را تحمل می کنند و از طرفی حس مادرانه هم در وجود آنها شکل می گیرد. این دوگانگی آنها را سردرگم می کند و تغییراتی را در رفتار آنها به وجود خواهد آورد که شاید باور آن برای یک مرد بسیار سخت باشد. در صورتی که همسر وی این رفتار او را درک نکند تشویش و استرسها در او بیشتر می شوند و درنهایت بر روی جنین اثرگذار خواهد بود.
   در برخی از مواقع علت تنفر خانم ها از همسرشان در طول دوران بارداری به بی توجهی مردان باز می گردد. به عنوان مثال فردی که در حال زندگی کردن با او است از این موضوع آگاهی دارد که پخت غذا در منزل حال او را به هم می زند اما بی توجه به این موضوع کار خود را ادامه می دهد. یا در برخی از مواقع مرد از این موضوع اطلاع دارد که مصرف چنین غذا یا میوه ای می تواند حال همسرش را به شدت تغییر دهد ، اما باز هم به مصرف آن ادامه می دهند.
  خانم ها در طول دوران بارداری خود حساسیت های بیشتری را تجربه خواهند کرد . تقریبا با قطعیت می توانیم به این نکته اشاره کنیم که این خانم ها به موضوعات بسیار جزئی تأکید بیشتری دارند. به عنوان مثال بوی جوراب در منزل حال آنها را بد می کند و در نتیجه تأکید دارند که حتما پیش از ورود به منزل جوراب های خود را درآورد. شاید در حالت عادی در طول سال های زندگی یکبار هم چنین درخواستی از وی نکرده باشد اما در طول این دوران شرایط کاملا متفاوت خواهد بود.  بنابراین نقش همسر وی می تواند در درک کردن حال و احوالات او بسیار مهم باشد.
   برخی از خانم های باردار در طول دوران بارداری خود به انواع بوها حساسیت بیشتری را نشان می دهند ، به عنوان مثال می توانیم به بوی عطر مرد اشاره کنیم. از ابتدای زندگی تا اولین روزهای بارداری همسر وی یک عطر را به خود می زند ، این همان عطری است که همسرش برای وی خرید و بوی آن را بسیار دوست دارد. اما متأسفانه با آغاز بارداری به دلیل تغییرات هورمونی یکباره این بو برای او آزاردهنده خواهد بود. حتی به بوی عرق مرد هم ویار دارند. بنابراین چنین مردانی نباید در نزدیکی خانم ها قرار گیرند.
  مردان تنها نه ماه از زندگی خود را صرف همسرشان کنند ، زیرا این زمان که طی شود تمامی حالت های موجود تغییر خواهد کرد ، حتی اگر در برخی از مواقع همسرتان واقعا غیرقابل تحمل است باید او را تحمل کنید. مبادا کوچک ترین سرد رفتاری یا حتی کوچک ترین بی احترامی کنید که نتیجه آن تا ابد ماندگار خواهد بود. این دوران برای همسر شما تمام می شود اما تمامی رفتارهای شما در طول دوران بارداری در خاطر او باقی خواهد ماند. او این انتظار را دارد که در رشد این بچه هر دو سهیم باشید  و او را در این مسیر حتی با وجود کج خلقی هایش تنها نگذارید.     برچسب ها : دوران بارداری بارداری تنفر از همسر علت تنفر از همسر چیست

  آمار باز دید این مطلب دوران بارداری و علت تنفر از همسر چیست
  تعداد کل بازدید ها: 198
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه